حجت الاسلام رفیعی در آمل:
6 آبان 1395 ، دیدگاه 0
گسترش فرهنگ و اخلاق شهدا راه نجات کشور در عرصه فرهنگی است +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : حجت الاسلام ناصر رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه در یادواره مردان بی ادعا که در پاسداشت شهدای خانواده آل طاها آمل برگزار شد اظهارداشت: امام سجاد(ع) به همه ما آموخت که یاد شهید نباید هرگز فراموش شود و ضرورت دارد در زندگی ما تجلی پیدا کند.

وی تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا زمینه تقویت عاطفه و احساس می شود که این امام همام به هر بهانه ای از پدر بزرگوارشان یاد می کردند و در این راستا اهتمام ویژه ای داشتند.

حجت الاسلام رفیعی با بیان این که امام سجاد(ع) از هر راهی برای احیای راه عاشورا استفاده داشته است، گفت: نباید هیچ وقتی یاد شهید در جامعه فراموش شود که ضرورت دارد به هر بهانه ای و فرصتی از این عزیزان یاد کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: سخت ترین روزها در تاریخ اسلام بر پیامبر و آل ایشان در روز شهادت حضرت حمزه(ع)، روز شهادت جعفربن ابیطالب(ع) و روز شهادت امام حسین(ع) بوده است.

وی یادواره های شهدا را فرصتی برای یاد کسانی دانست که به مقام والایی رسیدند و اظهارداشت: شهید زنده و ماندگار بوده و دارای حیات ویژه است که توجه به عالم دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که شهید به وجه خدا نگاه می کند، گفت: شهدا در روز قیامت بدون حساب با حضرت حق سخن می گویند که یک درب بهشت مخصوص این عزیزان است.

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: ما امروز در قبال شهدا وظیفه داریم که ضرورت دارد کوشا بوده و فرهنگ و راه این عزیزان را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است در جامعه ترویج دهیم.

وی ادامه داد: وضع فرهنگی شهرها به هم ریخته، آمار طلاق بالارفته و پرونده های قضایی انبوه است که نشان می دهد کشور آسیب پذیر شده و دشمن نیز در عرصه فرهنگی به موفقیتهایی رسیده است.

استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: صداوسیما، مبلغان، خانواده شهدا، آموزش و پرورش، دولت، مجلس و همه عوامل مرتبط باید تکلیف را برعهده گرفته تا فرهنگ و اخلاق شهدا در جامعه گسترش پیدا کند.

حجت الاسلام رفیعی با بیان این که ضرورت دارد در تلاش برای انجام اقدامات خوب و شایسته باشیم، گفت: هر فردی به اندازه خود می تواند در این عرصه اثرگذاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: تقید به مسائل شرعی از جمله درسهای ارزشمندی از سوی شهدای گرانقدر است که باید مورد توجه قرار گیرد و ضرورت دارد نمازخواندن های شهدا را در جامعه علم کرده و زمینه انس نسل جوان جامعه را با نماز فراهم کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که تواضع و فروتنی از ویژگی های بارز شهدا بوده است، گفت: امروز باید اخلاق و رفتار شهدا و پیروی از ولایت فقیه این عزیزان را در جامعه ترویج دهیم.

حجت الاسلام رفیعی ادامه داد: وقتی وصیتنامه های شهدا را بررسی می کنیم در همه آنها بر پیروی از ولایت فقیه اشاره شده است که ضرورت دارد وصیتنامه های این عزیزان را بخوانیم که به این زیبایی تقید به ولایت، حجاب و پرهیز از گناه داشتند.

وی افزود: نیاز است سیره شهدا و راه این عزیزان در کتب درسی و فیلمها بیان و ترویج پیدا کند که برکات و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدری در آن وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: انسان با تلاش خود می تواند مقام شهید را کسب کرده و با مقام این عزیزان محشور شود که باید حق خداوند متعال، حق پیامبر گرامی اسلام و حق اهل بیت معصومین(ع) را ادا کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0