استقرار ادارات در بخش دشت سر / رونق گردشگری روستایی نیازمند حمایت های ویژه است
2 آذر 1395 ، دیدگاه 0
بخشدار دشت سر :طرح توریستی تورجنگل با اسب از مسیر بلیران تا روستای چمه بن سنگچال بطول 27 کیلومتر در دست بررسی می باشد که برای 43 نفر اشتغال ایجاد می کند و برای اجرائی شدن آن نیاز به 20میلیارد ریال اعتبار است.

سید مهدی حسین نژاد، بخشدار دشت سر در گفتگو با کمال آنلاین با بیان اینکه این بخش به جهت تازه تاسیس بودن نیازمند حمایت های مسئولین است، گفت: خوشبختانه در گذشته اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفت ولی جای کار وجود دارد.

وی با بیان اینکه این بخش دارای جاذبه ها و مواهب الهی می باشد که آن را از دیگر بخش ها متمایز می کند افزود: خوشبختانه بواسطه اینکه این بخش متصل به جنگل می باشد دارای جاذبه های گردشگر خوبی می باشد که سالانه شاهد حضور گردشگران هستیم.

بخشدار دشت سر با تاکید بر اینکه ساختمان بخشداری د یک مکان استیجاری واقع شده است عنوان داشت: با پیگیری هایی که صورت گرفت 1500 متر مربع زمین جهت ساخت در اختیار بخشداری قرار گفت که امسال برای ساخت آن 300 میلیون تومان اعتبار از سوی راه و شهرسازی با فروش اوراق اسلامی انجام خواهد شد و انتخاب پیمانکار بصورت ترک تشریفات می باشد.

حسین نژاد با بیان اینکه بزوی برخی از ادارات در این بخش مستقر خواهند شد: به جهت تکریم ارباب رجوع و سهولت در کارها، زمینی در مجتمع ورزشی اجوارکلا به اداره ورزش و جوانان واگذار شد.

وی همچنین از واگذاری زمین جهت ساخت دادگاه بخش و احداث پاسگاه نیروی انتظامی خبرداد واضافه کرد: در حدود 4 سال قبل زمینی به وسعت یک هکتار به دانشگاه علوم پزشکی مازندران واگذار شد و با پیگیری های نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار و مسئولین مربوطه و به جهت وجود دانشکده پرستاری و مامائی در این شهرستان دانشکده بالینی و توان بخشی احداث خواهد شد که خوشبختانه طرح و بودجه ساخت آن مشخص شده است.

وی با اشاره به برآورده شدن آرزوی دیرینه مردم بخش درخصوص چهاربانده کردن جاده آمل به بابل گفت: تعریض جاده از حدود 4 سال قبل از بابل شروع شده که با کمک نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار و مسئولین راه و شهرسازی، عملیات تعریض و آسفالت بطول 6300 متر و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و800 میلیون تومان  شروع شد و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

 بخشدار دشت سر با تاکید بر اینکه حفظ مشاغل قدیمی و ایجاد شغل های جدید در دستور کار قرار دارد افزود: خوشبختانه با حمایت های معاون برنامه ریزی فرمانداری برای پرورش ماهیان خاویاری تاکنون 12 طرح به بانکهای عامل معرفی شدند که تاکنون 6 طرح اعتبارات آن تخصیص یافت و مابقی در مرجله اجرائی می باشد.

حسین نژاد با اشاره به اینکه حل مشکل زباله مورد توجه ویژه قراردارد بیان داشت: برای 4 پروژه بیوگاز مجوز آن صادرشد که طرح مطالعات و امکان سنجی فنی به اتمام رسیده و می تواند در بخش اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی تاثیر گذار باشد که برای 25 نفر بصورت مستقیم و برای 150 نفر بطور غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

وی با تاکید براینکه رونق صنعت گردشگری روستایی نیازمند حمایت های ویژه مسئولین است، اظهارداشت: طرح توریستی تورجنگل با اسب از مسیر بلیران تا روستای چمه بن سنگچال بطول 27 کیلومتر در دست بررسی می باشد که برای 43 نفر اشتغال ایجاد می کند و برای اجرائی شدن آن نیاز به 20میلیارد ریال اعتبار است.

بخشدار دشت سر تصریح کرد: این طرح علاوه بر ورزش مفرح می تواند ارز آوری خوبی هم داشته باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0