پيش بينی برداشت بيش از 3400 تن کيوی در باغات شهرستان آمل
4 آذر 1395 ، دیدگاه 0

سيد حسين اسلامي مدير جهاد کشاورزي آمل در گفتگو با کمال آنلاین گفت: کيوي محصولي است که علاوه بر ايجاد اشتغال، نقش بسزايي در اقتصاد خانوار (امرار معاش خانواده ) و باغداران شهرستان دارد.
وی ادامه داد: کيوي سرشار از ويتامين C همچنين داراي ويتامين AوE،کلسيم ،آهن  و فوليک اسيد مي باشد.
اسلامی تصریح کرد: برداشت کيوي در شهرستان آمل در سالجاري از نيمه دوم آبان ماه  آغازو همچنان ادامه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی آمل اظهارداشت: بهترين نوع کيوي براي صادرات هايوارد مي باشد که به کشور هاي آسياي ميانه و حوزه خليج فارس و روسيه صادر مي گردد.
 اسلامي در همين راستا افزود: شهرستان آمل داراي 208 هکتارسطح زير کشت کيوي که 68 هکتار آن نهال و 140 هکتار آن بارور مي باشد که با عملکرد 24 تن در هکتار پيش بيني ميشود برداشت و اين محصول با ارزش در شهرستان آمل به بيش از 3400 تن برسد.
مدیر جهاد کشاورزی آمل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بارش برف سنگين و ناگهاني سوم آذرماه اظهارداشت: با ورود سرماي ناگهاني و غافلگيرکننده و ريزش و بارش برف سنگين، توليدکنندگان بخشهاي مختلف کشاوزي دچار خسارت خواهند شد.
وی افزود: در مديريت جهاد کشاورزي آمل کميته اي جهت بررسي و برآورد خسارت تشکيل گرديده و به کليه کارشناسان ستادي و مراکز جهاد کشاورزي دستور داده شد به همه توليدکنندگان کشاورزي اعم از باغداران، گلخانه داران و دیگر فعالان جهت مقابله سرما با ارائه توصيه هاي فني آگاهي داده شود.
مدیر جهاد کشاورزی آمل اظهارداشت: به نیروهای مجموعه جهاد کشاورزی دستوری داده شد با حضور در سطح روستاهاي منطقه و با همکاري و تعامل شوراهاي اسلامي و دهياران نسبت برآورد خسارت اقدام گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0