راه اندازی دبیرخانه مرکزی جشنواره برنج و تلاش ویژه برای ثبت ملی برنج دابودشت
10 مهر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو و دشت سر در خطبه های نمازجمعه از راه اندازی دبیرخانه مرکزی جشنواره برنج و تلاش ویژه برای ثبت ملی برنج دابودشت خبرداد و تصریح کرد: مطالبه بنده این بوده و حقیقتاً سه سال است که سعی و تلاش کردیم بتوانیم به این حقوق حقه برسیم که برنج دابودشت ثبت ملی شود و آمل به عنوان پایتخت برنج کشور باشد

 

کمال نیوز:  بسم الله الرحمن الرحیم
آثار دینوی و اخروی و مستمر تقوا/تنها راه مفر و برون رفت از شیطان تقوای الهی است/اهل بیت مظهر صفات کمال و جلال الهی/ عشق و محبت خالصانه به اهل بیت (ع) انسان را در مقابل گناه و فساد بیمه می کند/  راه برون رفت از مفاسد اجتماعی ، اقتصادی ، اخلاقی ، فرهنگی ، سیاسی ارادت خالص به درگاه مکتب معرفتی اهل بیت (ع) است /محبت به ولایت فقیه در امتداد محبت به اهل بیت/دوستان اهل بیت و دشمنان اهل بیت از منظر علی (ع)/ادب حضور در عزای حسینی/رسالت مبلغان روشنگری و بصیرت ازائی و تبیین نفوذ و فتنه های در پیش روست/امنیت ، مقاومت، ایستادگی، شجاعت و شهامت از شاخص های ویژه نیروی انتظامی/توطئه دو قطبی گری جامعه محکوم می گردد/فرمایشات رهبری معظم فصل الخطاب همگان/دست از تخریب سربازان ولایت بردارید/استکبار زمانی در تحریم فلج کننده مبادرت و امروز در تحلیل فلج کننده/خلق و خوی استکبار جهانی سفاکی گری و وحشی گری است/ سراب ارتباط با آمریکا از خواب غفلت بیدار شویم/متوجه حضور دو تابعیتی ها در وزارتخانه ها باشید/تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره ملی برنج دابودشت/ مسئولین به سراغ ثبت ملی برنج دابودشت و آمل پایتخت برنج کشور باشند/ دبیرخانه جشنواره ملی برنج در دابودشت
خطبه اول :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
محضر شریف نمازگزاران عزیز ، برادران مؤمن و بابصیرت ، خواهران ایمانی و انقلابی درابتدا خودم و خودم و خودم وبعد همه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم . تقوا کارخانه ی انسان سازی است . تقوا مسیر سعادت را در مسیر زندگی بشریت قرار می دهد . آثار تقوا در قرآن آنچه که ذکر شده عنوان شده که به سه گروه تقسیم می شود . یک آثار دنیوی دارد . دوم آثار اخروی دارد . و سوم تقوا آثار مستمری دارد . آثار دنیوی انسان متقی از راه خدا به ایشان روزی می دهد که خودش هم فکرش را نمی کند . «وَ مَن یتَّق اللّه َ یجعل لَّه مخرجا * وَ یَرزُقهُ من حیثُ لا یحتسِب»؛هر کس خدا ترس شود، خدا راه بیرون شدن را بر او می گشاید و از جایی که گمان نبرد، به او روزی عطا کند.
اگر بخواهیم از نعمات الهی بهره مند شویم ، از رزق و روزی حلال الهی متنعم شویم باید در مسیر تقوا باشیم . هر کس خداترس شود خدا راه بیرون شدن از ضلالت را بر ایشان می گشاید  مسیر را به ایشان نشان می دهد . انسان متقی می تواند با بهره مندی ز قرآن کریم سعادت مند می شود و هدایت قرآن نصیب افراد با تقوا می گرد «ذَلک الکِتبُ لا ریبَ فیهِ هُدیً لِّلمُتَّقین»؛بدون هیچ شک و شبهه ایی راهنمای پرهیزگاران می باشد . کسانی که تقوای الهی را پیشه بگیرند ، دانشگاه معرفتی خا را برای خودشان محقق کنند و خداوند متعال درهای رحمت و برکتش را بر روی بندگانش باز می کند  «وَ لو أَنَّ أَهل القرَی ءَامَنوا وَ اتَّقَوا لَفتَحنا علیهم برَکَتٍ مّن السَّماءِ و الأرضِ»؛ مطابق با این آیه قرآن که می فرمایند : چنانچه مردم شهر و دیار همه ایمان آورده و پرهیزکار می شدند، همانا ما درهای برکات آسمان و زمین را بر روی آن ها می گشودیم. همه ی این نعمت ها از آسمان و زمین برکت نازل میکم برای انسان های مؤمن و متنقی .
