اعزام اولین کاروان دانش آموزی راهیان نور آمل به مناطق غرب کشور+ عکس
28 مهر 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش وپرورش آمل : در اولین اعزام کاروان دانش آموزی راهیان نور آمل به مناطق غرب کشور حدود 217 دانش آموز دختر بهمراه روحانی و راوی حضور دارند.

اولین کاروان دانش آموزی راهیان نور آمل به مناطق دفاع مقدس غرب کشور با حضور مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل ، مسؤل ستاد راهیان نور استان مازندران و جانشین فرماندهی سپاه آمل با بدرقه به مناطق غرب کشور و سنندج و مریوان اعزام شدند.

عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش آمل در حاشیه مراسم در گفتگو با کمال نیوز ،با بیان اینکه این کاروان اولین گروه از دانش آموزان این شهرستان در آغاز سال تحصیلی جدید است، افزود: مهم ترین هدف از اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور آشنایی نسل جوان با مناطق عملیاتی و فضای جبهه و جنگ و نیز رشادت رزمندگان اسلام می باشد.

وی افزود: این دانش آموزان با هدف آشنایی با فلسفه جهاد و زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و ایثارگران راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

وی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور موجب اثر بخشی در بین دانش آموزان می شود، افزود: در اردوهای راهیان نور، دانش آموزان می توانند از نزدیک حماسه آفرینی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را  مشاهده کنند.

مدیر آموزش وپرورش آمل یادآورشد: لازم است حس مسئولیت پذیری دانش آموزان تقویت شود و آموزش و پرورش هم از این اردوها برای رفتارسازی و نهادینه شدن ویژگی های گذشت ، ایثار ، قانونمندی و وطن دوستی در دانش آموزان ، استفاده می کند.

مرزبند با بیان اینکه دانش آموزان وارثان شهدا و سرمایه های انقلاب هستند، اظهار داشت: برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از بهترین راههای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی بیشتر نسل جوان با رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: آشنایی با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه ها و خاطرات شهدا و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور است.

وی خاطر نشان کرد: حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی، علاوه بر آشنایی آنان با فضای معنوی شهید و شهادت، یک نوع آمادگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی اضافه کرد: در اولین اعزام کاروان دانش آموزی راهیان نور آمل به مناطق غرب کشور حدود 217 دانش آموز دختر بهمراه روحانی و راوی حضور دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0