اداره برق شرق آمل راه اندازی می شود
27 آبان 1395 ، دیدگاه 0
مدیر امور توزیع برق شهرستان آمل : 12 درصد تاسیسات برقی شهرستان در بخش دشت سر قرار دارد/25 درصد كل شبكه روستايي امور آمل فرسوده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : محمدمهدی گراییلی افرا، مدیر امور توزیع برق شهرستان آمل در جلسه ماهانه دهیاران بخش دشت سر در محل بخشداری دشت سر که با حضور بخشدار برگزارشد با اشاره به وضعیت کنونی برق شهرستان آمل گفت: خوشبختانه با حمایت های نماینده مردم آمل در مجلس ، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران و مسئولین شهرستانی و با استفاده از توان نیروهای جوان برق شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 25 درصد شبکه های برقی شهرستان فرسوده می باشد افزود: برای رفع مشکلات فرسودگی برقی شهرستان نیاز به 160میلیاردتومان اعتبار می باشد که هرساله در ردیف بودجه 15 میلیارد تومان پیش بینی شده است که در 8 ماهه سالجاری تاکنون بیش از 20 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است.

 مدیر امور توزیع برق شهرستان آمل با اشاره به اینکه 12 درصد تاسیسات برقی شهرستان در بخش دشت سر قرار دارد بیان داشت: از 210 هزار مشترک برق شهرستان آمل 15 هزار مشترک در این بخش قرار دارد که در بیش از یک سال تاکنون بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای رفع مشکلات برقی در این بخش هزینه شد.

گرائیلی افرا تصریح کرد: اداره برق شرق آمل با داشتن بیش از 11 هزار مشترک با 50 نیروی انسانی فعال در سطوح کارشناسی ، تکنسین و سیمبان و با صرف هزینه ای بالغ بر 160 میلیون تومان برای تجهیز ساختمان اداری و با حضور مسئولین استانی وشهرستانی در لاله 36 بلوار بسیج به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما خدمت رسانی سریع به شهروندان می باشد عنوان داشت: را ه اندازی اداره برق شرق آمل در جهت بهبود سرویس دهی به مشترکین ، کاهش زمان خاموشی ، سرعت در پاسخگویی به متقاضیان و افزایش رضایتمندی مشترکین تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه 25 درصد كل شبكه روستايي امور آمل فرسوده است گفت : برای اصلاح این شبکه ها نزديك به ١٧٠ ميليارد تومان هزينه دارد و با  كل سرفصلهاي بودجه سالانه ٢٠ ميلياردتومان امور آمل  انجام می شود که قطعا سالها طول ميكشد تا اصلاح شود

وی با اشاره به اینکه ساختمان فعلی اداره برق بخش دشت سر در خور شان این مردم نمی باشد ادامه داد: مردم ما لیاقت خدمت رسانی بهتری را دارند و ضمن قدردانی از خیر عزیزی که زمینی رابرای ساخت ساختمان اداره برق بخش در روستای اجبارکلا اهدا نمودند آمادگی داریم ساختمانی در خور مقام این مردم احداث نمائیم.

مدیر امور توزیع برق شهرستان آمل با بیان اینکه برای ایجاد زیرساختار برقی در روستاها نیازمند حمایت وکمک دهیاران و شوراهای های اسلامی بخش هستیم گفت: براساس سیاست کلان دولت تدبیر وامید هرکسی بخواهد در جهت ایجاد زیرساختار روستائی تلاش کند ما موظف هستیم که همکاری کنیم.

گرائیلی افرا با بیان اینکه 20 درصد تیر های برق در حریم زمین های کشاورزی و ساختمان های مسکونی قراردارد افزود: خوشبختانه با حمایت های نماینده مردم آمل در مجلس برای رفع این مشکل در فازاول در شهرتا پایان سالجاری 300 میلیون تومان اختصاص پیداکرد و برای سال آینده در روستاها عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه روستای وسطی کلا به عنوان منطقه نمونه کاهش تلفات انتخاب شد گفت: كاهش تلفات از جمله مباحث عمیق و جدی در صنعت برق به شمار می‌رود كه می‌توان گفت اگر با مساله تلفات در این شبكه‌های گسترده توزیع، انتقال و ... مقابله شود تا حد زیادی از بروز خاموشی‌های احتمالی در این شبكه جلوگیری كرد.

وی اضافه کرد: در کاهش تلفات دراین روستا بودجه باز است و می توانیم بیش از یک میلیارد تومان هزینه انجام بدهیم که نیازمند مساعدت و کمک دهیاری هستیم.

وی با اشاره به بروز رسانی کردن تحویل کنتور برق به متقاضیان در بخش دشت سر ادامه داد: متاسفانه به جهت عدم بموقع انتخاب پیمانکار در نصب انشعاب تاخیر داشتیم که با انتخاب پیمانکار بزودی دادن کنتور به متقاضیان بروز خواهد شد.

 مدیر امور توزیع برق شهرستان آمل در خصوص نصب تیر برق و برق رسانی به متقاضیان در روستاها اظهارداشت: براساس دستورالعمل دولت تدبیر وامید و برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، روستائیان بومی که دارای شغل کشاورزی ودامپروری هستند دولت نسبت به نصب تیر برق و برق رسانی بصورت رایگان اقدام کند.

گرائیلی افرا با گله مندی از عدم پرداخت پول برق توسط روستائیان گفت : پول برق مال بیت المال می باشد و دهیارانی که در امر وصول همکاری کنند در اولویت اول همکاری قرار دارند.

در این جلسه سید مهدی حسین نژاد بخشدار دشت سر با قدردانی از تلاش و زحمات کارکنان جوان و پرتلاش امور برق شهرستان گفت: خوشبختانه اقدامات قابل توجهی دراین بخش صورت گرفته است که امیدواریم با مشارکت در سال آینده شاهد برطرف شدن مشکلات برقی در این بخش باشیم.

 وی با بیان اینکه در مواقع بروز بحرانی باید همه خونسردی را حفظ کنیم افزود: در بروز حوادث همه مسئولین در امور قراردارند که اینطور نیست بی توجه باشند و نسبت به حوادث پیش آمده بی خیال باشند.

بخشدار دشت سر تاکید کرد : همانطوریکه توانستیم با همت وهمدلی مهمترین حوادث غیر طبیعی هشت ساله جنگ را پشت سر بگذاریم و بایددر بروز حوادث غیر طبیعی آستانه صبر خود را بالا ببریم و به همدیگر کمک کنیم و در این جلسه دهیاران بخش در خصوص مسائل و مشکلات برق روستاها مطالبی را عنوان داشتند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0