ضرورت بهره گیری از مجالس عزای حسینی در راستای ترویج بصیرت جامعه
18 مهر 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان : امروز هر مسلمانی که حرکت جهادی و حرکتی برای نجات بشریت دارد از حرکت امام حسین(ع) الگو گیری می کند که بسیار ارزشمند و گرانقدر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام رمضان شجاعی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان در همایش توجیهی طرح بصیرت عاشورایی با موضوعیت لبیک یا حسین(ع) و صیانت از عزاداران حسینی  در مسجد حضرت ولی عصر(عج) شهر گزنک لاریجان گفت: امروز هر مسلمانی که حرکت جهادی و حرکتی برای نجات بشریت دارد از حرکت امام حسین(ع) الگو گیری می کند که بسیار ارزشمند و گرانقدر است.

 

وی افزود: آخرین اتفاق مهمی که سبب ایجاد تحول در تاریخ بشریت و جهان اسلام شد واقعه شهادت امام حسین(ع) بود که با ایستادگی در برابر ظلم بود که درس ایثار و شهادت را به همگان داده است.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان اظهارداشت: دین اسلام به راحتی دست ما نرسیده است و تاریخ پر فراز و نشیب اسلام حکایت از از خود گذشتگی هایی دارد که نمونه کامل آن را در قیام امام حسین(ع) شاهد هستیم و ضرورت دارد در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی کوشا باشیم.

 

حجت الاسلام شجاعی ادامه داد: انگیزه امام حسین(ع) از قیام و شهادت احیا و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بود و اين امام بزرگوار خون پاک خود را فدا کردند تا بندگان را از سرگردانی نجات دهند تا در مسیر تعالی قرار گیرند.

 

وی با بیان این که هر روز بر عزت و عظمت حماسه سرور و سالار شهیدان افزوده می شود، گفت: نیاز است در مسیر بهره گیری از سیره نورانی این امام همام کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشیم.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان با بیان این که به لطف و عنایت الهی سال به سال بر عظمت و شکوه برگزاری مراسم‌ های عاشورایی و دسته ‌های عزاداری افزوده می ‌شود، تصریح کرد: فرهنگ عاشورایی ویژگی های ارزشمند و گرانقدری دارد که ضروری است از آن بهره گیری شایسته ای صورت دهیم.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان ایجاد بصیرت و آگاهی را از دیگر ویژگی‌های قیام عاشورا دانست و افزود: فرهنگ عاشورا را می ‌توانیم در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ایران اسلامی در برابر دشمنان ببینیم که زمینه ساز عزت و عظمت نظام اسلامی شده است.

 

حجت الاسلام شجاعی با بيان اين كه زنده نگه داشتن حماسه عاشورا امری مهم و اساسی است، گفت: ولایتمداری و بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) باید به نحوی شایسته در ما وجود داشته باشد.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان اظهارداشت: بهره گیری از فرهنگ عاشورایی زمینه ساز سعادت و تعالی انسان می شود که باید در این عرصه کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشیم که نیاز است از مجالس عزای حسینی در راستای ترویج بصیرت جامعه بهره گیری کنیم.

 

وی با اشاره به این که سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان وبقاع متبرکه لاریجان برگزار می شود، گفت: تمام هیات های امنا و مدیران هیات های مذهبی در برگزاری مراسمات نهایت همکاری را با نیروی انتظامی داشته باشند.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان با بیان این که ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین قیام سرور و سالار شهیدان از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: تلاش ما در این راستا است تا بتوانیم برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است برگزار کنیم تا بتواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 

رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان اظهارداشت: برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در قالب سخنرانی، عزاداری، زیارت عاشورا، اقامه نماز ظهر عاشورا، برپایی خیمه های معرفت و دیگر ویژه برنامه ها همراه است.

 

در ادامه مراسم سروان سید حسین حسنی رییس حوزه انتظامی لاریجان با بیان این که حفظ امنیت عزادران حسینی برعهده نیروی انتظامی است، گفت: تمام سعی و تلاش ما این است که مراسمات عزادارای به نحو احسن برگزار شود.

 

 وی ادامه داد: مدیران هیات های مذهبی همکاری و همت لازم را داشته باشند تا بتوانیم مراسم را در مقام این ماه عزیز برگزار کنیم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0