مسئولین شهری به حال مردم و مشکلات آنها دل نمی‌سوزانند
14 آبان 1395 ، دیدگاه 0
مسئولین شهری به حال مردم و مشکلات آنها دل نمی‌سوزانند

 

کمال آنلاین:  حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به راهپیمایی پرشکوه 13 آبان، روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شد، گفت: ضمن تبریک این روز به دانش‌آموزان از همه معلمان، مدیران و دانش‌آموزان که در این روز با توجه به تعطیلی مدارس حضور داشتند تا قدرت و خشم خود را نسبت به استکبار که مصداق آن آمریکای جنایتکار است به رخ آنها بکشند قدردانی می‌کنم.

امام‌جمعه شهرستان رامسر با بیان اینکه مبارزه با استکبار جزو ذات انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما چیزی خارج از دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم نیست، استکباری که در لباس‌های مختلف خود را نشان می‌دهد و همچنین شیوه‌های جدیدی را برای استعمار و استثمار اعمال می‌کند.

* شناساندن چهره پلید آمریکا، هدف مذاکره

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و اینکه رهبر معظم انقلاب به عنوان سکان‌دار بیدار انقلاب از همان ابتدا بدعهدی آمریکا روشن بود و هشدارهایی نیز دادند، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب با باز گذاشتن فضای مذاکره سنجش میزان دشمنی آمریکا و شناساندن چهره پلید آمریکا برای همگان روشن کنند.

رضایی با بیان اینکه بعد از گذشت 37 سال از انقلاب آمریکا همچنان از دشمنی دست نکشید، تصریح کرد: عده‌ای بر این گمان هستند که با آشتی با آمریکا مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد در صورتی که چگونه کشوری که خود غرق در مشکلات اقتصادی است دیگر کشورها را نجات دهد.

* توجه به داخل، راه‌حل رهایی از مشکلات

وی با بیان اینکه مشکلات ما جز با نگاه به درون حل نخواهد شد، تاکید کرد: همانگونه که با وجود استعدادها و توانایی‌های بالقوه و بالفعل جوانان ما توانستند در زمینه هسته‌ای و نظامی به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند در زمینه‌های دیگر نیز با اعتماد و توجه به جوانان می‌توان مشکلات را پشت سر گذاشت و امیدواریم روزی را شاهد باشیم که رسوای بین‌المللی از منطقه خارج شود و از صحنه روزگار محو شود.

امام‌جمعه شهرستان رامسر با اشاره به مازندران و یادآوری این نکته که به شهرهای مازندران نباید متفاوت نگاه کرد، افزود: رامسر به عنوان گل سر سبد شهرهای ایران چرا باید کم‌‌برخوردارتر از مناطق دیگر استان باشد!

* نگاه ویژه خدا به رامسر

وی با بیان اینکه رامسر را خدا ویژه نگاه کرد و نعمت‌های بسیاری را به آن عطا کرد، خطاب به شخص رئیس‌جمهور اظهار کرد: رامسر شهر بین‌المللی است و به هیأت دولت پیشنهاد و دعوت رسمی می‌کنیم که یکی از جلسات خود را در رامسر تشکیل دهند و از نزدیک مشکلات رامسر را به عنوان یکی از شهرهای مهم دنیا بررسی کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات زیرساختی شهرستان برای جمعیت 45 هزار نفری چگونه می‌توان به جمعیت 20 میلیون نفری توریست سرویس داد و رامسر با اینکه معروف و زبانزد است اما محروم‌ترین شهرستان مازندران است.

وی با اشاره به وجود امکانات کم در دوران انقلاب، تاکید کرد: در زمان 8 سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با وجود مشکلات فراوان و امکانات کم، اما با مدیریت صحیح توانستیم به موفقیت‌های بسیاری دست یابیم، اما امروزه مدیران شهری همه مشکلات را به دلیل کمبود بودجه و کمبود آن می‌دانند.

* زیباتر کردن نعمت‌ها، از وظایف مسؤولان

رضایی به مسئولین شهری، شهردار و اعضای شورای شهر رامسر خطاب کرد: چرا مسئولین به حال مردم و مشکلات آنها دل نمی‌سوزانند و نعمت‌های خدادادی را زیباتر نکرده و با بی‌توجهی به اطرافیان خود زندگی می‌کنند و از آنها به خوبی مراقبت نمی‌کنند.

خطیب نماز جمعه رامسر افزود: اگر مسؤولی به مطالبات مردم پاسخ ندهد و دیکتاتور‌طلبانه شهر را اداره کند مسؤول لایقی نیست.

وی در پایان با بیان اینکه با کمترین امکانات می‌توان کارهای پرجاذبه انجام داد و برای هرکاری باید مشورت کرد و تصمیم درست را گرفت، تاکید کرد: همه مردم و مسؤولان باید دست به دست هم دهیم تا رامسر را به جایگاه واقعی خود که لایق آن است برسانیم./ فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0