ضرورت بهره گیری از پدافند غیرعامل با هدف آمادگی دفاع همگانی
5 آبان 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با حضورمرزبند مدیر آموزش وپرورش،  گنجیان فرمانده نیروی انتظامی، معاونین و کارشناسان حوزه اداری مدیریت آموزش و پرورش آمل برگزار شد.

  عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل تصریح کرد: پدافند غیرعامل آمادگی دفاع در مقابل هر نوع هجمه و حمله دشمن است که باید از آن بهره گیری کنیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: از همکاران خود در مجموعه آموزش و پرورش می خواهیم همیشه برای دفاع آماده باشند.

  سرهنگ ولی اله گنجیان مقدم با تقدیر از فرهنگیان که در آموزش نظم و  فعالیت می کنند گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و نیروی انتظامی باید مظهر نظم و امنیت در جامعه باشد که انشاء اله از نگاه مردم اینگونه باشد و ما  در انجام وظایف محوله موفق باشیم.

وی ادامه داد: در مورد پدافند غیرعامل رهبری این مسئله را خیلی مهم دانست و از سال 82 به دستور فرماندهی کل قوا بحث پدافند غیرعامل در کشور کلید خورد و هفته اول آبان به نام هفته پدافند غیر عامل نام گذاری شد.

   فرماندهی نیروی انتظامی آمل در تعریف  پدافند غیرعامل افزود: در زندگی روزمره هم می توان مصادیقی برای این نوع دفاع پیدا کرد و خداوند در هر کاری حکمتی قرار داده مثلاً در بحث پدافند غیر عامل حیوانات را طوری خلق کرده که ازهر 5 حرکت 4 حرکت مربوط به این عامل است که شامل پنهان سازی، خود را به مردن زدن ، پوشش تیغ و فرار می شود.

گنجیان مقدم تصریح کرد: در بحث پدافند غیرعامل باید دشمن را فریب دهیم و آمادگی دفاع در برابر بلایای طبیعی و غیر طبیعی در زمان صلح و یا جنگ را پدافند غیر عامل می نامند.

  وی در ادامه با اشاره به اشاره امام حسین(ع) در دعای عرفه  به صنایعی که خدا به انسان آموخته گفت: خداوند در قرآن می فرمایند ما به داود ساخت زره را آموختیم و همچنین در نهج البلاغه اشاره شده به شیوه استقرار نیروها در بلندیها یا جاهایی که فقط از یک یا دو طرف با دشمن درگیر شوند که این موارد ازنمونه های پدافند غیرعامل در سخنان ائمه است.

   گنجیان مقدم گفت: در حال حاضر دشمن به جهت ماهیت نظام الهی ما ومنافعی که در این کشور از دست داده ، چشم طمع به این کشور دارد پس باید همیشه آماده باشیم و برهمین اساس پدافند غیرعامل را با اهداف کاهش آسیب پذیری تجهیزات و نیروی انسانی ، گرفتن ابتکار عمل از دشمن، کاهش تشخیص اهداف برای دشمن ، صرفه جویی در هزینه تسلیحات ، افزودن آستانه تحمل مردم ، حفظ روحیه انسجام مردم و فریب دشمن در دستور کار خود قرار دهیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0