زیرساخت‌ها در مازندران افزایش یابد
5 آذر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه شهرستان رامسر گفت: زیرساخت‌های مازندران برای مقابله با بحران برف افزایش یابد و مسؤولان باید برای گرفتن حق مردم استان بسیج شود.

حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به بارش سنگین برف در روزهای گذشته، اظهار کرد: صدا و سیما در شرایط بحرانی برف و سرما اگر مردمی فکر می‌کند، به‌صورت میدانی به تهیه گزارش از مردم بدون حضور مسؤولان بپردازند.

وی با بیان اینکه بروز و وجود مشکلات تقصیر مسؤولان شهرستان و استان نیست، افزود: همه استان‌ها دارای منابع ذخیره گاز هستند و با وجود بارش برف هرساله هیچ مشکلی ندارند اما مازندران با کمترین بارش دچار افت گاز و انرژی‌های دیگر شده و باید ستاد بحران برای مقابله با آن تشکیل شود.

*بسیج مسؤولان برای گرفتن حق مازندران

امام‌جمعه شهرستان رامسر خاطرنشان کرد: مسؤولان شهرستان‌ها و استان باید بسیج شوند و چیزی که حق این ملت است را از مرکز تأمین کنند تا با بارش کمترین برف در مقایسه با سایر استان‌ها دچار بحران شدید نشوند و به‌جای آماده کردن خود برای شرایط بحرانی به اصلاح زیرساخت‌ها و تکمیل تجهیزات و امکانات بپردازند.

رضایی با گرامی‌داشت هفته بسیج، عنوان کرد: بسیج که در همه صحنه‌ها حضور دارد، این‌بار در حوزه اقتصاد مقاومتی وارد شده و نمایشگاهی از فعالیت‌های بسیج شهرستان رامسر و محصولات بسیجیان را به نمایش گذاشتند که از همه قدردانی می‌کنیم.

وی به شهادت تعداد زیاد زائران اربعین حسینی که در حال مراجعت از نجف و کربلا بودند اشاره کرد و ادامه داد: این حادثه نشان‌دهنده آن است که دولت و ملت عراق امنیت زائران را به گونه‌ای تأمین کردند که در ایام پیاده‌روی برای هیچ فردی مشکل ایجاد نشد و این حرکت ضعف نیروهای تکفیری داعش را نشان می‌دهد، آنها که با وجود امنیت بسیار خوب نتوانستند کاری از پیش ببرند، سرانجام 80 کیلومتر دورتر از منطقه امن این حادثه را برای زائران ایجاد کردند که ضمن عرض تسلیت، این حرکت تروریستی را محکوم می‌کنیم که اینگونه ضعف و زبونی خود را به امت نشان دادند.

* ایجاد رویکرد جدید در وقف

امام جمعه رامسر با اشاره به دهه وقف، افزود: امروزه باید سعی شود تا روش وقف تغییر کند و رویکردهای جدید در وقف به‌وجود آید.

رضایی بیان کرد: وقف از موضوعات غیر قابل انکار است و باید به آن عمل شود و به همان صورت باقی بماند و کسی حق خارج کردن آن از وقف را ندارد مگر با تشخیص حاکم اسلامی که باید به آن توجه کرد تا مدیون مردم و اهل‌بیت نشویم.

وی در پایان گفت: افراد متمکن و کسانی که توانایی وقف دارند در موضوعات جدید اموال خود را وقف کنند تا از این سنت حسنه برای آخرت و دنیای خود بهره‌مند شوند./ فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0