تولید بیش از 1420 تن فرآورده های دامی در بخش امام زاده عبدالله آمل
17 آبان 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : یحیی عسگری پور، بخشدار امام زاده عبدالله(ع) آمل اظهارداشت: بارش اولين برف زمستاني در دوازدهمين روز از آبان ماه، رخت سفيد زمستاني بر تن روستاهای کوهستاني بخش امام زاده عبدالله (ع) کرد و بارش برف که در روز پنجشنبه هم ادامه داشته در برخي مناطق 5 الي 20 سانتي متر بر روي زمين نشسته و زيبايي خاصي به اين مناطق بخشيده است.

 وی ادامه داد: اين بخش همه ساله ميزبان بسياري از ييلاق و قشلاق دامداران از شهرستانها و استانهاي همجوار مي باشد که امسال به لحاظ وضعيت مناسب جوي، چراگاه خوبي براي دام هاي چوپانان بوده و رضايت آنها را به همراه داشته است.

عسگری پور خاطرنشان کرد: علاوه بر چراي دام ،اقدام به موقع اداره دامپزشکي و همکاري دهياران و شوراها براي همکاري همه جانبه در خصوص (تزريق واکسن) و واکسيناسيون تب برفکي براي کليه دامها با آنها ستودني است.

 بخشدار امام زاده عبدالله آمل تصریح کرد: امسال حاصل از دسترنج دامداران بخش امام زاده عبدالله (ع) 300 تن گوشت ، 200 تن کره ، 600 تن شير، 70 تن پشم ، 70 تن کشک و 30 تن پنير و 150 تن کود و ديگر فرآورده هاي دامي بوده و آنها توانستند سهم بزرگي در اقتصاد مقاومتي داشته باشند.

وی افزود: از آنجائيکه تعدادی از دامها بومي و محلي بوده و به بالادست روستاها مراجعت کردند، تدابير لازم در خصوص ذخيره سوخت آرد در نظر گرفته شده است که توسط ادارات و ساير نهادها در دست اقدام و پيگيري مي باشد و همچنين براي تردد آسان و ترافيک روان و همکاري با اداره راه و شهرسازي و دپوي نمک هماهنگي لازم با دهياران و شوراهاي اسلامي بخش صورت پذيرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0