با تامین نیروی کار محلی زمینه خروج اتباع بیگانه فراهم شود
16 آبان 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی آمل در جلسه ستاد اتباع بیگانه که با حضور دهیاران بخش برگزار شد با اشاره به خدمات و مساعدت های جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر آموزه های دینی، رعايت حقوق دیگران  از جمله اتباع خارجی را دارای جایگاه ویژه ای می داند.

 وی افزود: حضور اتباع خارجی در هر كشور مستلزم يك سری ضوابط است که اين مهم در كشور ما هم تابع يك  قوانينی است كه همواره اين قوانين مورد توجه مدیران نظام اسلامی است.

نصیری تصريح كرد: عمده حضور اتباع در ايران مربوط به افاغنه است كه به علل مختلف همچون جنگ، بيكاری و دیگر امور مربوط می سود.

بخشدار مرکزی آمل عنوان كرد: كليه اتباعی كه شرايط و ضوابط دولت جمهوری اسلامي ايران را رعايت نمايند قطعا با هيچ مشكلي در كشور روبرو نخواهند بود چه بسا اينكه مشمول حمايت‌های خاصي نيز از سوی دولت جمهوری اسلامی ايران هم می شوند.

نصیری تاکید کرد: دهیاران که به عنوان متولیان اصلی روستا هستند وظیفه دارند هر فرد بیگانه ای که به روستا ورود پیدا کرد سریعا به بخشداری اطلاع دهند.

وی یادآورشد: با ورود افراد بیگانه و اتباع خارجی باید مراقب باشیم تا شاید  برخلاف قوانین کارهای انجام بدهند که حالات مجرمانه داشته باشد.

بخشدار مرکزی عنوان داشت: دهیاران با کمک شوراهای اسلامی روستا تلاش کنند تا با تامین نیروی کار محلی زمینه خروج اتباع بیگانه  فراهم شود.

رضا محسن پور معاون اداره کل اتباع بیگانه استانداری مازندران گفت: براساس دستورالعمل شورای امنیت ملی ورود اتباع بیگانه در مازندران ممنوع می باشد.

وی با بیان اینکه بکارگیری هر نیروی بیگانه درمراکز صنعتی و غیره مجرم محسوب می شود ادامه داد: اشتغال اتباع بیگانه درمراکز صنعتی خلاف می باشد و برای جذب اینگونه افراد باید از مجرای قانونی صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0