کمال آنلاین گزارش می دهد؛
24 آبان 1395 ، دیدگاه 0
ضرورت عزم جدی برای تکمیل ساماندهی منطقه آسیب پذیر امت آباد آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل با هدف رسیدگی به وضعیت مناطق آسیب پذیر امت آباد و رضوان 38 در فرمانداری ویژه آمل برگزار شد که ضرورت دارد عزم جدی برای تکمیل ساماندهی آن وجود داشته باشد.

علیرضا یونسی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در این جلسه افزود: منطقه امت آباد وضعیت خوبی نداشت اما با تلاش همه دست اندرکاران امروز وضعیت خوبی دارد اما اقدامات نکرده ای وجود دارد که باید انجام شود.

وی با بیان این که نیاز است سالن ورزشی نیمه کاره این منطقه تا دو ماه آینده آماده شود، گفت: برای دانش آموزان منطقه پرونده ای تشکیل شده و مراقبت خوبی از آنان صورت گیرد و در کنار آن باید در حوزه معیشت مردم به گونه ای حرکت شود تا روی پای خود بایستند.

یونسی با اشاره به این که 53 هزار معتاد تحت پوشش متادون درمانی در استان هستند، افزود: کمتر از 2 درصد مردم استان درگیر این قضیه هستند که باید این آمار را کاهش دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان این که 30 منطقه آسیب پذیر در استان شناسایی، ساماندهی، بهسازی و پاکسازی شده است، گفت: ضرورت دارد در منطقه امت آباد عزم ویژه ای وجود داشته باشد و برای احداث خانه محله آن دولت مبلغ 700 میلیون تومان بودجه قرار داده است که این منطقه مشکلاتی دارد و نیاز است به آن پرداخته شود.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این جلسه افزود: اعتیاد بلای خانمان سوزی است که گریبانگیر جامعه شده و بخشی از نیروی انسانی جامعه را در معرض تهدید قرار داده است که ضرورت دارد پدیده های ناهنجار اجتماعی را به درستی مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان آمل 5 کمپ ترک اعتیاد با 626 نفر عضو تحت پوشش داریم و 3 سازمان و تشکل مردم نهاد در شهرستان هستند که در سال 95 تعداد 1020 دستگیرشده داریم و تا به امروز 326 کیلو مواد مخدر کشف شده است.

معاون استاندار مازندران با بیان این که در مناطق امت آباد و رضوان 38 اقدامات خوبی صورت گرفته است که امکان حضور در امت آباد فراهم نبود اما امروز شرایط خوبی دارد، گفت: بسیاری از خانه ها سرویس بهداشتی نداشتند که کارهای خوبی انجام شده و سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد نیز نیازمند حمایتهای ویژه است.

حمیدرضا طاهرنژاد، مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل در این جلسه تصریح کرد: این سازمان در منطقه امت آباد نسبت به تشکیل ستاد هفتگی اقدام کرد و کلیه دستگاههای مرتبط را درگیر کردیم و وارد زیرساخت شدیم که 30 حلقه چاه را احداث کردیم.

وی با بیان این که همه دستگاهها ورود همه جانبه داشتند، افزود: برای آسفالت، کانال و دیگر امور این منطقه فعالیتها و هزینه های بسیاری صورت گرفته است و انبوه سازان آمل مصالح اضافه خود را در اختیار ما قرار می دهند تا سرویس بهداشتی احداث کنیم.

طاهرنژاد تصریح کرد: سالن ورزشی نیمه کاره امت آباد مهم است و شهرداری می تواند این کار را صورت دهد تا زمینه افتتاح آن فراهم شود.

وحید حسین زاده، رییس اداره بهزیستی آمل با بیان این که وسایل بهداشتی رایگان و تست های سلامت صورت می گیرد، بیان داشت: مشاوره روان شناختی در این مناطق انجام می شود که 106 پرونده فعال در مرکز دی آی سی داریم و مرکز سیار هم وجود دارد.

وی از راه اندازی مهدکودک با حضور 28 کودک در منطقه امت آباد خبرداد و تصریح کرد: ضرورت دارد همه دستگاهها در حوزه اجتماعی و ساختاری ورود پیدا کنند.

غلامرضا علیپور، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل در این جلسه افزود: 43 خانوار را در مناطق امت آباد و رضوان 38 تحت پوشش داریم که در مجموع 88 نفر هستند که رسیدگی به وضعیت تحصیلی، وضعیت مسکن، پیشگیری از اعتیاد و مفاسد اجتماعی و تقویت باورهای دینی برای آنان صورت می گیرد.

وی با بیان این که در این مناطق اعطای تسهیلات خوداشتغالی پیشنهاد می شود که در معرفی ضامن با مشکل مواجه هستند، گفت: برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

سرهنگ ابراهیم شجاعی، جانشین فرمانده انتظامی آمل در این جلسه تصریح کرد: مواد مخدر از معضلات اجتماعی است که باید مقابله در کنار اقدامات دیگر انجام شود و امسال 25 درصد افزایش کشفیات داشتیم.

وی با بیان این که در حوزه دستگیری نیز افزایش داشتیم، گفت: آموزش و حضور مشاورین و مددکار اجتماعی را در مناطق آسیب پذیر داشتیم که کارشناسان اجتماعی ما در مدارس نیز حضور پیدا کردند.

ناصر نصری، رییس اداره ورزش و جوانان آمل در این جلسه تصریح کرد: آمل تنها شهری است که در منطقه آسیب پذیر سالن ورزشی دارد اما بودجه قطره ای برای آن در نظر گرفته می شود و 9 سال از کار آن می گذرد.

وی افزود: این موضوع حساسیت بسیاری دارد که باید برای تکمیل سالن ورزشی عزم جدی وجود داشته باشد و نظر کمیسیون استان درخصوص واگذاری به شهرداری در روزهای آینده اعلام می شود.

امید است با توجه جدی مسئولان شاهد بهبود وضعیت مناطق آسیب پذیر شهرستان آمل باشیم تا مردم آن مشکلات کمتری داشته باشند و ساماندهی شایسته ای صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0