ضرورت واگذاری سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد به شورای شهر و شهرداری آمل
25 آبان 1395 ، دیدگاه 0
شهردار آمل : در 3 سال گذشته مصوبه ای از شورای اسلامی شهر گرفتیم و 36 هزار متر مربع پروانه ورزشی رایگان صادر کردیم که بخشی از کار انجام و مابقی در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جلسه هم اندیشی واگذاری سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد آمل به شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در دفتر فرماندار ویژه آمل برگزار شد.

احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل در این جلسه با بیان این که راه اندازی سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد دغدغه ما است، گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل مجموعه ای ورزشی است که اداره ورزش و جوانان را از خود جدا نمی بیند.

وی با اشاره به این که 50 میلیون تومان کمک برای هیئت های ورزشی آمل در نظر گرفته شده است، بیان داشت: در 3 سال گذشته مصوبه ای از شورای اسلامی شهر گرفتیم و 36 هزار متر مربع پروانه ورزشی رایگان صادر کردیم که بخشی از کار انجام و مابقی در حال اجرا است.

شهردار آمل خاطرنشان کرد: می توانید این کار را رایگان به ما واگذار کنید یا مشارکت نامه ای تنظیم شود و میزان هزینه براساس نظر کارشناس تا حال مشخص که آورده اداره ورزش و جوانان این مقدار است و بخشی از اوقات بهره برداری در اختیار ورزش و جوانان و مابقی آن برای شهرداری باشد.

امیرسلیمانی تصریح کرد: راه دیگر وجود دارد که کارشناس دادگستری می تواند کارشناسی کند و پول را به حساب ورزش و جوانان واریز کنیم و سالن خریداری داشته باشیم که تعهد می شود تا 22 بهمن سالجاری افتتاح شود.

وی ادامه داد: در اصلاح بودجه سالجاری بیش از 3 میلیارد آوردیم تا نسبت به احداث سالن ورزشی اقدام کنیم که در زمان بحران هم بعنوان ستاد فرماندهی مورد استفاده قرار می گیرد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل افزود: نیت و اهداف مشترک است که شهرداری می تواند این کار را به اتمام برساند تا زودتر نهایی شود و حدود 50 درصد کار انجام نشده است و باید در کنار تکمیل، زمینه تجهیز سالن ورزشی هم فراهم شود.

وی اظهارداشت: شهرداری وقتی در جایی سرمایه گذاری می کند باید اختیار در مجموعه سرمایه گذاری داشته باشد که باید مالکیت به شهرداری منتقل شود.

اسدالله تورنگ، رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه تصریح کرد: تکمیل و راه اندازی سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد اولویت دارد که باید در اسرع وقت این کار صورت گیرد که آمادگی لازم از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل وجود دارد.

خسرو ابراهیم زاده، نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه افزود: در سال 92 وقتی وارد مجموعه شورای اسلامی شهر شدیم تا 93، 3 جلسه داشتیم تا فضای این سالن در اختیار شهرداری قرار گیرد تا آن را به اتمام برسانیم که دوستان زیر بار نرفتند.

وی با بیان این که فعالیت در این منطقه آسیب پذیر بعنوان وظیفه ما برای شهروندان است، گفت: در شورای شهر گذشته سابقه مشارکت با ورزش و جوانان داشتیم که در کاری توافقی سالن کوثر انجام گرفته است و ما توان داریم این اقدام را صورت دهیم.

ابراهیم زاده ادامه داد: جای بسیار خوشحالی است که مصوبه ایجاد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری را گرفتیم و می توانیم خدمات خوبی به همشهریان عزیز ارائه دهیم.

نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد: دولتمردان اشتباه کردند که اجاره اماکن ورزشی مصوب شد و سالن ها به راحتی واگذار می شود بدون اینکه نظارتی باشد.

وی ادامه داد: نگاه ما این است سالن ورزشی امت آباد رایگان شود تا همشهریان ما در آن منطقه بتوانند از آن استفاده لازم را داشته باشند.

محمدی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در این جلسه اظهارداشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل دراینخصوص دغدغه دارند که بسیار ارزشمند است.

وی افزود: انتقال مالکیت در قانون پیش بینی شده است که حدود 2 ماه طول می کشد تا فراخوان دهیم و فرآیند لازم خود را طی کند که از آن استقبال می کنیم.

محمدی تصریح کرد: می توانیم اولویت بهره برداری را هم به شهرداری دهیم و نیز می توانیم مجوزی موردی برای بهره برداری شهرداری صادر کنیم که بحث فروش را هم پیگیر می شویم.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد پس از هماهنگی های لازم با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نسبت به واگذاری سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد آمل به مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل اقدام شود که امید می رود این اقدام ارزشمند در اسرع وقت صورت گیرد که راه اندازی این سالن می تواند اقدام شایسته ای در منطقه آسیب پذیر امت آباد باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0