ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر
29 آبان 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان آمل که در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد اظهارداشت: ضرورت دارد به مراکز آسیب پذیر و آسیب رسان توجه ویژه و شایسته ای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق آسیب پذیر باید بررسی و حل شود که حضور در این مناطق بسیار اثربخش است و می تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.

قاسمی افزود: طرح پزشک خانواده شهری بخشی از مشکلات را در مناطق آسیب پذیر حل کرد و سبب شد بسیاری از افراد دارای شناسنامه و هویت شوند که افراد این مناطق مورد توجه ما هستند و خدمات بهداشت و درمان برای آنان انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل بر ضرورت بهره گیری از خیرین در بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر اشاره کرد و بیان داشت: خدمت به مردم این مناطق برکات بسیاری دارد که ضرورت دارد گامهای شایسته ای در این راستا برداشته شود.

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل در این جلسه اظهارداشت: راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی در مناطق آسیب پذیر باید مورد بررسی دقیق و شایسته قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کارهای خوبی برای ساماندهی مناطق آسیب پذیر امت آباد و رضوان 38 صورت گرفته و به حوزه های بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی توجه شده است.

احسانی خاطرنشان کرد: توانمندسازی مردم در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید همه امور در راستای تحقق رفاه و آرامش مردم این مناطق باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: ضرورت دارد از همه ظرفیتها و فرصتها برای بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر استفاده شود تا بتوانیم گامهای خوب و شایسته ای در این عرصه برداریم.

حجت الاسلام بهروز خطیبی، نماینده اداره تبلیغات اسلامی آمل در این جلسه تصریح کرد: ضرورت دارد کارهای فرهنگی شایسته ای صورت گیرد که می تواند اثرگذاری ارزنده و خوبی داشته باشد.

وی از بهره گیری ظرفیت روحانیان و مبلغان دینی در مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل خبرداد و بیان داشت: در طول سال و به صورت منظم اعزام روحانیان را به مناطق ویژه آسیب پذیر شهرستان و به خصوص امت آباد داریم.

حجت الاسلام خطیبی با بیان این که سلسله نشستهای پاسخ به سؤوالات شرعی برگزار می شود، گفت: دو هیات مذهبی در منطقه آسیب پذیر امت آباد فعال و مورد حمایت قرار دارد.

نماینده اداره تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: در طول و به مناسبتهای مذهبی نیز سلسله مراسمات بصیرتی و معرفتی در سطح مساجد مناطق آسیب پذیر صورت می گیرد.

وی با بیان این که فعالیتهای فرهنگی ارزنده ای در مناطق آسیب پذیر انجام می شود، گفت: ضرورت دارد در این حوزه ورود پیدا کرده و تلاش کنیم کارهای فرهنگی ویژه ای داشته باشیم.

حجت الاسلام خطیبی ادامه داد: همزمان با ماه محرم کارشناسان دینی از حوزه علمیه قم به منطقه آسیب پذیر امت آباد آمل اعزام شده و فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی ارزنده ای در این منطقه صورت دادند.

نماینده اداره تبلیغات اسلامی آمل بر ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است سطح اطلاعات و آگاهی مردم در مناطق آسیب پذیر نسبت به معضلات و آسیبها افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام خطیبی اظهارداشت: اشتغال جوانان در مناطق آسیب پذیر از اهمیت بسیاری برخوردار است که بیکاری در این مناطق به صلاح نبوده و ضرورت دارد برای توسعه اشتغال گامهای شایسته ای برداشته شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0