138 مامور و کارشناس سرشماری دستی نفوس و مسکن در آمل را برعهده دارند+عکس
28 مهر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : تاکنون بیش از 68 هزار خانوار برابر با بیش از 206 هزار شهروند آملی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن نام نویسی کردند که سه درصد بیشتر از میانگین متوسط مازندران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در نشست خبری که  در محل فرمانداری ویژه آمل برگزار شد با بیان اینکه کسانی که به صورت اینترنتی نسبت به ارائه اطلاعات نفوس و مسکن خانوارهای تحت پوشش خود اقدام نکنند باید منتظر بمانند تا ماموران برای سرشماری به درب منزل آنها مراجعه کنند افزود: ماموران سرشماری با کارت مرکز آمار ایران به درب منزل کسانی که ثبت اطلاعات اینترنتی را انجام نداده اند مراجعه کرده و سرشماری را به روش مکانیزه با استفاده از یک دستگاه تبلت انجام خواهند داد.

وی گفت : تاکنون بیش از 68 هزار خانوار برابر با بیش از 206 هزار شهروند آملی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن نام نویسی کردند که سه درصد بیشتر از میانگین متوسط مازندران است.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه تا پیش از آغاز اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن و حتی در هفته های ابتدایی پیش بینی ها از مشارکت بیش از 25 درصد شهروندان این شهر در این طرح بوده است، اضافه کرد: با این وجود شهروندان آملی در این طرح مهم و تاثیرگذار ملی مشارکت خوبی داشتند هرچند میزان مشارکت شهری در مقایسه با روستاهای این شهر کمتر بوده است.

منفرد ادامه داد: در بخش های حوزه این شهرستان بیش از 90 درصد مردم مشارکت داشتند که میزان مشارکت در بخش مرکزی 84.04 درصد، بخش امامزاده عبدالله 98 درصد، دابودشت 97 درصد و دشت سر 77.03 درصد بوده است.

فرماندار ویژه آمل ضمن قدردانی از نقش اصحاب رسانه‌، خبرگزاری ها و مطبوعات در شهرستان آمل که بیشترین اثربخشی در ثبت نام اینترنتی و بسیج همگانی وتحرک بخشی مردم برای نام نویسی داشتند عنوان داشت: برگزاری جلسه های مختلف و بازدیدهای مستمر از بخش ها و سطح این شهرستان ونیز همکاری خوب ادارات و نهادها و ایجاد 21 پایگاه رایگان برای نام نویسی اینترنتی از مردم در افزایش و بالارفتن مشارکت مردم این شهرستان در این طرح موثر بوده است.

منفرد با بیان اینکه مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن سال95 به صورت دستی از 28 مهرماه با حضور ماموران آمارگیر با مراجعه حضوری به درب منازل شروع می شود، ادامه داد: تعداد 117 نفر بعد از گذراندن دوره های آموزشی و آزمون به عنوان مامور آمارگیری انتخاب و کارت شناسایی برای آنها صادر شده است.

منفرد اضافه کرد: در کنار این افراد 21 کارشناس فنی و باتجربه که در برگزاری سرشماری گذشته در این شهرستان حضور داشتند، برکار ماموران آمارگیر نظارت خواهند داشت.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه آمل به لحاظ رتبه در جایگاه 15 استان جای دارد، ادامه داد: آمل در بین چهار شهر بزرگ مازندران همانند بابل، آمل، قائم‌شهر و ساری رتبه نخست را دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0