در انتقال فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جديد غفلت کرديم
6 آبان 1395 ، دیدگاه 0

فرماندار ویژه آمل گفت: نسل ما انقلاب و جنگ را ديد و درک کرد ولی نسل جديد درکی از اين مسائل ندارد که ما وظيفه داريم فرهنگ ايثار و شهادت را به نسل جديد منتقل کنيم وظيفه ای که تا حدودی از آن غافل شديم.

احمد منفرد در جلسه مشورتی امور ايثارگران در فرمانداری با اشاره به اينکه ما تصور می کنيم نسل امروز همه چيز را در مورد انقلاب و جنگ و ايثار و شهادت می داند ، افزود: اين غفلت امروز اختلاف و شکاف بين نسلی را در جامعه بوجود آورده  و دشمن هم از اين فرصت استفاده کرده و با شبيخون فرهنگي به آن دامن می زند.

منفرد با اشاره به اينکه شبيخون فرهنگی که مقام معظم رهبری از آن نام می برند به خاطر همين غفلت نسل ما از نسل امروز است اظهارداشت:  جنگ امروز دشمن جنگ فرهنگی است و کسانی که صاحبان انقلاب ، ياوران انقلاب و کسانی که مسئول هستند بايستی بيشتر به اين موضوع توجه کنند.

وی با اشاره به اينکه در زمان انقلاب و دفاع مقدس کسی به خاطر برخورداری از مزايای مادی و امکانات نرفت ؛ تصريح کرد: ايثارگری ها و جانبازی ها به خاطر احساس تکليف و نه حساب و کتاب مادی بوده است و با واگويی اين مسائل اين فرهنگ بايستی به نسل امروز منتقل شود تا فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه ترويج يابد.

نماينده عالی دولت در شهرستان ويژه آمل گفت: ايثارگران ،جانبازان و خانواده های محترم  شهدا بايد از امکانات و امتيازات رفاهی در جامعه برخوردار باشند و متاسفانه هنوز برخی از جانبازان و ايثارگران وضعيت جانبازی شان مشخص نيست و اين غفلت از سوی ما نابخشودنی است.

منفرد با اشاره به اينکه ناخالصی برخي را نبايد به حساب کل نوشته شود، خاطر نشان کرد: اينکه جانبازی آبرومند از کاستی ها ، مشکلات و هزينه های سنگين درمان بنالد ، معنی اش اين است که ما برای احقاق حقشان مطالبه گر نبوديم.

گفتنی است؛ در اين جلسه همچنين از سوی مشاوران مشکلات و دغدغه هایی همچون اشتغال ، بهداشت و درمان و بهره مندی از امکانات و خدمات رايگان جامعه ايثارگران ، جانبازان ، آزادگان و خانواده های شهدا مطرح شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0