اما آثار اخروی متقی چیست ؟
 «انَّ المُتَّقین فی جَنَّتٍ و نَعیمٍ»؛ متقیان هم امروز در باغ های بهشت پرنعمت اند .
و باز در جای دیگر می فرمایند: «فانَّ خیرَ الزَّاد التَّقوی»؛ بهترین توشه این راه تقواست.
و قبول شدن همه اعمال در گرو تقوای الهی است: «انمَّا یَتَقَّبلُ اللّه ُ مِنَ المُتَّقین»؛ خدا قربانی متّقیان را خواهد پذیرفت. و از طریق تقوا خداوند متعال آن اعمالی که از سوی شخص متقی ایجاد می شود را قبول می کند.
از آثار دیگر تقوا این هست :  «وَ من یَتَّق اللّه َ یُکفِّر عنهُ سیّئاتهِ وَ یعظِم لهُ أَجرا»؛ و هر که از خدا بترسد، خدا گناهانش را بپوشاند و او را پاداش بزرگ عطا کند. پس سروروان عزیز تقوا اجرش را شخص متقی عظیم می کند و گناهش را کم می کند .
عزیزان اهل علم توجه لازم داشته باشیم رهایی از عذاب آتش جهنم نیز در گرو تقوای الهی است «ثُمَّ نُنَجِّی الَّذینَ اتَّقَوا وَّ نذَرُ الظَّلِمیِن فیها جِثِیّا»؛ پس از ورود همه در دوزخ، ما افرادی را که خدا ترس و با تقوا بوده اند، از جهنم نجات خواهیم داد و ستمکاران را فروگذاریم تا در آن آتش به زانو درافتند.
اما آثار مستمری که شخص متقی با تقوای خودش ایجاد میکند ، آن مسیر خوش بختی ، خوش اقبالی و خوش وقتی ای است که این شخص مؤمن برای خودش ایجاد می کند و مطابق با مبانی قرآنی خوشبخت کسانی هستند که اطاعت خدا و رسول نمایند و از خدا ترسیده، تقوا پیشه کنند: «وَ مَن یُطع اللّه َ وَ رَسُولَهُ و یخشَ اللّه َ وَ یتَّقه فَاولئِک همُ الفائِزون»؛ و هر کس فرمان خدا و رسول را اطاعت کند و خدا ترس و پرهیزکار باشد، چنین کسانی را پیروزی و سعادت خواهد بود.
از منظر قرآن «انَّ أَکرمَکم عندَ اللّه ِ أَتقکُم»؛ بزرگوارترین شما نزد خدا با تقواترین مردمند. همه ی این ها از آیات نورانی قرآن و مطابق با علوم وحیانی است . شخص مؤمن می تواند در مسیر سعادت قرار بگیرد . با توجه به این دانشگاه معرفتی ای وای بر انسانی که از مسیر خدا دور شود . تقوا پیشه نکند . پرهیزگار نباشد . بداخلاقی کند و در مسیر شیطان قرار بگیرد . اما آنچه که تا به حال عرض شد در خدمت شریف شما شاگردان مکتب قرآن و علوم وحیانی و روایات اسلامی عرض کردیم که یکی از مسائل مورد نیاز جامعه مان حیاء است . تا رسیدیم به حیای محبت و رسیدیم به محبت و مودت به اهل بیت (ع) . از محبت خدا سخن گفته ایم . از محبت به پیغمبر (ص) سخن گفته ایم و آن چه را که امروز از لسان گهربار قرآن کریم خداوند متعال این معلم جهان هستی و نبی مکرم اسلام (ص) ،  این آموزگار ملبس و متخلق به اخلاق الهی در تبیین محبت به اهل بیت (ع) عنوان شده محضر شریف عرض کنیم . چون