پورحیدری خوش اخلاق‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین رقیب استقلالی‌‌ام بود
9 آبان 1395 ، دیدگاه 0
پروین: سلطانی‌فر ورزش را می‌شناسد، امیدوارم مجلس به او اعتماد کند/ طارمی را تخریب نکنید

علی پروین یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است که نه‌تنها مدیران ورزشی از جمله وزیر ورزش برای او احترام خاصی قائل هستند، بلکه مقامات و مسئولان عالی کشور هم همواره از او به نیکی و احترام یاد می‌کنند. پروین اگرچه سرمربی پرسپولیس بوده، اما هواداران استقلال نیز همواره به او احترام می‌گذارند.

خبرگزاری فارس در مورد شرایط مسابقات لیگ برتر و همچنین رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت که قرار است سه‌شنبه برگزار شود با او گفت‌وگویی به شرح زیر انجام داده است:

فارس: مسابقات لیگ برتر را دنبال می‌کنید؟

بله، لیگ برتر را به دقت دنبال می‌کنم و اکثر مسابقات به ویژه مسابقات پرسپولیس را زیرنظر می‌گیرم. بازی‌های پرسپولیس را ریزتر و دقیق‌تر از همه تیم‌ها دنبال می‌کنم. پرسپولیس اکنون صدرنشین لیگ است، اما آنچه مهمتر است اینکه شکل بازی پرسپولیس بسیار زیبا و هجومی است. بعد از هفته سوم گفتم که این پرسپولیس مدعی قهرمانی است، اکنون هم می‌گویم که اگر حاشیه وارد تیم نشود، پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر است. 

فارس: اما در بازی با نفت آبادان برای دقایقی پرسپولیس به مشکل خورد.

بله، علتش این است که همه تیم‌های حاضر در لیگ با برنامه فوتبال بازی می‌کنند، نفت آبادان هم همین‌طور است، تیم نفت تهران هم که علی دایی هدایت می‌کند را ببینید، این تیم با وجود اینکه 15 روز قبل از مسابقات جمع شد، اما بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند. نعیم سعداوی هم در فولاد موفق بوده و باید به خاطر تیم خوبی که جمع کرده به او تبریک بگویم. او به جوانان اعتماد کرده و با کمترین هزینه یک تیم جوان را روانه مسابقات کرده است. قهرمانی در این لیگ برتر کار آسانی نیست.

فارس: استقلال با سرمربی منصوریان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

خیلی خوب شد که استقلال به منصوریان اعتماد کرد. استقلال با این مربی سیر صعودی داشته و شرایطش خوب شده است. این تیم بازیکنان خوبی دارد و مقابل فولاد خوزستان هم بسیار بابرنامه‌تر از قبل بازی کرد. 

 

فارس: پرسپولیس در بازی با نفت آبادان چندین فرصت گلزنی را از دست داد، در حالی که اگر قدر موقعیت‌هایش را می‌دانست، ممکن بود با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی برسد.

نباید این‌گونه از پرسپولیس انتقاد کرد. پرسپولیس هم خوب بازی می‌کند و هم در ایجاد موقعیت گلزنی روی دروازه حریف موفق است. 

فارس: یعنی انتقاد از مهدی طارمی را قبول ندارید؟

دوست ندارم از مهاجم توانمندی مثل مهدی طارمی غیرمنصفانه انتقاد شود. شکل حرکتی طارمی در زمین را ارزیابی کنید، او 6 موقعیت از هر 10 موقعیت گلزنی را خودش برای خودش خلق می‌کند. طارمی یک جوان بااستعداد است و نباید به خاطر از دست رفتن چند موقعیت گلزنی او را به باد انتقاد گرفت. اگر از هر 10 موقعیت گلزنی فقط یکی را گل کند هم خوب است. شما دقت کنید پرسپولیس با گل‌های او به پیروزی می‌رسد. 

