همایش بزرگ سپاهیان قرآن (مدافعان کوچک حرم) در آمل برگزار شد+عکس
16 آبان 1395 ، دیدگاه 0
همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، همایش بزرگ سپاهیان قرآن (مدافعان کوچک حرم) به همت اداره تبلیغات اسلامی آمل، اداره اوقاف و امورخیریه آمل و سپاه ناحیه آمل برگزار شد که با استقبال پرشوری همراه شد در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، همایش بزرگ سپاهیان قرآن (مدافعان کوچک حرم) در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد.

در این همایش از فرزندان کوچک مدافع حرم شهرستان هزارسنگر آمل با اهدای هدیه ای از سوی امام جمعه آمل و رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل قدردانی شد.

این همایش گسترده به همت اداره تبلیغات اسلامی آمل، اداره اوقاف و امورخیریه آمل و سپاه ناحیه آمل برگزار شد که با استقبال پرشوری همراه شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این همایش اظهارداشت: حضور در این مجالس در راستای حرکت در مسیر قرآن کریم است که برکات ارزشمندی دارد.

وی تصریح کرد: امروز فرزندان این شهر همدردی با خانواده و فرزندان شهدای مدافع حرم دارند تا بگویند ما فرزندان شهدای مدافع حرم هستیم که این عزیزان در مسیر گرانقدری قرار گرفتند.

امام جمعه آمل افزود: در سالروز شهادت حضرت رقیه(س) قرار داریم که این بانوی بزرگوار از مقام و جایگاه ارزشمندی برخوردار هستند و باید بهره گیری شایسته ای از این وجود ارزشمند داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که حضرت رقیه(س) در مقام متعالی قرار دارد، گفت: مرقد این بانوی بزرگوار محل زیارت همه عاشقان و دلدادگان به خاندان عصمت و طهارت است.

وی تصریح کرد: این بزرگواران جهان اسلام و مکتب تشیع را در سرزمین شام بیمه کردند و زمینه حاکمیت اسلام علوی را فراهم کردند و تلاشهای ارزشمندی صورت دادند.

امام جمعه آمل اظهارداشت: حماسه سرور و سالار شهیدان درس ارزشمند و الگویی تعالی بخش است که باید از آن بهره گیری خوبی صورت داده و کاری کنیم در مسیر رضایت امام حسین(ع) قدم برداریم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: حضور پرشکوه و گسترده در همایش سپاهیان قرآن در حقیقت همدردی و همنوایی با حضرت رقیه(س) است که ارزش بسیاری دارد.

وی با بیان این که خانواده ها فرزندان خود را با حضور در این مراسم بیمه دین، معرفت و سلامت کردند، گفت: ضرورت دارد همواره مراقب فرزندان خود باشیم و توجه شایسته ای صورت دهیم تا در مسیر ارزشها قدم بردارند.

امام جمعه آمل تصریح کرد: اگر این نگاه والا ادامه داشته و سرلوحه امور قرار گیرد می تواند زمینه ساز سعادت و تعالی انسان شده و برکات و دستاوردهای گرانقدری داشته باشد.

وی بر ضرورت بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) اشاره کرد و بیان داشت: نیاز است حضور در محضر خاندان عصمت و طهارت داشته باشیم که زمینه ساز سعادت و رستگاری انسان می شود.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: الگوگیری از اهل بیت معصومین(ع) زمینه ساز تحقق سبک زندگی اسلامی می شود که انسان با استعانت از آن می تواند به مراتب والایی دست پیدا کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0