مراسم کلنگ زنی حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) گنگرج کلا چلاو آمل برگزار شد+عکس
20 مهر 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام قدرت الله آزاد از خیرین خوشنام و مدیریت آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) گنگرج کلا چلاو آمل : این حوزه علمیه در دو طبقه بعنوان مرکز آموزش و با مشارکت همگان و مدیر حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) بابل ساخته می شود که پایگاه بزرگی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، آیین نخل گردانی، عزاداری تاسوعای حسینی و مراسم کلنگ زنی حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) با حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، امام جمعه آمل، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، قائم مقام اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، رییس دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر، مدیر حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) بابل و مردم شریف منطقه گنگرج کلا چلاو آمل در آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان، استاد حوزه و دانشگاه و رییس دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر در این مراسم اظهارداشت: عاشورا تجلی همه زیبایی های عالم بود و حضرت حق همه زیبایی های هستی را در سرزمین نینوا به نمایش گذاشته است.

وی با بیان این که عاشورا تجلی زیباترین نوع نگاه امام حسین(ع) و یاران ایشان نسبت به مصائب و مشکلات زندگی است، گفت: نوع ما نسبت به مشکلات نگاه منفی داریم اما حماسه سازان عاشورا نگاه خوشبینانه نسبت به مصائب ارائه کردند.

حجت الاسلام ابراهیمیان اظهارداشت: بلا، مصیبت و گفتاری در آن روز وجود داشت اما امام حسین(ع) فرمودند در حادثه عاشورا چیزی جز زیبایی ندیدم و حضرت زینب کبری(س) نیز همین امر را بیان کردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر با بیان این که عاشورا را تراژدی غم انگیز تلقی می کنیم اما امام حسین(ع) و یارانشان مصیبتها را زیبایی و خیر دیدند، اظهارداشت: عاشورا روز تجلی زیباترین نوع احساسات و عواطف انسانی است.

وی افزود: حادثه تاریخی سراغ نداریم که در محرم و صفر میلیونها ساعت وقت مردم صرف شنیدن وقایع و ابعاد آن حادثه شود و میلیونها قطره اشک می گیرد و هر روز نیز بر عظمت آن افزوده می شود.

حجت الاسلام ابراهیمیان با بیان این که در جوار امام زاده یحیی(ع) قرار است حوزه علمیه ای ایجاد شود که حضور فضلا و طلاب بر شکوفایی و تعالی این منطقه اثربخش است، گفت: حجت الاسلام آزاد زمینی را برای احداث این حوزه علمیه وقف کردند که اقدام بسیار ارزشمندی است و ضرورت دارد مساعدت شایسته ای صورت گیرد تا این حوزه علمیه برپا شود.

آیت الله مهدی مهدوی مازندرانی، استاد برجسته حوزه علمیه قم در این مراسم با اشاره به این که از حجت الاسلام آزاد و دیگر عزیزان قدردانی می کنیم که زحمات و تلاشهای ارزشمندی صورت دادند، افزود: کار خیر هنوز ادامه دارد که نیاز است همگان همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: روحانیت با اسلام و مردم عجیب است و از سر این بزرگواران توانستیم اهل بیت معصومین(ع) و دین را بشناسیم که هیچ زمانی نباید از روحانیت جدا شویم.

آیت الله مهدوی مازندرانی اظهارداشت: حجت الاسلام آزاد در اقدامی نیکو زمینی را برای حوزه علمیه وقف کردند که می خواهیم این حوزه را گسترش دهیم و این پیشرفتها برای وحدت و انسجام خوبی است که وجود دارد و اهالی محل نیز می توانند با یک علی گفتن در مسیر ساخت حوزه علمیه کوشا باشند.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم با بیان این که اسلام هر چیزی دارد به برکت عزاداری حسینی بوده و همه زیبایی های عالم متعلق به عاشورا است، گفت: اگر امروز عزادار امام حسین(ع) و منتظران امام عصر(عج) هستیم به برکت عاشورا است.

امام جمعه آمل اظهارداشت: اهتمام حجت الاسلام آزاد که خود را سرباز حضرت فاطمه الزهرا(س) می دانند بسیار ارزشمند است که زمینی را برای حوزه علمیه وقف کردند و همه ما باید زندگی خود را در مسیر دینی قرار دهیم تا ماندگار شود.

وی با اشاره به این عاشورای حسینی نماد وحدت، همدلی، ایثار و فداکاری است، گفت: یاران امام حسین(ع) به جامعه نشان دادند اگر در مسیر امامت و ولایت باشیم ماندگار بوده و جامعه بشری را هدایت می کند.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: نخستین پیام حماسه عاشورا در ولایت پذیری است و باید مطیع ولایت بوده و در این مسیر ارزشمند و گرانقدر گام برداریم که اگر در این مسیر قرار نگیریم مشکلات بسیاری برای ما ایجاد می شود.

امام جمعه آمل اظهارداشت: باید کمک کنیم تا این حوزه علمیه در کمترین زمان ممکن ساخته شود که ضرورت دارد کارهای خیر را با وحدت و همدلی صورت دهیم.

حجت الاسلام قدرت الله آزاد از خیرین خوشنام و مدیریت آستان مقدس امام زاده یحیی(ع) گنگرج کلا چلاو آمل در این مراسم اظهارداشت: زمینی به مساحت 1400 مترمربع را به نیت چهارده معصوم(ع) برای ساخت حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) وقف کردم که ایجاد آن برکات ارزشمندی دارد.

وی با اشاره به این که حوزه علمیه تحت نظارت مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم فعالیت می کند، گفت: این حوزه علمیه در دو طبقه بعنوان مرکز آموزش و با مشارکت همگان و مدیر حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) بابل ساخته می شود که پایگاه بزرگی خواهد شد.

گفتنی است، در آیین کلنگ زنی تعهد اهدای 20 هزار آجر از سوی امام جمعه آمل،150 میلیون تومان از سوی حجت الاسلام آزاد، 50 میلیون تومان از سوی آیت الله مهدوی مازندرانی، 20 میلیون تومان از سوی مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، 20 میلیون تومان از سوی دکتر زمانی رییس بیمارستان فیروزگر تهران و پی ستون و ماسه از سوی فرماندار ویژه آمل اعلام شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0