زنگ 13 آبان در مدرسه 13 آبان آمل نواخته شد +عکس
12 آبان 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : وقوع 3 حادثه تاریخ ساز در این روز دارای ماهیتی یکسان ولی در سه موقعیت متفاوت اتفاق افتاد را می‌توان ظرفیت ساز بودن این روز بزرگ برای نام گرفتن و نمایندگی یک پیام بزرگ قلمداد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با 13 آبان روز دانش آموز ، روز تبعید حضرت امام به ترکیه و روز تسخیر لانه جاسوسی که به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شد، زنگ 13 آبان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، بخشدار مرکزی، مدیر و معاونین اداره آموزش وپرورش آمل، مسئول بسیج دانش آموزی، مسئول بسیج فرهنگیان و اولیا و دانش آموزان در مدرسه 13 آبان با شعار مرگ بر آمریکا نواخته شد.

 احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه دانش آموزان در پیروزی انقلاب نقش اساس داشتند گفت: ایادی رژیم پهلوی با کشتن دانش آموزان در جلوی دانشگاه تهران باعث شد که دانش آموزان به تاسی از دانش آموزان شهید به خیابانها بیایند و همگام و همدوش با مردم در پیروزی انقلاب نقس مهمی داشته باشند.

 وی اشاره کرد: بعد از پیروزی انقلاب دانش آموزان در تمام صحنه ها حضوری فعال داشتند ودر طول هشت سال دفاع مقدس شهدایی را تقدیم کردند.

 معاون استاندار با تاکید بر اینکه شهید فهمیده به عنوان یکی از یادگاران شهدای دانش آموز می باشد عنوان داشت: شهید فهمیده کلاس درس را ترک کرد و به جبهه های ایمان ، ایثار و جبهه حق علیه ظلم رفت و با بستن نارنجک به کمر و رفتن زیر تانک دشمن افتخاری آفرید که امام عزیز در مقامشان مطلب ارزشمندی بیان داشتند.

 منفرد اشاره کرد: امروز امثال شهید فهمیده ها زیاد در کشور داریم که از پشت همین میز و نیکمت ها برخواستند و برای کشور افتخار آفریدند که شما عزیزان ادامه دهندگان راه این شهدا هستید.

وی تصریح کرد: وقوع 3 حادثه تاریخ ساز در این روز دارای ماهیتی یکسان ولی در سه موقعیت متفاوت اتفاق افتاد را می‌توان ظرفیت ساز بودن این روز بزرگ برای نام گرفتن و نمایندگی یک پیام  بزرگ قلمداد کرد.

منفرد ادامه داد: رمز آزادگی و عزت ملت ایران استکبارستیزی و مقابله با سلطه گران عالم است و دشمنی استکبار جهانی و در راس آنان امریکا با همه انقلاب های مردمی و بخصوص انقلاب کبیر ملت ایران همیشگی و مستمر بوده و هیچ لحظه‌ای را نمی‌توان بدون دشمنی توطئه حاکمان آمریکا علیه ملت و کشور ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی سراغ گرفت.

فرماندار ویژه آمل با تاکید بر اینکه استکبار ستیزی درطول تاریخ وقوع خواهد داشت گفت: امروز فرزندان ما در آنسوی مرزها درحال مبارزه با آمریکا و ایادی مزدورشان تحت عنوان عوامل تکفیری و داعشی ها مشغول مبارزه هستند.

منفرد خاطرنشان کرد: آنچه مهم است حرکت در مسیر نورانی اسلام، قرآن و الگو قراردادن بندگی خدا، استکبارستیزی و انبیای الهی بخصوص سید و سالار شهیدان و سرور آزادگان امام حسین (ع) است.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه تلاش ما این است که روز ملی استکبارستیزی، روز دانش‌آموز، روز تسخیر لانه جاسوسی و روزی که امام (ره) تبعید شد گرامی داشته شود گفت: هرچه بتوانیم حضور چشمگیر در راهپیمایی روز 13 آبان داشته باشیم پیام خود را محکم‌تر به استکبار می‌رسانیم که ایران اسلامی هنوز پابرجاست و در کنار ملت‌های مظلوم از آنها حمایت می‌کند و می ‌توان در این روز پیام امام خمینی (ره) را اطلاع‌ رسانی کنیم که تا ظلمی در جهان است ما هستیم و پیروز میدان خواهیم بود.

وی با قدردانی از تلاش و زحمات آقای مظلوم مدیریت مدرسه در برگزارای این مراسم افزود: مدیریت و کارکنان این مدرسه همگام و همدوش معلمان در جهت تربیت آینده سازان این شهر فعالیت چشمگیری دارند که نیاز به توجه برای رفع مشکلات از سوی مسئولین دارند.

 در پایان با نواختن زنگ 13 آبان، پرچم آمریکا با فریاد مرگ بر آمریکا دانش آموزان سوزانده شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0