ما در مدخل و ورودی ماه محرم هستیم . ماه محرم ماه محبت به اهل بیت (ع) است . ماه ارادت به شخصیتی است که ذوب در راه خدا  شده است . محبت خدا را در دل پرورانده . زنده و جاوید مانده و هر کسی که  در این مسیر قرار بگیرد قطعاً زده و جاوید خواهد ماند . البته بدانیم که محبت به خاندان نبی مکرم اسلام (ص) هم توصیه ی خداوند متعال است و هم انبیاء الهی نسبت به اهل بیت (ع) ما اظهار محبت کردند . آنچه را که در روایات است دیدیده ایم و شنیده ایم که اکثر انبیاء الهی با شنیدن جریان و واقعه ی عاشورای حسینی نگران شده اند و گریستند . این بدین معنا نیست که آنها نسل پیغمبر (ص) هسستند . بلکه این به این معناست که که اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارای فضایل و کمال و صفات کمال و جمال هستند و مظهر صفات کمال و جلال الهی هستند. اگر بخوهیم واژه ی مقدس محبت به اهل بیت (ع) را محضر شریف شما عرض کنیم در حقیقت محبت و اظهار عشق و ارادت قلبی به اهل بیت (ع) ، محبت عشق و ارادت به خداوند متعال است . اگر در ذهن مبارک شما باشد در ابتدایی ترین وهله از نبوت و رسالت نبوی حضرت محمد ابن عبدالله (ص) عنوان داشتند که ما خدا را دوست داریم و پسس رسالت نبوی را نمی توانیم «قل إن کُنتُم تُحِبُّونَ الله فاتَّبِعُونِی یُحبِبکُم الله و یَغفِر لَکُم ذُنُوبَکُم» این ابراز احساسات و شور و شعور در ما وجود دارد . امروز به دشمنان اسلام ومکتب حسینی و سبک زندگی حسینی اعلام می داریم ما عزای اباعبدالله الحسین (ع) را بر اساس شور و شعور برپا می کنیم . حسین (ع) در جسم و جان مان قرار گرفته و مبحت ایشان لَن تَبردا ابداست  .
نماز گزاران عزیز و بزرگوار محبت نیروی الهی است . انسان را به سوی محبوب خودش سوق می دهد . پس از این که جنبه ی تربیتی ایجاد می کند وصل به حلقه ی خوبان و به مقربان درگاه الهی می شود . عشق و محبت خالصانه به اهل بیت (ع) انسان را در مقابل گناه و فساد بیمه می کند . راه برون رفت از مفاسد اجتماعی ، اقتصادی ، اخلاقی ، فرهنگی ، سیاسی ارادت خالص به درگاه مکتب معرفتی اهل بیت (ع) است . سروران عزیز محبت به پیغمبر (ص) الهی و خاندانش نباید محبت به خدا باشد بلکه در طول حُبّ به نبی مکرم اسلام (ص) به ذات مقدس خداوند متعال است . چون اینها بندگان منتخب خداوند متعال هستند و در مدار تربیتی جهان هستی . پس دقت لازم را داشته باشیم . پیغمبر (ص) هم به مؤمان دستور داده اند که من و اهل بیت من را دوست بدارین . منتهی دوستی و محبت به من در عرض دوستی و محبت به خدا نباشد بیلکه از ان جهت که من بده ی خدا هستم و ایشان محبوب من است به من محبت داشته باشید .
