مسئولان عزم جدی برای بهبود وضعیت کتابخانه مرکزی آمل داشته باشند
3 آذر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : متاسفانه وضعیت فعلی ما با این تعریف پیشینه شهرمان همخوانی ندارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد اظهارداشت: بازدیدی از کتابخانه های شهرستان و به خصوص کتابخانه مرکزی داشتیم که وضعیت نامناسبی دارد.
وی تصریح کرد: اعضای انجمن کتابخانه های عمومی در جلسه حضور ندارند که وقتی وضعیت انجمن این باشد وضعیت کتابخانه های عمومی مشخص است و با حضور کارشناسان نمی توانیم تصمیم گیری کنیم و ضرورت دارد خود اعضا حضور داشته باشند.
معاون استاندار مازندران افزود: آمل شهری با قدمت و پیشینه فرهنگی است اما متاسفانه وضعیت فعلی ما با این تعریف پیشینه شهرمان همخوانی ندارد.
منفرد با بیان این که سرانه فضای کتابخانه و تعداد کتابها پایین است، گفت: در بخش بودجه نیز در تعادل بخشی نسبت به میانگین استانی و ملی سرانه پایین تری داریم.
فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: آمل شهر بزرگان و علما و دارای غنای فرهنگی است که اگر می خواهیم آن اصالت و قدمت را حفظ کنیم باید عزم جدی وجود داشته باشد و انجام این کار به تنهایی از هیچ نهادی ساخته نیست.
وی با بیان این که توسعه با توجه به امر فرهنگ محقق می شود، گفت: اگر فرهنگ مردم ارتقاء پیدا کند موتور محرکه ای برای رشد و توسعه کشور می شود.
منفرد اظهارداشت: سالن مطالعه کتابخانه مرکزی تعطیل و بخشی از سقف آن دچار خسارت طوفان شده و مشکلات بسیاری دارد و باید کارهای لازم برای بهسازی آن صورت گیرد.
معاون استاندار مازندران ادامه داد: اگر قرار باشد تصمیم گیری برای این کار از استان و مرکز باشد توجیهی ندارد و ضرورت دارد در حوزه مرمت و بهسازی این کتابخانه اقدام اساسی انجام شود.
وی افزود: نیاز است فضایی برای احداث کتابخانه مرکزی داشته باشیم و با طراحی خوب و با اعتبار انجمن کتابخانه های عمومی این کار را صورت دهیم.
سید آقابزرگ حسینی، رییس اداره کتابخانه های عمومی آمل در این جلسه تصریح کرد: کتابخانه مرکزی شهر آمل نواقضی دارد که در بازدید قبلی منتظر بودیم کنکور دانش آموزان تمام شود تا تعمیرات را شروع کنیم و تعویض سیستم لوله کشی و گرمایشی آن انجام شد.
وی افزود: بعد از این کار طی نامه هایی تقاضا کردیم کمکهایی برای این کار انجام شود و لیست را به اداره کل ارسال کردیم و در کشور مورد بررسی قرار گرفت که در ماه مهر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور بازدیدی داشتند و تایید کردند.
حسینی تصریح کرد: این کار نمی بایست این مقدار زمان ببرد اما کم کاری در این حوزه انجام نشده است و کتابخانه مرکزی آمل می خواهد به سرانجام برسد حدود بیش از 100 میلیون تومان بودجه نیاز دارد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی آمل خاطرنشان کرد: از سال 54 تا الان پیگیر امور برای ساخت کتابخانه مرکزی در خور شان و جایگاه این شهر هستیم و صورتجلسه ها نوشته شد و اتفاقی صورت نگرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0