رزمایش پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه نرجس آمل برگزار شد +عکس
9 آبان 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : پدافند غیرعامل نوعی سرمایه گذاری برای حوادث و خطرات احتمالی است که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آ نلاین : رزمایش پدافند غیرعامل به صورت همزمان در سراسر کشور با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه آمل، مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل ، بخشدار مرکزی و کلیه اعضای ستاد پدافند غیرعامل شهرستان در دبیرستان دخترانه نرجس آمل و با رمز یا حسین بن علی(ع) برگزار شد.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با قدردانی از زحمات سرکارخانم نیکزاد مدیریت دبیرستان که در جهت آماده سازی دبیرستان جهت برگزاری مانور اهتمام داشتند گفت: شما دانش آموزان با تلاش و کوشش خود و تحصیل علم و کسب مدارج والای علمی می توانید نقش موثری در اجرای پدافند غیرعامل و بالا بردن مصونیت کشور در برابر دشمن و افزایش امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشید.

وی کاهش آسیب ‌پذیری در هنگام بحران با استفاده از اقدامات فنی و مدیریتی را از مهمترین اهداف اجرای این مانور دانست و افزود: دانش‌آموزان در سنین نوجوانی بهتر می‌ توانند این مفاهیم را بیاموزند که ضرورت دارد در این راستا کوشا باشیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل آگاهی ‌بخشی به دانش‌آموزان در زمینه‌ پدافند غیرعامل را ضروری دانست و تصریح کرد: پدافند غیرعامل در مقابل تهاجم دشمنان اثرگذار بوده و نقش بسزایی در ارتقای توان دفاعی کشور دارد.

 احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل با قدردانی از کلیه مسئولین ستاد در برگزاری این مانور گفت: خوشبختانه در برگزاری مانور جدیت در دستورکار قرار داشت که نشان از درایت و تدبیر همه عوامل را می رساند .

وی افزود: ما در همه حال باید آماده مقابله با بلایای طبیعی و غیرطبیعی باشیم و با برگزاری رزمایش هایی این چنینی نسبت به تقویت نیروها و امکانات خود در جهت ارائه خدمات مطلوب و سریع در برخورد با هرگونه تهدیدی آماده باشیم.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه در ساخت مکانهای آموزشی باید همه موارد لحاظ شود ادامه داد: این مکانها باید در زمان بحران فضای امنی هم برای دانش آموزان وهم برای ساکنین محله اطراف مدرسه باشد .

 منفرد با اشاره به اینکه مقاوم سازی در ساخت مدارس مدنظر قرارگیرد تا بتواند در مقابله با زلزله 8 ریشتری هم مقاومت کند عنوان داشت: در زمان احداث مدارس برای مقاوم سازی اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته شود تا بتوانیم چند منظوره مورد استفاده قرار گیرد .

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل نوعی سرمایه گذاری برای حوادث و خطرات احتمالی است که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد که باید با اجرای تمرینات متفاوت آمادگی لازم جهت مقابله با این گونه احتمالات را داشته باشیم و با اجرای این مانور دانش آموزان با پدافند غیرعامل آشنایی پیدا کرده و به صورت عملی آن را تمرین کردند.

منفرد با تاکید بر اینکه در آموزش های دانش آموزی ما باید پدافند غیرعامل را سر لوحه کار خود قرار دهیم تصریح کرد: اگر بتوانیم پدافند غیرعامل را سر لوحه کار خود قرار دهیم باعث ایمنی بیشتر در مقابل تهدیدهای احتمالی خواهیم بود و با اجرای پدافند غیرعامل خسارت های مالی، جانی و تاسیساتی ناشی از حوادث و بحران ها بطور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

فرماندار ویژه آمل در پایان از دانش آموزان درخواست نمود تا مقالاتی را در زمینه پدافند غیرعامل نوشته و به دبیرخانه ستاد ارسال کنند تا پس از بررسی به 4 مقاله برتر علاوه بردادن هدیه، مقالات آنها چاپ و در اختیار مدارس قرار گیرد .

لازم بذکراست دانش آموزان حاضر در رزمایش پس از به صدا در آمدن آژیر اعلام بمباران هوایی نسبت به پناه گیری و قرار گرفتن در مناطق امن سعی در حفظ جان خود داشتند که پس از ورود نیروهای امدادی و انتظامی و نیروهای داوطلب امدادگر از بین دانش آموزان ، عملیات پاکسازی منطقه و کمک به مجروحین آغاز شد.

در این مانور دانش آموزان بصورت عملی مراحل اطفاء حریق، پناه گیری ، حمل مصدوم و اختفاء را تمرین و اجرا کردند و در این مانورکه با همکاری بسیج دانش آموزی ، سپاه و آموزش وپرورش برگزار شد  نیروهای آتش نشانی، اورژانس، جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی، آب ، برق ، گاز، مخابرات و دیگر ارگان های شهرستان حضور داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0