اعطای تسهیلات رونق تولید به 52 واحد صنعتی و کشاورزی
25 آبان 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : چنگیز فروزان، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آمل اظهارداشت: سامانه بهین یاب از اردیبهشت ماه سالجاری فعالیت خود را شروع کرد که 264 واحد صنعتی و کشاورزی ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از تعداد کل ثبت نام شدگان 207 واحد کشاورزی و 57 واحد صنعتی هستند که به شعب بانکها ارجاع می شوند.

فروزان تصریح کرد: 143 واحد ارجاع به بانک داشتیم که ضرورت دارد بانک ها مساعدت و همکاری لازم و شایسته را در اعطای تسهیلات صورت دهند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با بیان این که 48 واحد ما در مرحله عقد قراداد با بانک قرار دارند، خاطرنشان کرد: 52 واحد صنعتی و کشاورزی موفق به اخذ تسهیلات شدند که مبلغ کل آن 31 میلیارد و 556 میلیون است.

وی ادامه داد: هفته آینده و با حضور استاندار مازندران نشستی در آمل برگزار می شود که بعضی از واحدها از فیلترها گذشتند و در بانکها با توقف مواجه شدند.

فروزان با بیان این که بانکها عزم جدی برای پرداخت تسهیلات رونق تولید داشته باشند، گفت: 471 میلیارد سهم استان مازندران و 150 میلیارد سهم شهرستان آمل است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با بیان این که در حوزه اصناف 725 پروانه صادر کردیم و در امور ایثارگری نیز 22 صدور پروانه داشتیم، گفت: در صدور جواز تاسیس 34 فقره مجوز صادر شده است که آملی ها با توجه به اوضاع بد سرمایه گذاری می کنند و باید بسترهای لازم برای آنان فراهم شود.

وی ادامه داد: 15 فقره پروانه بهره برداری پس از تفویض اختیار به اداره صنعت، معدن و تجارت آمل صادر شده است که این آمار در طول 2 ماه در سطح کشور بی نظیر بود که381 میلیارد تومان سرمایه گذاری با تحقق اشتغال 733 نفر بوده است.

فروزان تصریح کرد: 586 واحد بهره برداری داریم و 21474 اشتغال دارند که 4 شهرک صنعتی در سطح شهرستان فعال است و واحدهای بنکداران و مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران را نیز داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0