ضرورت بهره گیری از همه ظرفیت ها برای بهبود وضعیت بقعه میربزرگ آمل
24 آبان 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار آمل : میرقوام الدین مرعشی شخصیت بسیار بزرگواری است که به مقام ایشان توجه ویژه ای صورت نگرفته است که باید درخصوص بقعه متبرکه ایشان نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : احمد منفرد، معاون استاندار مازندران در جلسه شورای فرهنگ عمومی آمل اظهارداشت: دغدغه امام جمعه آمل برای توسعه همه جانبه شهرستان با محوریت توسعه فرهنگی بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی بسیار مهم و ارزشمند است که باید در مدت زمان باقیمانده استفاده خوبی داشته باشیم تا به شایستگی هرچه تمام تر برگزار شود.

فرماندار ویژه آمل افزود: طرح بازسازی بقعه میرقوام الدین مرعشی تهیه شود تا ستاد مرکزی تشکیل و مرجع تصمیم گیری درخصوص این بقعه متبرکه باشد.

وی ادامه داد: میرقوام الدین مرعشی شخصیت بسیار بزرگواری است که به مقام ایشان توجه ویژه ای صورت نگرفته است که باید درخصوص بقعه متبرکه ایشان نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

محمد محمدی، دبیر شورای فرهنگ عمومی آمل در این جلسه با بیان این که کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی در شهرستان آمل برگزار می شود، گفت: کارهای این کنگره از ماه بهمن امسال آغاز شد و زمان برگزاری در چهاردهم بهمن ماه سالجاری است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل تصریح کرد: یک سال زمان داریم که باید از این فرصت نهایت بهره برداری را داشته باشیم تا کنگره به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

وی از تشکیل کمیته علمی و اجرایی کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی خبرداد و افزود: در کنگره علمی از ظرفیت اساتید حوزه و دانشگاه بهره گیری می کنیم تا بتوانیم فعالیتهای خوبی صورت دهیم.

محمدی تصریح کرد: فراخوان کنگره منتشر می شود که به 18 موضوع درخصوص میرقوام الدین مرعشی پرداخته شده است و علاقمندان می توانند آثار خود را در این موضوعات ارائه کنند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که نیاز است عزم جدی برای برگزاری باشکوه کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی فراهم شود، گفت: باید از همه ظرفیتها برای برگزاری باشکوه کنگره استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: باید تلاشهای ویژه ای صورت دهیم و به بحث علمی کنگره توجه خاصی صورت گیرد که می توانیم از ظرفیت اساتید و فضلای حوزه علمیه قم بهره گیری کنیم.

حجت الاسلام رمضانی اظهارداشت: ظرفیتهای ارزشمندی مانند میرقوام الدین مرعشی داریم که باید از این عزیزان بهره گیری درست و لازم صورت گیرد که برکات ارزشمندی دارد.

محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل نیز در این جلسه افزود: کنگره بین المللی میرقوام الدین مرعشی باید در مقام شهرستان بزرگ آمل صورت گیرد.

وی با توضیحی درخصوص وضعیت بقعه میربزرگ تصریح کرد: به دلیل اینکه بنا در مالکیت میراث فرهنگی نیست امکان واگذاری وجود ندارد و به دلیل ثبت میراثی این بقعه می توانیم تفاهم نامه ای را منعقد کنیم.

شیدفر ادامه داد: ضرورت دارد وضعیت بقعه میربزرگ آمل ساماندهی شود تا این بقعه که در وضعیت خطر قرار دارد با مشکلی مواجه نشود و آمادگی لازم را برای بهبود وضعیت آن داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0