خسارت 950 میلیارد تومانی برف به حوزه کشاورزی استان مازندران
8 آذر 1395 ، دیدگاه 0
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جریان بازدید از باغات خسارت دیده شهرستان آمل: باغداران برای برداشت عجله نکنند به درخت اجازه دهید تا میوه را بازیابی کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین :  دلاور حیدر پور، رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جریان بازدید از باغات خسارت دیده شهرستان آمل در برف گفت: بر اساس برآوردها ، بارش سنگین برف چند روز گذشته، 950 میلیارد تومان به میوه، درخت، دام و گلخانه های استان خسارت وارد کرد.

وی به خسارت 25 درصدی باغ های مرکبات استان بر اثر بارش برف اشاره کرد و افزود: خوشبختانه سرما خسارت چندانی به باغ های کیوی استان وارد نکرده و این میوه به تدریج برداشت و وارد بازار می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به حضور دلالان سودجو از مناطق مختلف برای خرید مرکبات با قیمت پایین به باغداران توصیه کرد با توجه به اینکه میزان یخ زدگی میوه ها عمیق نیست در برداشت مرکبات عجله نکنند و محصول را بر روی درخت نگه دارند تا با افت قیمت مواجه نشوند .

حیدرپور اشاره کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ اداره کل هواشناسی، تا 10 روز آینده سرما باغ های مرکبات استان را تهدید نمی کند.

وی با اشاره به اینکه گزارش برآورد خسارت برف برای کمک دولت به باغداران مازنی ارسال شده است افزود: تمهیدات لازم برای خرید مرکبات با قیمت مناسب از باغداران و عرضه آن در بازار مصرف نیز صورت گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآورشد: علاوه بر خسارت به تعدادی مرغداری و گلخانه ‌در شهرستان‌های نور، تنکابن، چالوس و آمل موجب تلف شدن هزار راس دام در ارتفاعات استان شده است.

حیدرپور اضافه کرد: باغداران برای برداشت عجله نکنند به درخت اجازه دهید تا میوه را بازیابی کند نگرانی بابت سرما وجود ندارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0