نمازگزران عزیز اصولاً این که مؤمن نمی تواند بدون عشق و محبت به اهل بیت (ع) زندگی کند . چون اگر محبت نباشد مردگی است . حیاء و حیات زندگی بشریت در مسیر محبت به اهل بیت (ع) است و در مقابل می بینیم انسان های منحرف و گناه و منافق شاید به ظاهر از قران و اهل بیت (ع) سخن بگویند هم چنان که امروز عده ای از مقام عظمای ولایت و ولایت مطلقه ی فقیه سخن می گویند در حلی که متأسفانه شیعه ی ولایت را در سینه ی خودشان قرار دادند . پس باید انچنان باشد که دستور دین مبین اسلاام و قران و اهل بیت (ع) این چنین بوده است . این یک حقیقت بدون تردید است . هر کسی که بخواهد به زبان به اهل بیت (ع) ارادت داشته باشد . در مقابل طلحه و زبیر و ابن ملجم و شریر قاضی و هه ی شاگردان مکاتبش می شود داعش و عرستان آل جهود و سعود و همه ی دیگران . پس دقت لازم را داشته باشید . روایت شریفی را عرض کنم . أصبغ بن نباته یکی از اصحاب اهل بیت (ع) این روایت شریف را اعلان می کند . که در مسجد کوفه عزیزانی که مشرف شده اند می دانند و دعا می کنیم که خداوند متعال بعد از نابودی دستگاه صهیونیسم بین الملل و استکبار جهانی و آل سعود و آل خلیفه و داعش و همه ی سردمدارانش به فضل خداوند متعال یک زیارتی در شأن اهل بیت (ع) در همه ی اماکن متبرکه ایجاد شود . می گوید در محضر علی (ع) بوده ایم . بینید محبت و ارادت به علی (ع) چه می کند . شاگردان مکتب علوی این چنین ذوب در ولایت علی (ع) هستند . نه اینکه به خاطر منافع شخصی و عُلقه های خودشان امروز گفته مان رهبری را بر زبان ها جاری کنند و فردا برخلاف تفکر نظام عمل کنند . می گویند محضر شریف حضرت علی (ع) بوده ایم . غلام سیاه چرده ای را به علت سرقت محضر علی (ع) آوردند . علی (ع) از ایشان سه مرتبه اقرار می گیرد . سه مرتبه تکرار کرد . شاید بخواهد منکر شود تا مستحق به حکم الهی نشود . بعد از اقرار سومین مرتبه دستور داده اند دست راست ایشان را قطع کنند . این شیعه ی علوی است . نه این که اگر امروز مسند تقی زاده را بگیرند یا فلان شخصیت یک سری از تعلقاتش کم شود چه هیاهویی به پا می شود . چگونه در مقابل ولایت فقیه جبهه بگیرند یا حاکمیت نظام را مورد هجمه قرار دهند . دستش را قطع کردند . ایشان با دست چپ دست راست قطع شده ی خودش را که از آن خون می چکد می گیرد و از محضر امیرالمؤمنین (ع) خارج می شود . در مسیر راه یکی از دشمنان امیرالمؤنین (ع) از خوارج به نام عبدالله بن کوا ایشان را می بیند می خواهد از این فرصت استفاده کند . چه کسی دست شما را قطع کرده ؟ دوستدار اهل بیت (ع) این چنین است . او در جواب ابن کوا می گوید قَطَعَ یمینی امامُ التُّقی وابنُ عَمِّ المصطفی شَفیقٌ النبیٌ المجتبی ولیثُ الثری ,غیثُ الوری,وحقفُ العُدی ومِفتاحُ النُدی ومصباحُ الدُجی وقَطَع یَمِینی امامٌ بدریٌ مکیٌ ومدنیٌ ابطحیٌّ هاشمیٌّ وقریشیٌّ:  احسنت بر این معرفت شناسی ولایت . احسنت بر این مکتب . احسنت بر این شاگردی . در جواب خوارج می گوید . باید این چنین باشد . معلم امروز ما می گوید که ما مظلوم اما شجاع هستیم . کسانی که در کنار مکتب اهل بیت (ع) باشند ، شاگرد مکتب اهل بیت (ع) باشند مظلوم اما شجاع هستند . فرموده که شما سؤال کردید چه کسی دست من را قطع کرده . دست من را کسی قطع نموده که پیشوای متقین بوده است . پسر عمّ پیغمبر (ص) و برادر او می باشد . شیر روی زمین ، باران بیابان ها ، کوبنده ی دشمنان ، چراغ فروزان در تاریکی هاست . باز تأکید می کند که دست راستم را پیشوایی قطع نموده که قهرمان نبردهای بدر و احد و او سرور مکه و مدینه و ... است و او از دودمان هاشم و قریش است . این مکتب ارادت به اهل بیت (ع) است . امروز دشمنان دین از این ارادت و مکتب می ترسند  . این مکتب حسین فهمیده ها را تربیت می کند که متأسفانه و متأثراه امروز آموزش و پروش درس حسین فهمیده را از کتاب درس فرزندان مان جدا کرده و البته توصیه کردند که خود بچه ها اضافه کنند اولا چرا چنین حرفی را می زنند تا بعذ مگر می ش.د خودشان اضفه بکنند. امروز سخن دستگاه صهیونیسم این است که ما باید مسائل مرتبط به شهادت طلبی را از مکتب فرزندان جدا کنیم . نباید گفتمان دشمنان را این چنین انجام دهیم . این مکتب علوی است . و ما در این مکتب هستیم . اگر می بینیم در شعار عاشورا و جریان وجود نازنین قمر بنی هاشم عنوان شده که اگر دست راست من را قطع کنید دست چپم را در مسیر ولایت می دهم . دست چپش را قطع کنند اعضا اعضای بدنش را قطع کنند دست از ولایت بر نمی دارد . امروز هم عمارهای زمان حاضرند . امروز هم عباس (ع) های زمان حاضر هستند . جان به فدای ولی فقیه زمان می کند .
