زنگ پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه شاهد آمل نواخته شد+ عکس
9 آبان 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش وپرورش آمل : پدافند غیر عامل مجموعه اقداماتی است که انجام می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : همزمان با هفته پدافند غیرعامل و با حضور مدیر و معاونین اداره آموزش وپرورش آمل، جانشین فرماندهی انتظامی آمل و مدیر جهاد کشاورزی آمل زنگ پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه شاهد آمل نواخته شد.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با قدردانی از تلاش و زحمات سرکار خانم باقری مدیریت دبیرستان و با اشاره به اینکه در پدافند غیرعامل اگر وحدت ، عشق و دوستی وجود داشته باشد می توانیم از همه گذرگاهها عبور کنیم گفت: در پدافند غیرعامل باید شما دانش آموزان قدم و قلم بزنید که مهمترین کار در این مسیر درس خواندن است .

 وی با بیان اینکه تمام آحاد مردم و در همه صنوف می توانند در این مهم نقش آفرینی کنند افزود: در پیام پدافند غیرعامل برای مقابله با هر خطری است که ما و جامعه مان را تهدید می کند و ضرورت دارد آماده باشیم .

 مدیرآموزش و پرورش آمل تاکید کرد: در پدافند غیر عامل هرآن دشمن خارجی و داخلی تهدید می کند و متاسفانه خیلی ها نفس شان دشمن است و باید هوشیار و آگاه باشیم .

 مرزبند ادامه داد: دشمن در حقیقت یعنی ضد من است و در امر تعلیم وتربیت آگاهی کسب کنید که منجر به دانایی شما شود .

وی اظهار کرد: پدافند غیر عامل مجموعه اقداماتی است که انجام می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد و به بیان دیگر هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌ پذیری نیروی‌انسانی، ساختمان‌‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد، پدافند غیرعامل گفته می ‌شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به اهداف پدافند غیر عامل بیان کرد: هدف از اجرای طرح‌ های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌ پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.

مدیرآموزش و پرورش آمل افزود: در پدافند عامل مثل سیستم‌های ضد هوایی و هواپیماهای رهگیر، فقط نیروهای مسلح مسئولیت دارند در حالی که در پدافند غیرعامل تمام نهادها دخالت دارند.

وی همچنین اظهارداشت: در خصوص سیاست های کلی پدافند غیرعامل ، ایجاد باور عمومی در مورد ضرورت استفاده از اصول پدافند غیرعامل در مورد طرحهای مهم کشور به ویژه در میان مدیران و همچنین در میان مردم جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه مراسم سرکار خانم باقری مدیریت دبیرستان دخترانه شاهد آمل با بیان خیرمقدم گویی از آمادگی این مجموعه در جهت آموزش مسائل پدافند غیرعامل به دانش آموزان در تمام سطوح مطلبی را عنوان داشت که در پایان از 4 نفر از دانش آموزانی که در برپایی نمایشگاه هفته پدافند غیرعامل دبیرستان تلاش داشتند با دادن هدایایی قدردانی بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0