حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری حسینی در آمل +عکس
19 مهر 1395 ، دیدگاه 0
2 گردشگر آلمانی با توجه به موقعیت گردشگری و مذهبی شهرستان آمل یکشنبه شب در مراسم عزاداری ابا عبدالله حسین(ع) در این شهر شرکت کردند.

 

کمال نیوز: این 2 گردشگر مرد و زن آلمانی ضمن شرکت در جمع عزاداران حسینی در هیات قمربنی هاشم (ع) ' بربری خیل ' آمل در بلوارطالقانی این شهر ، از جلوه های ویژه این مراسم تصویر برداری کردند.


یک عضو هیات امنای هیات قمربنی هاشم (ع) گفت : این 2 گردشگر آلمانی با هدف آشنایی با فرهنگ عاشورایی به ایران سفر کردند و آمل یکی از مقصدهای سفر آنان برای این منظور بود.


پرویز فرزان افزود : آنها به زبان فارسی به صورت نسبی تسلط دارند و هنگام حضور در هیات با تعدادی از عزاداران در خصوص آئین های مختلف محرم در آمل گفت و گو کردند.


مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هر شب پر شور تر در مناطق مختلف شهرستان آمل برگزار می شود.


با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی شمار عزادارانی که در مراسم سوگواری شرکت می کنند بیشتر می شود و مردم آمل با تهیه نذورات از عزادارا ن حسینی پذیرایی می کنند.


حضور کودکان با سربندهای یا حسین و یا ابالفضل و بوی اسپند در مقابل مساجد ، تکیه ها و حسینیه ها به مراسم عزاداری جلوه های خاصی می بخشد.


عصر یکشنبه نیز شهروندان آملی در تجمع بزرگ عزاداران حسینی دیارعلویان در میدان 17شهریور این شهر شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند./ایرنا

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0