ضرورت تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری
2 آذر 1395 ، دیدگاه 0

سيد حسين اسلامي مدير جهاد کشاورزي آمل در گفتگو با کمال آنلاین گفت: تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري از اهداف عاليه دولت تدبير و اميد و سازمان جهاد کشاورزي مازندران و مديريت جهاد کشاورزي آمل مي باشد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزي آمل با داشتن کارشناسان بسيار توانا و خبره و با توان علمي بالا، نوسازي و تجهيز و يکپارچه کردن اراضي شاليزاري جهت افزايش راندمان توليد در واحد سطح را از اهداف خود مي داند.

اسلامي افزود: کارشناسان ستادي مديريت با همکاري مرکز جهاد کشاورزي مرانده جلسه اي با حضور نماينده گان طرح روستاي تجنک تشکيل داده که در اين جلسه مزاياي اجراي طرح، رفع موانع و مشکلات اجراي طرح برگزاري جلسات توجيهي در حين اجراي طرح، نقشه برداري مجدد اراضي معترضين به مساحت اوليه ، نوسازي و يکپارچه سازي اراضي و پيش بيني بيمه برنج بحث و تبادل نظر گرديده است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آمل در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: به اتفاق هيئت همراه بازدیدی از مزارع کشت علوفه دهستان پايين خيابان ليتکوه شهرستان آمل صورت گرفت.

  وی گفت: شهرستان آمل بعد از برنج قطب دامداري و در پرورش توليد انواع دام هاي سبک و سنگين و توليد انواع گوشت دامي داراي رتبه اول در استان مازندران بوده و به همين سبب کشت و توسعه انواع علوفه هاي دامي براي تغذيه دام بسيار حائز اهمييت است.

 اسلامی ادامه داد: پيش بيني مي شود بيش از 11هزار هکتار از اراضي زراعي شهرستان آمل به کشت انواع علوفه اختصاص داده شود.

به گزارش خبرنگار ما از آمل، صداقت رييس مرکز جهاد کشاورزي مرانده در گردهمايي فروشندگان سموم کشاورزي دهستان پايين ليتکوه شهرستان آمل گفت: محيط زيست و طبيعت بايد براي همه موجودات زنده مکاني امن و بدون آلودگي باشد تا قلب تپنده طبيعت بدون هيچ عوارضي به فعاليت و حيات خود ادامه دهد.

وی افزود: بايد همه در حفظ طبيعت و محيط زيست کوشا باشيم و اين جلسه با حضور کارشناسان مرکز جهاد کشاورزي و کارشناسان ستادي مديريت و جمعي از فروشندگان سموم برگزار گرديد.

 رييس مرکز جهاد کشاورزي مرانده اظهارداشت: در این جلسه در مورد موضوعاتي چون حفظ و حراست از محيط زيست، عدم فروش هرگونه سموم کشاورزي بدون نسخه جهاد کشاورزي، ثبت فروش انواع سموم در دفتر اطلاعات فروش، خطرات و عواقب سموم کشاورزي و آلودگي زيست محيطي و دیگر عوامل بحث و تبادل نظر گردید.

صداقت تصریح کرد: فروشندگان سموم از نگهداري و فروش سموم ممنوعه جدا خودداري و پرهيز نمايند که در غير اين صورت با متخلفان برابر مقررات برخورد خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0