همایش بزرگ پیاده روی حرم تا حرم در آمل برگزار می شود
17 آبان 1395 ، دیدگاه 0
همایش بزرگ پیاده روی حرم تا حرم همزمان با اربعین حسینی در شهرستان آمل برگزار می شود که این برنامه از آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) تا آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) آمل صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همایش بزرگ پیاده روی حرم تا حرم همزمان با اربعین حسینی در شهرستان آمل برگزار می شود که این برنامه از آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) تا آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) آمل صورت می گیرد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در جلسه ستاد برگزاری همایش پیاده روی حرم تا حرم آمل با بیان این که همایش عظیم پیاده روی حرم تا حرم در آمل برگزار می شود که بسیار ارزشمند است، گفت: ضرورت دارد از همه ظرفیتها استفاده کنیم تا این برنامه به نحوی شایسته صورت گیرد.

امام جمعه آمل ادامه داد: با برنامه ریزی درست و شایسته می توانیم یک حرکت خوب فرهنگی را همزمان با اربعین حسینی برگزار کنیم که می تواند برکات و دستاوردهای بسیاری داشته باشد.

حجت الاسلام مهدی غفاری، امام جمعه امامزاده عبدالله(ع) آمل در این جلسه اظهارداشت: حرکت راهپیمایی خوبی در سال گذشته با حضور پرشور و گسترده مردمی برگزار شد و عاشقان حسینی بسیاری در این حرکت حضور پیدا کردند.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد تلاشها و اهتمام شایسته ای صورت گیرد تا بتوانیم این مراسم را باشکوه و شایسته تر از سال گذشته برگزار کنیم.

امام جمعه امامزاده عبدالله(ع) ادامه داد: آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) آمل میزبان مراسم که با تمام توان تلاش می کنیم تا این مراسم به شایستگی تمام صورت گیرد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این مراسم با بیان این که این راهپیمایی بزرگ که می خواهد انجام شود نیازمند بررسی همه جانبه است، گفت: ضرورت دارد همه تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود که باید زائران را بیمه کنیم.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: راهپیمایی حرم تا حرم نمادی از راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در کربلا است تا افرادی امکان حضور در کربلای معلی را ندارند در این برنامه ارزشی حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: مردم ما در برنامه های مذهبی حضوری پرشور و گسترده دارند که باید تیم مدیریتی مشخص شود تا برنامه های این حرکت را برنامه ریزی و مدیریت کند تا بدون مشکلی برگزار شود.

منفرد اظهارداشت: حرکت زیبای فرهنگی می خواهد در شهرستان آمل صورت گیرد و باید این اقدام را به صورت پایلوت معرفی کنیم که از همه رسانه ها می خواهیم در اطلاع رسانی عزم ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل در این جلسه اظهارداشت: نیاز است اطلاع رسانی خوبی صورت گیرد که 140 نمازجماعت در سطح شهرستان برگزار می شود و باید از پتانسیل ائمه جماعات و مداحان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: رسانه ها در هفته منتهی به اربعین حسینی به امر پیاده روی می پردازند که شور لازم در جامعه ایجاد می شود و مردم به صورت خودجوش در این برنامه حضور پیدا می کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل تصریح کرد: همایش زائران حسینی پیاده روی کربلا با سخنرانی امام جمعه آمل در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار می شود و کارهای آموزشی صورت می دهیم که سفارشهای بسیاری صورت گرفته است تا قوانین کشور عراق رعایت شود.

حجت الاسلام رمضانی ادامه داد: اربعین حسینی نماد همبستگی جهان بشریت است و افرادی نمی خواهند راهپیمایی بزرگ اربعین در عراق برگزار شود که ضرورت دارد هوشیاری لازم وجود داشته باشد.

یحیی عسگری پور، بخشدار امامزاده عبدالله(ع) آمل در این جلسه افزود: هفتصد کیلو برنج برای اطعام دهی به زائران اربعین حسینی از حرم امامزاده عبدالله(ع) به حرم امام حسین(ع) ارسال شده است.

وی ادامه داد: برای مراسم پیاده روی حرم تا حرم آمل نیز یازده موکب پذیرایی از عاشقان و دلدادگان حسینی درنظر گرفته شده است تا تدارکات پذیرایی صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0