کتابخانه مرکزی آمل در وضعیت نامناسبی قرار دارد
25 آبان 1395 ، دیدگاه 0
رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان آمل : با توجه به جایگاه آمل در رتبه نخست عضوپذیری بدلیل داشتن تنها کتابخانه مرکزی آنهم با وضعیت نامناسب این شهرستان به لحاظ فضای فیزیکی در رتبه سیزدهم استانی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید آقابزرگ حسینی رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان آمل در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه هفته کتاب و کتابخوانی درشهرستان آمل گفت: با تشکیل ستاد برنامه‌های خود را به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و دیدار با خانواده شهید مدافع حرم شهید رضا حاجی‌ زاده آغاز کردیم.

وی افزود: به منظور افزایش سطح مطالعه با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سه نفر از ورزشکاران تیم ملی شهرستان آمل از تنها کتابخانه مرکزی آمل بازدید کردند و طی این بازدید قاسم رضایی، رضا ارجین و علی دهقان این سه ورزشکار به طور رایگان عضو کتابخانه مرکزی این شهرستان شدند.

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان آمل به دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در آمل اشاره کرد و بیان داشت: دیدار با کتابفروشان مطرح آمل و سخنرانی و ارائه گزارشات پیش از خطبه نماز جمعه از دیگر برنامه‌های انجمن بوده است.

حسینی از برپایی نمایشگاه کتاب در دو نقطه سطح شهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه با تخفیف 50 درصدی با 700 عنوان و 4 هزار جلد کتاب به مدت بیست روز برپا است.

وی با تاکید براینکه هم‌ اکنون در این شهرستان هفت کتابخانه عمومی وجود دارد تصریح کرد: سه کتابخانه در شهر به فعالیت می‌ پردازد و در سال‌جاری دو کتابخانه در روستاهای وسطی‌کلا و شهر امام ‌زاده عبدالله(ع) آمل افتتاح شده و ساخت کتابخانه وانا نیز با 20 درصد پیشرفت فیزیکی بدلیل عدم اعتبار نیمه‌ تمام مانده است.

وی از تعداد 7 هزار عضو کتابخانه عمومی در این شهرستان خبرداد وبیان داشت: آمل به لحاظ عضو پذیری در رتبه نخست استانی قرار دارد.

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان آمل اضافه کرد: با توجه به جایگاه آمل در رتبه نخست عضوپذیری بدلیل داشتن تنها کتابخانه مرکزی آنهم با وضعیت نامناسب این شهرستان به لحاظ فضای فیزیکی در رتبه سیزدهم استانی قرار دارد.

حسینی ادامه داد: با وجود برنامه چشم‌انداز توسعه افق 1404 آمل حداقل باید 24 هزارعضو باید داشته باشیم با این شرایط کمتر از یک دهم است که از شهرستان‌های همجوار نیز پایین تر هستیم.

وی ادامه داد: این شهرستان با تعداد جمعیتی شهری به ازای هر صد نفر باید هشت متر فضای کتابخانه‌ای داشته باشد که علیرغم تلاش های صورت گرفته  هنوز نتوانستیم به این رقم برسیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0