همکاری لازم جهت تسریع روند جذب مددجویان در بنیاد کودک آمل
6 آذر 1395 ، دیدگاه 0
مدیریت بنیاد کودک شهرستان آمل : بنیاد کودک یک نهاد غیر دولتی، غیرانتفاعیوغیر سیاسی همچنین بین المللی بوده و در ۲۲سال قبل در شیراز تاسیس شده، دارای ۲۸شعبه در سراسر کشور و با ۸شعبه برون مرزی پنج قاره جهان را تحت پوشش داریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : افسانه اسدپور مدیریت بنیاد کودک شهرستان آمل در جلسه هیئت امنای بنیاد کودک  که در محل این بنیاد برگزار شد گفت: بنیاد کودک یک نهاد غیر دولتی، غیرانتفاعیوغیر سیاسی همچنین بین المللی بوده و در ۲۲سال قبل در شیراز تاسیس شده، دارای ۲۸شعبه در سراسر کشور و با  ۸شعبه برون مرزی پنج قاره جهان را تحت پوشش داریم.

وی افزود: دفتر اصلی این بنیاد در آمریکا و دفتر مرکزی در داخل کشور در تهران واقع شده است و از سال تاسیس این بنیاد بالغ بر۸۷۰۰ دانش آموز را تحت پوشش خود قرار داده که با توجه به تورم سالیانه به هریک از مددجویان تا سقف  3۰۰تا۳۵۰هزار تومان هرماهه بورسیه تحصیلی اختصاص می دهیم.

وی با بیان اینکه این بنیاد به لحاظ شفایت مالی و حسابرسی دارای گواهینامه های بین الملی می باشد بیان داشت: هدف بنیاد کودک در یک شعار و آن هم هیچ کودک با استعدادی نباید بخاطر فقر مالی از تحصیل باز بماند می باشد.

مدیریت بنیاد کودک شهرستان آمل افزود:  در حال حاضر بنیاد کودک آمل دارای ۴۵۰ مددجو در سطح استان می باشد وهمچنین بیش از ۵۰۰ نفر حامی این مجموعه را یاری می رسانند.

اسدپور دغدغه اصلی بنیاد را شرایط پذیرش دانش آموزان دانسته خاطرنشان کرد: بیشترین تعامل و کمک از سوی آموزش وپرورش آمل می باشد و همچنین از همکاری اداره بهزیستی و کمیته امداد نیز قدردانی می نمائیم.

وی با بیان اینکه حدود ۹۰درصد از اعضای کمیته امداد عضو این بنیاد می باشند افزود: در آمل تعداد حامی کفیل(حامی) بیشتر از مددجویان دارای شرایط جذب این بنیاد بوده و به جهت ایجاد این تعامل جلسه ای را با هیت امنا تشکیل داده و شرایط را تسهیل نموده ایم و این شرایط را به تمامی ادارات ونهاد ها ارسال ولی تعامل و همکاری خوبی صورت نگرفت و تنها اداره ای که بیشترین همکاری را در این خصوص داشته اداره کمیته امداد نور می باشد.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه درس خوان ترین فرد لزوما موفق ترین نیست گفت: فرمانداری از هیچ کمکی جهت اعتلای این بنیاد دریغ نخواهد کرد.

در ادامه روسای بهزیستی آمل ، آموزش وپرورش ، ارشاد آمل  و اعضای شورای شهر آمل ضمن خرسندی از وجود چنین مراکزی، آنها را بازو و بال های شهرستان دانستند و با بیان پیشنهاداتی خواستار تسریع هرچه بیشتر جذب مددجویان در این بنیاد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0