برف بیش از 800 میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد
7 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیر جهاد کشاورزی آمل : در مديريت جهاد کشاورزی آمل کميته ای جهت بررسی و برآورد خسارت تشکيل گرديد.

سید حسین اسلامی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال آنلاین با اشاره به اینکه بارش برف سنگین خسارات فراوانی را به بخش کشاورزی وارد کرد گفت: براساس اطلاعیه هواشناسی و قبل از بارش برف در شهرستان ستاد مدیریت بحران در این مدیریت تشکیل شد.

وی اظهارداشت: به کليه کارشناسان ستادی در مديريت و مراکز هشت گانه جهاد کشاورزی دستور داده شد که بايد به کشاورزان، باغداران و همه توليدکنندگان بخش کشاورزی جهت مقابله با سرما همراه با توصيه های فنی آگاهی داده شود وبه آنان راهنماييهای لازم ارائه گردد ضمن اينکه با همکاری و تعامل شوراهای اسلامی و دهياران هر روستا نسبت به برآورد خسارت اقدام گردد.

اسلامی خاطرنشان کرد: در مديريت جهاد کشاورزی آمل کميته ای جهت بررسی و برآورد خسارت تشکيل گرديد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل یادآورشد: شدت بارش سنگین برف باعث شد درختانی که محصولات فراوان داشتند شاخ و برگ های آن شکسته شود.

اسلامی درخصوص تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان و باغداران عنوان داشت: خوشبختانه با هماهنگی بعمل آمده با شرکت نفت شهرستان سوخت مورد نیاز در کمترین زمان ممکن دراختیار آنها قرار گرفت که خوشبختانه تاکنون در تامین سوخت هیچ گونه مشکلی نداشتیم.

وی اظهارداشت: 3754 هکتار باغ مرکبات در شهرستان وجود دارد  که در زمان برداشت مرکبات قرار داشتیم و بیش از 90 درصد مرکبات برداشت نشده بود و بیشترین حجم خسارت به باغات مرکبات و کیوی در حدود 600 میلیارد ریال بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی آمل یادآورشد: در بررسی اولیه خسارت وارده ناشی از بارش برف در شهرستان آمل در بخش کشاورزی حدود 800 میلیارد ریال پیش بینی شد که از این مقدار در بخش گلخانه ها حدود 150 میلیارد ریال و در سایر بخشها شامل دام و زراعت 50 میلیارد ریال می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0