در جلسه شورای اداری شهرستان آمل چه گذشت؟
25 مهر 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل پست مازندران : پست بازوی صنعت و اقتصاد است که بسیاری از کشورها استفاده فراوانی از آن دارند و در کشور ایران مردم ما به طور میانگین 8 بار در سال با پست سروکار دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، اسماعیل بوداغی، مدیرکل پست مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان آمل اظهارداشت: پست سابقه چندین هزار ساله دارد که بنیان گذار آن در جهان، کشور ایران بوده است.

وی تصریح کرد: ساختار پست در جهان دولتی و خصوصی است که در ایران شرکت ملی پست را داریم و در سطح جهان روزی 1 میلیارد مرسوله پستی جابجا می شود.

بوداغی از جابجایی 576 میلیون مرسوله پستی در سال گذشته در کشور خبرداد و افزود: از این تعداد 21 میلیون مرسوله مربوط به استان مازندران بوده است.

مدیرکل پست مازندران ادامه داد: پست بازوی صنعت و اقتصاد است که بسیاری از کشورها استفاده فراوانی از آن دارند و در کشور ایران مردم ما به طور میانگین 8 بار در سال با پست سروکار دارند.

وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای میان پست و استانداری مازندران در 8 بخش منعقد شده است تا بتوانیم عقب ماندگی ها را جبران کنیم که محور آن یکپارچه سازی شبکه توزیع با محوریت پست است تا پست بعنوان درگاه خدمات شود.

بوداغی اظهارداشت: قرار است بسته کامل خدماتی را ارائه دهیم تا به مردم خدمات خوب و شایسته ای ارائه شود که بحث پنجره واحد را داریم که از طریق پست انجام شود و 800 خدمات احصاء شده را صورت دهیم.

مدیرکل پست مازندران بیان داشت: تحقق دولت الکترونیک از جمله اموری است تا ارتباطی میان کارمند و ارباب رجوع نباشد که اثرات بسیاری با خود دارد.

وی با بیان این که تلاش می کنیم سرعت، امنیت، نظام و کیفیت را داشته باشیم، گفت: پست کشاورزی، گل و گیاه و ترمینال از جمله اموری است که سعی می کنیم صورت گیرد.

بوداغی اظهارداشت: رشد ترافیکی ما بیش از 4 برابر شده است که پیشنهاد داریم تا کارگروه پست در شهرستان تشکیل شود تا با تعامل و همکاری کارهای شایسته ای پیش بریم و استقرار نظام تقسیم کار صورت گیرد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: سرشماری نفوس و مسکن از چهارم مهر ماه شروع شده است و جلسات مختلفی برگزار و هماهنگی لازم صورت گرفته است.

وی افزود: همکاری ادارات شهرستان آمل در امر سرشماری خوب بوده است و این کار به صورت اینترنتی صورت می گیرد و خانواده ها به راحتی می توانند در سرشماری شرکت کنند.

منفرد از مشارکت بیش از 30 درصدی شهروندان در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و تصریح کرد: میانگین استان مازندران در اینخصوص 29 درصد است که در میان شهرهای پرجمعیت استان رتبه اول را داریم و مطلق عدد سرشماری بالغ بر 125 هزارنفر است که 41200 خانوار بودند.

معاون استاندار مازندران اظهارداشت: 20 مرکز دولتی و شهرداری ها را انتخاب کردیم و ثبت نام اینترنتی به صورت رایگان انجام می شود که بیش از 30 دستگاه رایانه در مرکز سایت فرمانداری در اختیار شهروندان است که کار ثبت نام حدود 5 دقیقه زمان می برد.

وی ادامه داد: در بحث سرشماری در سطح شهر آمل و شهرهای پنج گانه مقداری مشکل داریم که باید تهمیدات لازم صورت گیرد تا آمار بالا رود.

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: سرشماری اینترنتی روز جمعه در مصلی نمازجمعه آمل صورت گرفته است که تنها در این روز 6 درصد آمار خود را بالا بردیم و می خواهیم اکیپ های سیار را در شهرستان مستقر کنیم تا ثبت نام صورت گیرد.

منفرد اظهارداشت: 558 مورد ثبت نامی در اعطای تسهیلات رونق تولید داشتیم که 42 واحد موفق شدند تسهیلات دریافت کنند که بالغ بر 22 میلیارد بوده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0