قدردانی حجت الاسلام محمودی از مردم و فعالان در برگزاری مراسم عزاداری دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی در آمل
29 آبان 1395 ، دیدگاه 0
مراسم عزاداری ماه صفر به مدت هشت روز و با سخنرانی ائمه جمعه شهرهای مازندران و اساتید حوزه علمیه در دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین، حجت الاسلام حسن محمودی، رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل در هشتمین روز مراسم عزاداری ماه صفر که در دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد اظهارداشت: قرآن کریم در رابطه با حیات و ممات مجموعه انسانها از روز ازل تا زمانی که در این دار فانی زندگی می می کنند می فرمایند انسانها میت یا حی هستند.

ضرورت بهره گیری از حیات طیبه

وی تصریح کرد: مجموعه انسانها از زمانی که از مادر متولد می شوند میت هستند اگرچه انسان حیات طبیعی دارد اما به مرحله حیات الهی و قرآنی نرسیده و استعداد آن را دارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به سخنی از امام محمدباقر(ع) خاطرنشان کرد: منظور از حیات، زندگی است که حضور در محضر اهل بیت معصومین(ع) وارد برنامه های زندگی انسان شود و نوع دیگری می بیند و نظر دیگری دارد.

حجت الاسلام محمودی افزود: انسان در حیات قرآنی با معیت اهل بیت معصومین(ع) زنده می شود که عده ای فرصتهایی داشتند اما هرگز به این حیات دست پیدا نکردند.

رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل اظهار داشت: انسان کافر اگر چه حرف می زند، می اندیشد و خواسته هایی دارد اما براساس فرموده قرآن کریم میت است.

وی ادامه داد: میت کسی است که معارف اهل بیت معصومین(ع) به او نرسیده و از پذیرش آن دریغ کرده است و این حیات طیبه و دائمی بوده و ابدی می ماند.

استاد حوزه علمیه با بیان این که انسانی که میت بوده دارای حیات سرابی است و این فرد خیال می کند زنده است، گفت: حیات بدون ولایت و محبت به امام زمان سایه ای بیش نبوده و خیال زندگی است.

انسان ره توشه خود را برای سرای آخرت آماده کند

حجت الاسلام محمودی افزود: چنین فردی در آخر می بیند سرمایه ای ندارد و باید عزم سفر کند که ضرورت دارد از فرصتها و سرمایه هایی که داریم نهایت بهره گیری را داشته باشیم.

رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل تصریح کرد: انسان وقتی حضور در محضر ولایت داشته باشد باید استفاده لازم و شایسته را صورت دهد که ممکن است مشکلات، بلایا و بی توجهی هم ببیند.

وی خاطرنشان کرد: ذائقه باطنی عده ای طعم ایمان حقیقی را می چشند و ایمان به قلب انسانهای دارای حیات طیبه می رسد که ضرورت دارد این حیات نورانی را در وجود خود قرار دهیم.

انسان با محبت اهل بیت به حیات طیبه و ابدی می رسد

استاد حوزه علمیه بهره گیری از سیره اهل بیت معصومین(ع) را زمینه ساز شکوفایی و حیات طیبه انسان دانست و تصریح کرد: نسیم ولایت به قلب عده ای از انسانها نرسیده و از آن برخوردار نشدند.

 رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل ادامه داد: بهره گیری از سیره نورانی خاندان عصمت و طهارت و ورود انسان در این مسیر سبب شکوفایی، حیات طیبه و دائمی انسان می شود.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به سخنی از امام صادق(ع)، اظهار داشت: دنیا چیزی جز خوردن و پوشیدن نیست و اهل بیت معصومین(ع) مقامی هستند که در حد این دنیا باقی نمی مانند و در تمام عوالم عالم حضور دارند.

رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در افزود: انسان با محبت اهل بیت معصومین(ع) به حیات طیبه و ابدی دست پیدا می کند که نیاز است محبت این بزرگواران را در وجود خود قرار دهیم.

استاد حوزه علمیه با بیان این که حضرات اهل بیت معصومین(ع) در همه عوالم حضور وجودی دارند، خاطرنشان کرد: ولایت و معارف این بزرگواران برای انسان برکات و دستاوردهای ارزشمند و والایی دارد.

وی ادامه داد: انسانی که در محضر خاندان عصمت و طهارت حضور پیدا کند قلب او نورانی شده و حیات ارزشمند و گرانقدری نصیب چنین فردی می شود.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: حیات طیبه و دائمه آنقدر زیبا است که پیامبر گرامی اسلام در این راستا فرمودند ما در عوالم نورانی حضور داشتیم و خداوند متعال را قبل از حضرت آدم تسبیح می کردیم.

اهل بیت اساتید معرفت عالم و دایره امکان هستند

رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل اظهار داشت: اهل بیت معصومین(ع) اساتید معرفت عالم و دایره امکان هستند که حضرت قمربنی هاشم از این ظرفیت ارزنده به خوبی استفاده کرده و به مقام والایی رسیده است.

استاد حوزه علمیه افزود: باید از حضرت حق بخواهیم تا حضور در این محافل و مجالس را از ما پذیرفته و آن را ذخیره ای برای ما قرار دهد که برکات ارزشمند و گرانقدری برای انسان دارد.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: حضور در این مجالس و بهره گیری از آن زمینه ساز ارتقای معنویت، جایگاه و تعالی انسان می شود.

قدردانی از مردم و فعالان در برگزاری مراسم عزاداری ماه صفر

وی در پایان از مردم و فعالان مراسم عزاداری ماه صفر در دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل قدردانی کرد و بیان داشت: از همه عزیزانی که زینت بخش مجالس حسینی بودند تشکر و قدردانی لازم را داریم.

حجت الاسلام محمودی افزود: جا دارد به صورت ویژه از امام جمعه آمل، اعضای دفتر امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، ائمه جمعه و جماعات، اساتید حوزه علمیه، اصحاب رسانه و همکاران دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل کمال سپاس و قدردانی را داشته باشیم.

گفتنی است، مراسم عزاداری ماه صفر به مدت هشت روز و با سخنرانی ائمه جمعه شهرهای مازندران و اساتید حوزه علمیه در دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل برگزار شد.

دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی در آمل واقع در بلوار شهید طبرسی، روبروی حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل آماده استقبال و حضور آحاد مردم در این دفتر است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0