با تخریب غیرمنصفانه مدیران برخورد می شود / ضرورت تلاش برای جلوگیری از اخراج کارگران
30 مهر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل در بخشی از خطبه های نمازجمعه با بیان این که با تخریب غیرمنصفانه مدیران برخورد می شود، تاکید کرد: ضرورت دارد برای جلوگیری از اخراج کارگران اقدام شایسته ای صورت گیرد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که تقوا، پرهیزکاری و دوری از گناه برکات ارزشمندی دارد، گفت: تقوا عملی است که از همه ما سر زده و زمینه ساز عزت و سربلندی انسان می شود.

وی تصریح کرد: اراده خداوند بر این است نهضت بماند و همه انسانها از آن درس بگیرند و حضرت حق می خواهد خون امام حسین(ع) ثاراله شود.

امام جمعه آمل با بیان این که نقد منصفانه و تذکر لازم است که هم بلد هستیم و به موقع هم تذکر می دهیم، اظهارداشت: بعضی از تریبون ها تخریب آنچنانی دارند آمل کسی نیست حرف مردم را بزند که منصفانه نیست و کارهای قشنگی در این شهرستان صورت گرفته است.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: وحدت بخشی مهم است که مردم نجیب و مسئولان خوبی داریم و اولین و آخرین بار است تذکر می دهیم کسی از بیرون بخواهد مسئولین و ادارات را تخریب کند برخورد می کنیم و طبل تفرقه و نفاق را نباید بزنیم که نیاز است قشنگی ها را هم ببینیم.

وی اظهارداشت: امسال بدحجابی در عزاداری های حسینی کمتر بود که نشانگر دقت و توجه مردم و فرهنگ سازی همگانی بوده است و ما باید به وظایف خودمان عمل کنیم  که زنان و مردان ما در روز هفتم محرم اجتماع خوبی صورت دادند و مسئولین ادارات هم فعالیت شایسته ای داشتند.

امام جمعه آمل بیان داشت: برای شهادت امام رضا(ع) هم برنامه ای داریم که از امام زاده ابراهیم(ع) به سمت مسجد امام رضا(ع) حرکت کرده و عزاداری داشته باشیم که اقدام زیبایی است.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: ضرورت دارد رهنمودهای رهبری را نصب العین خود قرار دهیم که اگر عمل نکنیم قافله را می بازیم و نیاز است رهنمودهای رهبری را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: ضرورت دارد به نخبگان و جوانان احترام بگذاریم که در همین شهر جوانهایی داریم اختراعات و نگاههای قشنگی دارند و باید به این عزیزان میدان داده شود.

امام جمعه آمل افزود: صنعت آمل روزی نصف صنعت مازندران را تشکیل می داده است که امروز وضعیت نامناسبی دارد که تعدادی از کارخانه ها تعطیل شدند و حق جوانان آمل بیش از اینها است که اخراج کارگران پسندیده نیست و مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع آن ورود پیدا کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: شرکت دیزل آمل کارگران را اخراج می کند و از آن طرف کارگران غیربومی را وارد می کند و این ها دردهایی است که باید بیان کنیم که زمین های بسیار بلااستفاده دارند و هر روز هم کارگران را اخراج می کنند و مطالبات کارگران را باید دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: باید برنامه ریزی درستی صورت گیرد تا برای رفع مسائل و مشکلات گام های شایسته ای برداریم که امری مهم و اساسی است.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به حضور پهلوان قاسم رضایی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی مسابقات المپیک ادامه داد: ضرورت دارد حمایتهای شایسته ای از ورزشکاران صورت گیرد که افتخارآفرین هستند.

وی با اشاره به استعفای وزرای دولت اظهارداشت: امیدواریم وزرایی که معرفی می شوند سیاسی نبوده و کارآمد باشند تا بتوانند اقدامات شایسته ای صورت دهند.

امام جمعه آمل سیاسی بازی را مانع خدمت رسانی شایسته به مردم دانست و تصریح کرد: سیاسی بازی برای جامعه کاربردی نیست و آسیب می رساند که باید توجه لازم را داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی با تقاضا از دولت مبنی بر معرفی وزرای کارآمد و دلسوز اظهارداشت: باید در این عرصه توجه شایسته ای وجود داشته و افراد خوبی معرفی شوند.

وی با اشاره به نقش والای وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش و پرورش فرصتی برای سرمایه گذاری و توسعه پایدار است که فعالیتهای خوب در آن می تواند در فرهنگ سازی و رفع مشکلات جامعه اثربخش باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0