همنوایی مادران مازندرانی به یاد طفل 6 ماهه کربلا
16 مهر 1395 ، دیدگاه 0
همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل 6 ماهه امام حسین (ع) در واقعه کربلا روز جمعه همزمان با سراسر کشور در شهرها و مناطق مختلف استان مازندران برگزار شد.

کمال نیوز :در پنجمین روز از ماه محرم و با هدف گرامیداشت یاد و نام کوچک ترین سرباز سید الشهدا (ع) که در روز عاشورا به شهادت رسید ، مراسم شیرخوارگان حسینی پیش از ظهر امروز در مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی و زیارتی شهرهای مازندران با حضور پرشور مادران و فرزندان خردسال آنان در فضای معنوی باشکوهی برگزار شد.
شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و فرزندانی که ملبس به لباس نمادین حضرت علی اصغر (ع) بودند و با پیشانی بندهای قرمز و سبز و با نوشته هایی با نام مقدس یا حسین (ع) و علی اصغر (ع) در این مراسم معنوی گرد هم جمع شدند و به یاد فرزند شیرخواره این امام همام عزاداری و سینه زنی کردند .
ذاکران اهل بیت (ع) در رثای شهادت طفل معصوم و 6 ماهه حضرت رباب (س) به ذکر مصیبت پرداختند و مادران با بلند کردن کودکانشان روی دستان خود ، با ناله ' لبیک یا حسین ' سر دادند و خطاب به مولا و مقتدایشان حضرت صاحب ا لامر (عج) گفتند : یا صاحب الزمان، فرزندم را نذر یاری قیام تو می کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن.
ازدحام جمعیت در برگزاری این مراسم در برخی از شهرهای استان از جمله شهرستان آمل به حدی بود که برنامه در چند نوبت اجرا شد .
در شهرستان آمل این مراسم امسال برخلاف سال های گذشته مختص یک مکان نبود و به طور میانگین در هر خیابان اصلی این شهر این مراسم معنوی و تاثیرگذار در تعیین خط سیر نوجوانان وجوانان آینده جامعه برگزار شد.
اوج جمعیت ودلداگی مادرانی که با کفن پوش کردن فرزندانشان به یاد طفل 6 ماهه امام حسین(ع) امروز به مراسم امدند ، در بلوار بزرگ مدرس حدفاصل حسینیه سیدحسن ولی در شهر آمل و نیز مصلی های شهرهای مرکزی مازندران مشاهده کرد.
در این مراسم برنامه مداحی توسط مداحان اهل بیت(ع) اجرا شد و شرکت کنندگان در این مراسم در سوگ شهادت علی اصغر(ع) اشک ماتم ریختند.
یکی از استادان حوزه ودانشگاه در این مراسم باشکوه، گفت: مادران باید ازحضور همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی ، این همایش را یک الگوی تمام وکمال برای الگوگیری فرزندانشان قرار دهند.
خانم حامدی، با اشاره به اینکه اقدام خوبی در این خصوص برای همدردی مادران به همراه کودکانشان به یاد طفل امام حسین (ع) برگزار می شود ، افزود : اگر هدف و حضور مادران در این همایش ها فقط جنبه نمادین داشته باشد ، اثر مطلوبی نخواهد داشت.
وی ادامه داد : پیام مهم این همایش این است که اگر از فرزندان شما چه طفل ویا بزرگسال باشد در راه اسلام و قرآن باید اهداء شود چرا که امام حسین (ع) برای احیای دین جدش طفل شش ماهه خود را هدیه کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مادران باید فرزندانشان را که هدیه ای از سوی خداوند به آنان است در مسیر درست و تعالی بشریت پرورش دهند ، تصریح کرد : این مادران باید در هر شرایطی فرزندانشان را فدارکارانه و در مکتب حسینی و خاندان اهل بیت تربیت کنند.
حامدی یادآورشد : دفاع از حق، حقانیت و آموزه های دین پیامبر بزرگوار اسلام نیز درسی بود که کودکان و نوجوانان در عاشورا از خود به یادگار گذاشتند./ایرنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0