اخلاق و گذشت اسلامی سرلوحه امور زائران اربعین قرار گیرد
18 آبان 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل با بیان این که اخلاق و گذشت اسلامی سرلوحه امور زائران اربعین قرار گیرد، تصریح کرد: نیاز است ایثار داشته و اخلاق اسلامی را در آن سرزمین اجرایی کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در همایش زائران اربعین حسینی که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهارداشت: ما باید به اصل تاریخ برگردیم و در کتب معتبر شیعه اشاره شد که روز هفتم صفر شهادت امام حسم مجتبی(ع) است و ضرورت دارد برنامه هایی به همین مناسبت و در مقام این امام همام در سالهای آینده برگزار شود.
وی تصریح کرد: سفارشهای فراوانی برای زیارت اربعین امام حسین(ع) شد که برکات ارزشمندی دارد و نخستین زائران امام حسین(ع) در اربعین بودند و این عمل ریشه در تاریخ زیارتی ما دارد.
امام جمعه آمل اظهارداشت: بعد از فروپاشی صدام و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نگاه اربعینی داریم که این نگاه برگرفته از فرهنگ تشیع و اهل بیت معصومین(ع) است.
حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: همزمان با اربعین حسینی اجتماع بزرگ زائران رقم می خورد که زائران تکلیف بسیاری دارند و نیاز است دقت و توجه لازم را صورت دهند.
وی بر ضرورت ترویج اخلاق اسلامی در میان زائران حسینی اشاره کرد و بیان داشت: همه باید تلاش کنیم تا زائر خوبی باشیم و بتوانیم از این فرصت نورانی نهایت بهره گیری را صورت دهیم.
امام جمعه آمل با بیان این که اخلاق و گذشت اسلامی سرلوحه امور زائران اربعین قرار گیرد، تصریح کرد: نیاز است ایثار داشته و اخلاق اسلامی را در آن سرزمین اجرایی کنیم.
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی بزرگترین اجتماع جهان است و دشمن نمی خواهد این برنامه وجود داشته باشد که ضرورت دارد هوشیاری لازم را صورت دهیم.
 وی با بیان این که صبر و گذشت باید به بهترین نحو ممکن مورد توجه زائران حسینی قرار گیرد، اظهارداشت: ضرورت دارد از این فرصت گرانقدری که در اختیار ما قرار گرفته است استفاده درستی داشته باشیم.
امام جمعه آمل تصریح کرد: زائر اربعین حسینی توفیق ارزشمندی است که نصیب عده ای از عزیزان می شود و شما جایگاه بسیار گرانقدری دارید و نیاز است برای همگان دعا کنید.
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: زائران از لحظه ای که حرکت می کنند می توانند همه را در نظر داشته باشند که هرچیزی می خواهیم می توانیم نام ببریم و فرصت بسیاری ارزشمندی در اختیار داریم.
وی افزود: اخلاق حسینی و صبر زینبی باید به نحوی شایسته مورد توجه زائران اربعین حسینی قرار گیرد تا بتوانیم این سفر را همراه با ره توشه های معنوی ارزنده ای برای خود داشته باشیم.
امام جمعه آمل اظهارداشت: ضرورت دارد بتوانیم نکات سفر و اخلاق اسلامی را نصب العین خود قرار داده و از لحظه لحظه های این فرصت عظیم برای ارتقای معنوی و تعالی خود استفاده کنیم که دستاوردهای والایی در آن وجود دارد.
حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: زائران اربعین حسینی وحدت و همبستگی را در سرزمین عراق به نمایش گذاشته و تلاش کنند تا یاریگر همدیگر در این سفر ارزشی باشند.
حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل تصریح کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی نشانگر عزت و عظمت جهان اسلام است.
وی تصریح کرد: ضرورت دارد عزم شایسته و اهتمام ویژه ای وجود داشته باشد تا راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی به نحوی شایسته برگزار شود.
رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل اظهارداشت: راهپیمایی اربعین حسینی باید فرصتی برای نمایش وحدت و هبستگی امت اسلامی باشد که ضرورت دارد بهره گیری شایسته ای صورت دهیم.
حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: ضرورت دارد زائران به قوانین کشور عراق احترام بگذارند که هدف ما زیارت است و همه شعارها باید اتحاد را برساند.
گفتنی است، همایش زائران اربعین حسینی به همت دفتر امام جمعه آمل و اداره تبلیغات اسلامی آمل برگزار شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0