ورود خسارت سنگین به باغداران و گلخانه داران / آسیب دیدگی 150 منزل مسکونی
4 آذر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل از ورود خسارت سنگین به شهرستان آمل خبرداد و اظهارداشت: 3754 هکتار باغ مرکبات داریم و در زمان برداشت مرکبات قرار داشتیم که بیش از 90 درصد مرکبات برداشت نشده بود و خسارت به کشاورزان و باغداران وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران با بیان این که از آغازین روزهای چهارشنبه بارش سنگین برف در شهرستان شروع شد و دو روز کامل است این بارش را داشتیم که میزان بارش در شهر حدود 60 سانتی متر و در مناطق روستایی حدود 120 سانتی متر بوده است و دمای شهرستان به زیر 2 درجه رسیده است، گفت: حدود 70 نقطه از شبکه های برق رسانی دچار خسارت شد که به دلیل قطع سرشاخه های درختان بوده است و برق بسیاری از مشترکان قطع شد.

رییس ستاد مدیریت بحران آمل با اشاره به این که اعضای ستاد مدیریت بحران پای کار بودند و از ساعت 4 بامداد روز چهارشنبه کار مقابله با حوادث به صورت رسمی شروع شد و گروههای امدادی بلافاصله راههای شهری و برون شهری را بازگشایی کردند و این کار از طریق برف روبی و نمک پاشی صورت گرفت، اظهارداشت: چاههای تامین آب شهری با برق کار می کند و با قطع برق در تامین آب شرب دچار مشکل شدیم.

وی تصریح کرد: افت فشار گاز در شهرستان داشتیم که به اطلاع استاندار مازندران رسید و نگرانی ها را نسبت به وضعیت برق و گاز اعلام کردیم و خواستیم تمهیداتی صورت گیرد.

 فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: نماینده مردم آمل در مجلس نیز با وزیر نفت دیداری داشته و دستور مستقیم به مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران صادر شد تا درخصوص افت فشار گاز چاره اندیشی شود که وعده دادند مرتفع شود و خوشبختانه در ساعت 1 بامداد روز پنج شنبه بود که فشار گاز به حد معمولی رسیده است.

منفرد با بیان این که 12 خودرو کمک دار به اداره گاز داده شد تا رگلاتور گاز خانه ها را تنظیم و وصل کنند، گفت: تا عصر روز چهارشنبه بخش وسیعی از قطعی برق پوشش داده شد اما با توجه به ادامه بارش برف در نقاط وسیعی از شهر و روستا دچار قطعی برق شدیم.

معاون استاندار مازندران اظهارداشت: 30 اکیپ کمک رسان برق استان مازندران وارد آمل شدند که ماموریت گرفتند تا مناطق شهرستان آمل را پوشش دهند.

وی ادامه داد: احساس کردیم روند مرمت و بازسازی شبکه های برق شهرستان کند است و احتمال دادیم این امر تبدیل به معضل اجتماعی شود و تصمیماتی در سومین جلسه ستاد مدیریت بحران آمل صورت گرفت که شتاب کار در حوزه برق قوت بسیاری داشته است و کلیه چاههای تامین کننده آب شرب شهرستان برق دار شدند.

منفرد تصریح کرد: برق روستاها یکی پس از دیگری وصل شد که 85 درصد روستاها برق دار شدند و این امر تا بامداد جمعه به بیش از 95 درصد می رسد.

وی ادامه داد: در تامین آذوقه مشکل نداشتیم و حدود 50 درصد نانوایی ها نسبت به ایجاد سوخت جایگزین اقدام نکردند که مشکلاتی ایجاد شد و برای نانوایی های فعال به میزان کافی آرد در اختیار گذاشتیم تا نسبت به تهیه نان اقدام کنند.

رییس ستاد مدیریت بحران آمل از ورود خسارت سنگین به شهرستان آمل خبرداد و اظهارداشت: 3754 هکتار باغ مرکبات داریم و در زمان برداشت مرکبات قرار داشتیم که بیش از 90 درصد مرکبات برداشت نشده بود و خسارت به کشاورزان و باغداران وارد شده است.

فرماندار ویژه آمل ادامه داد: 5 میلیون و 400 هزار اصله درخت و درختچه زینتی داریم که بخشی از آن فضای باز است و این گلخانه ها زیر پوشش برف رفته است که مراتب اعلام خسارت به مسئولان استانی صورت گرفته و در اولین فرصت به صورت دقیق جمع آوری و اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 150 منزل مسکونی در اثر بارش باران دچار آسیب و خسارت در سقف منزل از جزئی تا کلی شدند که با پوشش بیمه ای می توانیم از مخاطرات جلوگیری کنیم و باید فرهنگ استفاده از بیمه گسترش پیدا کند.

منفرد افزود: با مدیری عقد اخوت نبستیم که اگر مدیری به وظیفه خود به خوبی عمل نکند و اگر نیاز شود به مردم معرفی می کنیم و باید به واسطه همه کوتاهی هایی که صورت گرفت این شهامت را داشته باشیم از مردم عذرخواهی کنیم که از تک تک مردم عذرخواهی داریم و وظیفه ما خدمت به مردم است.

معاون استاندار مازندران از درخواست از ریاست جمهوری برای جبران خسارت بارش شدید برف خبرداد و تصریح کرد: با مسئولین دفتر ریاست جمهوری تماس تلفنی داشتیم و گزارشی آماده شده است تا در اختیار ریاست جمهوری قرار دهیم تا برای جبران خسارت اقدامی صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0