در دومین کنگره خانه کارگر آمل مطرح شد؛+عکس
27 مهر 1395 ، دیدگاه 0
ضرورت اقدام عملی برای پیگیری و حل مشکلات کارگران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، دومین کنگره خانه کارگر آمل با حضور عضو هیئت اجرایی خانه کارگر مازندران، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل و فعالان حوزه کارگری در سالن اجتماعات سرای مهر شهرداری آمل برگزار شد.

ابوالقاسم ابراهیمی، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل در این مراسم اظهارداشت: آمل محیطی اقتصادی است و این شهرستان 50 درصد سهم اقتصاد و صنعت استان را به خود اختصاص داده است که بیکاری در این شهرستان باید آسیب شناسی شود تا از چه ناحیه ای است.

وی با بیان این که جامعه ای روی نیروی انسانی تمرکز کند در مسیر رشد قرار می گیرد، افزود: معضلات و مشکلات موجود جز با وحدت، همت و پیگیری حل نمی شود.

ابراهیمی ادامه داد: در دریایی عظیم و خروشان داریم زندگی می کنیم و بیان می کنیم تشنه هستیم و این در حالی است دیگران دارند از مواهب این شهرستان استفاده می کنند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل اظهارداشت: هر شهرستانی و استانی رشد کند خودش خواسته است و ظرفیتهای خوبی در این شهرستان مانند نماینده مردم آمل در مجلس وجود دارد که باید برای پیگیری و رفع مشکلات از ایشان استفاده شود.

وی تصریح کرد: توسط کانون بازنشستگان برای توسعه خدمات و رفاه شما عزیزان گام برمی داریم و بیمارستان را از مسئولان استانی و شهرستانی پیگیر می شویم که به طور قطع و یقین پیگیری ها نتیجه می دهد.

ابراهیمی ادامه داد: در امر بهبود وضعیت معیشت کارگران باید اقدام شایسته ای صورت گیرد که امری مهم و اساسی است.

ابوتراب یحیایی، عضو هیئت اجرایی خانه کارگر مازندران در این مراسم اظهارداشت: جامعه کارگری جامعه بزرگی است و این قشر مستقیما مبارزات خود را در پیروی از ولایت فقیه در قبل از انقلاب شروع کرده و شهدای بسیاری را همواره تقدیم انقلاب اسلامی کردیم.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب نیز همین جریان در راستای مقابله با جریانات سیاسی که به نام کارگر فعالیت داشته تا به منافع خود برسند در قالب خانه کارگر ایستادگی داشته است.

یحیایی با بیان این که باید انسجام جامعه کارگری حفظ شود که ضرورتی مهم و اساسی تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم، گفت: جامعه کارگری و بازنشستگی پرداخت حق بیمه مضاعف دارد که نباید اینگونه باشد و در بسیاری امور دیگر نیز ضرورت دارد تا حمایتهای شایسته ای انجام شود.

عضو هیئت اجرایی خانه کارگر مازندران اظهارداشت: از کارگران حضور فعالتری می خواهیم و نیاز است کاری کنیم تا این قشر شریف و زحمتکش بیش از پیش در جامعه دیده شود.

وی افزود: کارگران مشکلات بسیاری دارند که ضرورت دارد تا مسئولان همت بیشتری برای رفع مسائل و مشکلات آنان داشته باشند که ضرورتی اساسی است.

یحیایی اظهارداشت: این مملکت برای ما است و در کنار صبر و حوصله ای که به خرج می دهیم امیدواریم روزی مسائل و مشکلات ما حل شود.

مسلم مکاری، رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل در این مراسم اظهارداشت: 46 درصد صنعت استان در آمل است که از صد درصد تنها 25 درصد مشغول کار هستند.

مکاری افزود: تقاضا داریم به داد صنعت آمل برسید که اکثر شرکتها دارند از کارگر امضای سفید می گیرند و نباید اینگونه باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0