تجمع بزرگ رهروان زینبی در آمل برگزار شد+عکس
24 مهر 1395 ، دیدگاه 0
در همنوایی با حضرت زینب کبری(س) و در روز شهادت امام سجاد(ع) تجمع بزرگ رهروان زینبی در جوار آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) شهرستان آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، در همنوایی با حضرت زینب کبری(س) و در روز شهادت امام سجاد(ع) تجمع بزرگ رهروان زینبی در جوار آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) شهرستان آمل برگزار شد.

 این تجمع با حضور پرشور و گسترده زنان عاشورایی و بر محوریت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه زنان با حجاب و عفیف و تاکید بر تداوم راه زینبی برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم با یادآوری اینکه این تجمع بزرگ در ادامه راه زینبی و تبعیت از آن بانوی بزرگ که داغ‌دیده دشت نینوا و ام‌المصائب است انجام شده تا زنان ما با الهام از حضرت زینب (س) بکوشند و امروز در سنگر دیانت و حفاظت از حریم خانواده و نظام اجتماعی خود را آراسته به زیور اخلاق، معرفت، حجاب، عفاف و نجابت کنند.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: جامعه اسلامی ما امروز باید آراسته به اندیشه و مرام حسینی و زینبی باشد که در آن روح معنویت، خلوص و عبودیت کامل را می‌توان مشاهده کرد.

وی افزود: دفاع از حریم خانواده به ویژه تربیت فرزندان شایسته مهمترین رسالت زنان و دختران آینده‌ساز این جامعه است که باید در این راستا کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشند.

امام جمعه آمل ادامه داد: دشمن با حربه‌های مختلف تلاش می‌کند تا به هر وسیله‌ای اصل حجاب، عفاف و صیانت از نظام خانواده را مخدوش جلوه دهد در حالی که ما عهد و پیمان بسته‌ایم تا در طریق حسینی و زینبی بتوانیم پاسدار حریم خانواده‌ باشیم.

 حجت الاسلام  مرتضوی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم تا دشمن با توطئه فرهنگی و حربه‌های شبکه‌های اجتماعی بخواهد حرمت خانواده را بشکند و یا آن را مورد تاخت و تاز اندیشه‌های ظالمانه خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر خانواده‌ها باید روی تربیت فرزندان خودشان حساس باشند، افزود: هرگونه غفلت و بی‌توجهی در این زمینه می‌تواند آثار و تبعات سویی را در آینده خانواده و جامعه داشته باشد.

گفتنی است؛ در این همایش پرشکوه از خانواده های معظم و گرانقدر شهدای مدافع حرم شهرستان هزارسنگر آمل قدردانی بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0