فارس: نظر شما در مورد برانکو چیست؟

برانکو مربی خوبی است. شناخت خوبی هم از بازیکنانش پیدا کرده، در جریان مسابقه هم می‌داند در چه زمان‌هایی باید تعویض انجام بدهد، در بازی با نفت آبادان با آوردن رامین رضائیان ثابت کرد خصومتی با کسی ندارد و دیدید که این بازیکن هم یک پاس گل زیبا داد و باعث پیروزی تیم پرسپولیس شد. طارمی پاس گل او را به‌‌زیبایی وارد دروازه کرد. پرسپولیس تیم قدرتمندی و مدعی قهرمانی است. 

فارس: به عنوان یک پرسپولیسی قدیمی نظرتان در مورد اوج گرفتن استقلال چیست؟ این مسئله را خوب می‌دانید یا بد؟

من چه زمانی که در پرسپولیس مربی بودم و چه اکنون که بیرون از گود نشسته‌ام، همواره معتقد بودم که قدرتمند بودن پرسپولیس و استقلال به سود فوتبال ایران است، هم به جذابیت بیشتر فوتبال ایران کمک می‌کند و هم باعث می‌شود تیم ملی قدرتمندتری داشته باشیم. سیر صعودی استقلال را باید به فال نیک گرفت، چون استقلال و پرسپولیس سرمایه‌های فوتبال ایران هستند. 

فارس: نظر شما در مورد رفتار تماشاگران روی سکوهای ورزشگاه چیست؟

از صمیم قلب به هواداران دو تیم به خاطر ارتقای فرهنگ‌شان تبریک می‌گویم و از آنها خواهش می‌کنم از درگیری با یکدیگر بپرهیزند و فقط تیم و بازیکن محبوب خودشان را تشویق کنند. هواداران می‌توانند فرهنگ خودشان را بیش از گذشته ارتقا بدهند. من در بازی پرسپولیس و نفت آبادان دیدم که هواداران پرسپولیس عکس منصور پورحیدری را به ورزشگاه آورده بودند و با یک شعار زیبا برای او دعا می‌کردند. این خیلی خوب است که قدر پیشکسوت خود را چه پرسپولیسی و چه استقلالی می‌دانند. این حرکت دوست‌داشتنی است.

 

فارس: احوال منصور پورحیدری را هم جویا شده‌اید؟

هفته گذشته به عیادت منصورخان رفتم. او همبازی قدیمی من بوده است که از همین‌جا برایش آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم هرچه زودتر از تخت بیمارستان بلند شود.

فارس: یک جمله درمورد منصور پورحیدری بگویید.

پورحیدری خوش‌اخلاق‌ترین بازیکن و مربی بود که سال‌ها کنارش بودم. اخلاق او واقعاً مثال‌زدنی است، هرگز در عمر ورزشی‌ام مثل پورحیدری ندیده‌ام، یک استقلالی که هیچ‌وقت به حاشیه نرفت و خوش‌اخلاق‌ترین بود و برایش آرزوی سلامتی می‌کنم. 

فارس: نظرتان درمورد محمود گودرزی وزیر سابق ورزش چیست؟

می‌خواهم به او یک خسته‌نباشید بگویم. گودرزی در حد توانش برای ورزش ایران زحمت کشید. درست نیست که بعد از رفتن یک مدیر بخواهیم او را تخریب کنیم، اگر انتقادی هم بود بهتر بود در زمانی که او در رأس کار بود، انتقاد انجام می‌شد. اکنون برای گودرزی آرزوی موفقیت می‌کنم. 

فارس: نظر شما در مورد سلطانی‌فر به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش چیست؟

من شناخت نسبتاً خوبی از سلطانی‌فر دارم. زمانی که او در سازمان گردشگری بود 4 بار با او دیدار داشتم. این مدیر را از زمانی که در گیلان بود می‌شناسم، او از مدیران توانمند است. به نظرم در این شرایط اگر مجلس به او رأی اعتماد بدهد، باعث می‌شود با حضور سلطانی‌فر ورزش ایران بیش از گذشته پیشرفت کند.

فارس: فکر می‌کنید مجلس به او رأی اعتماد بدهد؟

امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد. سلطانی‌فر مدیری توانمند است که ورزش را به‌خوبی می‌شناسد، او در بخش‌های مختلف توانمندی‌اش را نشان داده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0