کمال آنلاین گزارش می دهد؛
25 آبان 1395 ، دیدگاه 0
وقتی بهبود وضعیت اشتغال نیازمند عزم جدی مسئولان می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : امروز شاهد رشد گسترده آمار بیکاری در میان نسل جوان جامعه و در کنار آن تعطیلی واحدهای صنعتی هستیم که ضرورت دارد مدیران امر پای کار آمده و عزم جدی در راستای توسعه وضعیت اشتغال و حمایت از تولید داشته باشند.

در سالی که رهبری معظم انقلاب بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری کردند نیازمند آن است تا برنامه ریزی دقیق و شایسته ای داشته باشیم تا از همه ظرفیتهای خود استفاده لازم را برای حفظ و توسعه اشتغال کشور و توسعه اقتصادی صورت دهیم.

سید جعفر رسولی، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل در جلسه کارگروه اشتغال آمل اظهارداشت: حفظ اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید ضرورت دارد که این امر نیازمند تلاش ویژه مسئولان است.

وی تصریح کرد: درسال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم که باید برای ایجاد شغل های جدید گام های شایسته ای برداشته شود و مشکلات و چالش های موجود بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی شود.

رسولی ادامه داد: 39 هزار هکتار زمین کشاورزی در آمل داریم که باید در این حوزه سرمایه گذاری شود تا اشتغال جدید صورت گیرد و می توانیم در بخش تولید مرغ، ماهی، زنبورداری و دیگر امور ورود پیدا کنیم.

معاون فرمانداری ویژه آمل با بیان این که واحدهای صنعتی که دچار مشکل شدند باید احیاء شوند که بسیاری از واحدها تعطیل هستند، افزود: باید فکری به حال واحد صنعتی رها شده کنیم و شرکتی می تواند کار کند باید کمک شود.

وی با اشاره به این که نباید تنها بانکها را محکوم کنیم که همکاری هم داشتند، ادامه داد: باید فرصتی فراهم شود تا در حوزه سرمایه گذاری های جدید گام برداریم که نیاز است دستگاههای مرتبط همکاری لازم را داشته باشند.

رسولی تصریح کرد: مدیری که ضعف دارد پشت میز ننشیند که نمی تواند جواب یک استعلام را دهد و ضرورت دارد تلاش کنیم مردم را به سمت نیازهای جامعه سوق دهیم.

معاون فرمانداری ویژه آمل اظهارداشت: ما باید مردم را هدایت کنیم تا سرمایه خود را در حوزه مورد نیاز سرمایه گذاری کنند که در برابر این عزیزان مسئول هستیم و باید تلاش شایسته ای وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: 46 درصد صنعت استان مازندران در آمل است که باید ببینیم چگونه به این جایگاه رسیدیم و الان هم باید مدیران کاری کنند تا در همان مسیر باشیم.

رسولی تصریح کرد: بسترها باید آماده شده و سیاست گذاری های لازم انجام شود که در حوزه اشتغال جدید ضعیف هستیم و نسل جوان جامعه در حوزه اشتغال هدایت نشدند.

معاون فرمانداری ویژه آمل افزود: در دیداری با علامه جوادی آملی داشتیم این عالم گرانقدر بیان کردند آمل با این ظرفیت نباید در حوزه اشتغال و تولید مشکل داشته باشد که ضرورت دارد کارگروههایی فعال و عزم ویژه ای وجود داشته باشد تا به نقطه مطلوب برسیم.

ابوالقاسم ابراهیمی، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل در این جلسه اظهارداشت: امیدواریم بتوانیم با همت بلند همه عزیزان در حوزه اشتغال، تولید و رونق اقتصادی کوشا باشیم که آمل ظرفیت خوبی دارد.

ابراهیمی افزود: عمده مشکل ما نبود فرهنگ کار است و ضرورت دارد آموزش ها ترویج پیدا کند  که افراد جویای کار به سمت کارآفرینی و آموزش هدایت شوند و سرمایه گذاران نیز مقداری نامهربانی ببینند به شهرهای دیگر می روند که روزی مازندران موقعیتی داشت از سمنان برای کار به این استان می آمدند اما الان برعکس شده است.

وی با بیان این که بیکاری مادر همه مفاسد، فتنه و پلیدی است، تصریح کرد: در این شهرستان 4 هزار درخواست اشتغال در سالجاری داشتیم که باید برای تحقق قضیه گامهای خوبی برداریم و 6808 فرصت شغلی شناسایی و 1051 نفر مشغول کار شدند.

ابراهیمی ادامه داد: سد هراز آمل و برخی از واحدهای صنعتی نیروی غیربومی دارند که باید جوانان خود را ترغیب کنیم تا در این حوزه ها مشغول کار شوند و ضرورت دارد تلاش کنیم تا سقف اشتغال شهرستان را به 4 هزار برسانیم و تثبیت اشتغال موجود نیز اهمیت بسیاری دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0