سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه آمل برگزار می شود
13 مهر 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل تصریح کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری باشکوه برنامه های عزاداری ماه محرم را دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل در گفت و گو با خبرنگار ما در آمل با بیان این که برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل برگزار می شود، گفت: ضرورت دارد بتوانیم ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و خاندان عصمت و طهارت به نحو شایسته ای ابراز کنیم.

حجت الاسلام علیخانی افزود: تلاش می کنیم ویژه برنامه های فرهنگی مذهبی را در سطح شهرستان برگزار کنیم و برنامه های سخنرانی، مدیحه سرایی، سلسله نشست های تبیین حماسه امام حسین(ع)، برگزاری همایشهای مختلف، استقبال از دسته جات عزاداری  و دیگر برنامه ها را در دستور کار داریم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل ادامه داد: امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری باشکوه برنامه های عزاداری ماه محرم را دارند.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ عاشورایی از اهمیت ویژه و ارزنده ای برخوردار است که ضرورت دارد در این عرصه کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشیم.

حجت الاسلام علیخانی ادامه داد: تبیین قیام عاشورای سرور و سالار شهیدان از جمله امور مهمی است که باید به آن توجه ویژه و ارزنده ای صورت گیرد که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل اظهار داشت: ماههای محرم و صفر فرصتها و ظرفیتهای بسیار خوبی است که می توانیم به منظور ترویج اندیشه های اسلام ناب محمدی و معرفت دینی گامهای خوبی برداریم.

وی افزود: ضرورت دارد نسبت به شناساندن ابعاد حماسه سرور و سالار شهیدان در جامعه اهتمام شایسته ای وجود داشته باشد و تلاش کنیم از این ایام به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است استفاده لازم را داشته باشیم.

حجت الاسلام علیخانی ادامه داد: جامعه امروز نیازمند بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) در مسیر سعادت و رستگاری خویش بوده که نیاز است حضور در محضر این بزرگواران داشته باشیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با بیان این که برنامه های ماه محرم باید به نحوی شایسته صورت گیرد، افزود: بهره گیری از فرهنگ عاشورایی زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار می دهد که می توانیم با استعانت از آن در مسیر خوبی ها قرار گیریم.

وی از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در بیت امام جمعه آمل خبر داد و تصریح کرد: مراسم عزاداری و سوگواری همزمان با صبحهای دهه اول ماه محرم برگزار می شود که این مراسم به همت دفتر امام جمعه آمل و اداره اوقاف و امورخیریه آمل است.

به گزارش خبرنگار ما در آمل، سلسله نشستهای حیات طیبه در مکتب امام حسین(ع) و اندیشه ای نو برای زندگی همزمان با دهه اول ماه محرم در آمل صورت می گیرد.

این نشستها از شب اول تا یازدهم و از ساعت بیست و یک در حسینیه هدایت طایف آملی و با سخنرانی حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و رییس حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل برگزار می شود.

سلسله نشستهای نقش اندیشه حسینی در نیل به حیات طیبه انسانی با سخنرانی حجت الاسلام سید یوسف ابراهیمیان، استاد حوزه و دانشگاه، امام جمعه سابق آمل و وین اتریش برگزار می شود.

این نشستها همزمان با دهه اول محرم از ساعت بیست و یک در مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) آمل واقع در خیابان شیخ فضل الله نوری انتهای فجر سی و دوم صورت می گیرد.

حجت الاسلام والسلمین داود صمدی آملی، استاد برجسته حوزه و دانشگاه همزمان با دهه اول ماه محرم در شهرستان خود آمل حضور دارد که مجالس سخنرانی ایشان با حضور جمع کثیری از مشتاقان همراه است.

حجت الاسلام صمدی آملی عصرها از ساعت 15 در مراسم هیات مکتب الزهرا(س) واقع در سبزه میدان، مصلی قدس آمل، مسجد علامه حسن زاده آملی سخنرانی دارد.

دیگر برنامه این استاد برجسته حوزه و دانشگاه نیز اختصاص به مراسم مجتمع فرهنگی مذهبی کوثر حسینیه نوریهای آمل دارد که از ساعت بیست و یک در بلوار شیخ فضل الله نوری، فجر دوازدهم برگزار می شود.

گفتنی است، به مناسبت دهه اول ماه محرم ویژه برنامه های دیگری با حضور حجت الاسلام ابراهیمی معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام کیان نژاد استاد برجسته حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل، حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر و دیگر مهمانان صورت می گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0