زنگ مطالعه و کتابخوانی در مدرسه متوسطه اول شاهد پسران آمل نواخته شد
23 آبان 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : شما امروز در مدرسه ای تحصيل مي کنيد که به نام شاهد مزين است و وصايای شهدا دنباله ‌روی از علم و تحصيل است و شهدا از کتاب و علم‌آموزی جدا نبودند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : باحضور معاون استاندار و فرماندار ويژه آمل ، مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش آمل ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، اولیاء و دانش آموزان، زنگ مطالعه و کتابخوانی در مدرسه شاهد آمل نواخته شد.
احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ويژه آمل با بیان اینکه کتاب قرآن معجزه دين اسلام است گفت: در اولين سوره و اولين آيه اين کتاب ارزشمند امر به خواندن از جانب خداوند به پيامبر است.

وی با تاکید بر اینکه خواندن کتاب رهايی از ظلمت و تاريکي و گام نهادن به روشنايی می باشد افزود: در قرآن نيز بر اين موضوع تاکيد شده است و آيا کسانی که می دانند و علم و آگاهی دارند با کسانی که علم و آگاهی ندارند برابرند، مطمئنا برابر نيستند.

فرماندار آمل ادامه داد: تاثير کتاب و کتاب‌خوانی در رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی کشورها تاثير بسزايی دارد و بخش قابل توجهی در تاريخ  به نهضت های  روشنفکری، دانشمندان و علمای بزرگی  می پردازد که ما امروز به آنان افتخار می ‌کنيم.

منفردبا اشاره به علمای ديني معاصر همچون حضرت آيت الله حسن زاده آملی و حضرت آيت الله جوادی آملی و انديشمندان علمی معاصر همچون پرفسور سميعی ادامه داد: کتاب‌های فاخری از علما و فلاسفه‌ بزرگ کشورمان هم اکنون در دنيا تدريس می ‌شود و آنان با مطالعه ، تحقيق و پژوهش و علم‌آموزی به اين مدارج بزرگ علمی رسيدند.

وی تصریح کرد: شما امروز در مدرسه ای تحصيل مي کنيد که به نام شاهد مزين است و وصايای شهدا دنباله ‌روی از علم و تحصيل است و شهدا از کتاب و علم‌آموزی جدا نبودند و کسانی که امروز در علوم نظامی و هسته ای کشور درخشيدند ادامه دهندگان راه شهدا هستند و به اعتلای نظام و کشور می انديشند.

عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به اینکه شعار امسال هفته کتاب وکتابخوانی ایران می خواند است گفت: افتخار ما شعیان این است که خداوند به ما کتاب قرآن به عنوان بهترین معجزه پیامبر اکرم و کتاب نهج البلاغه  مولای متقیان حضرت علی را ارزانی داشته است.

 وی یادآورشد: تمام بزرگان همانند ابن سینا و غیره به اعتبار گرفتن کتاب و ایجاد کتابخانه به شهرت رسیدند و شما دانش آموزان برای پیشرفت در علم و کسب مهارت ، خواندن کتاب را در زمره کارهای روزانه تان قرار دهید.

وی تاکید کرد: رسانه ‌ها نیز به عنوان بازوان قدرتمند نهادهای فرهنگی می‌توانند در زمینه فرهنگ سازی، بویژه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نقش بسزایی داشته باشند.

مرزبند نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را در میان شهروندان ضروری خواند و نقش خانواده‌ها، آموزش و پرورش و سازمان‌ها را در ایجاد انگیزه و احساس نیاز به کتاب و کتاب‌خوانی و ایجاد رفتاریبه نام مطالعه در جامعه، موثر و مهم دانست.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0