بعدازاین مدح وثنای زیبابلیغ وطولانی راه خودش راگرفت ورفت ابن کواباشگفتی تمام خودرامحضرعلی (علیه السلام)رساندوگفت یاأبالحسنین تودست آن غلام سیاه راقطع کردی واودرکوچه وبازاربازیباترین عبارات وبهترین کلمات تورامدح وثنامی گویدامام دستوردادغلام راحاضرکنندسپس ازاوپرسیدای غلام من دست تورابریدم وتومرامدح وثنامی گویی اوپاسخ دادیاأمیرالمؤمنین تومرابه حکم خداوندورسول اوبریدی وبه حق بریده ای وبه واجب خداورسول عمل کرده ای چگونه تورانستایم؟امیربیان دست بریده اوراگرفته وباعبای خودپوشانیدودورکعت نمازخواندودعاکردوبعدآن رادرجای خودقراردادوآنگاه عبارابرداشت دست غلام رابه اذن الهی سالم یافتندآنگاه به ابن کواروکردوفرمود:ای ابن کوا ما دوستانی داریم که اگرایشان راقطعه قطعه کنیم جزبردوستی ومحبت آنان نسبت به مانیفزایدودشمنانی داریم که اگرعسل خالص درگلوی آنهابریزیم جزبردشمنی نسبت به مانخواهدافزود.
اما انگار صدای قافله ی حسین (ع) می رسد . انگار درمسیر مکتب شناسی و معرفت شناسی اهل بیت (ع) گفتمانی در این مکتب وجود دارد . انگار قرار هست شخصیتی عظیم و جهانی بیاید و متمسک به کشتی توحیدی شود تا کشتی نجات شود و در مسیر هدایت گری می آید تا چراغ هدایت بشریت شود . اگر مادرها گوش جان را بسپارند به این قبیله ی الهی صدای طفل ششماهه ای را می شنود که از مدینه هجده روزه رباب به آغوشش گرفته . امروز علی اصغر منادی حقانیت است . منادی مظلومیت ولایت اما شجاعت است . اما آه از دل این خواهر . خواهری که فراق پیغمبر (ص) جسم و جان زینب (س) را در آورده است . شهادت مادر قد زینب (س) را خم کرده است . شب ظلمانی ماه رمضان و فرق شکافته ی علی (ع) چه بر قلب صبور زینب (س) آورده است . آه از آن لحظه ای که زینب (س) با لخته های جگر داداش حسن (ع) مواجه شده است ولی انگار این تألمات تمام ناشدنی است . انگار می خواهد خدا زینب (س) را صبور دهد . آموزگار صبر است . ولی می داند کربلا چه شرارتی در مقابل این نظام ولایت وجود دارد . چه ظلمتی که دشمنان دین در مقابل اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار می دهند .  و چه شیدایی که حسین (ع) و زینبش (س) انجام داده . آری چند روز دیگر کاروان به کربلا می رسند . اتا به کربلا رسیده اند  زینب (س) عرضه می دارد حسین (ع) من غم عالم بر جانم قرار گرفته است . ای کاش که نام این سرزمین را سؤال کنید . تا رسیده اند به نام کربلا می فرماید انا لله و انا الیه راجعون . محمل ها را پیاده کردند . زینب (س) با جلال و شوکت از اسب پیاده می شود . این جا عباس (ع) حضور دارد . این جا علی اکبر و قاسم و قوم بنی هاشم و فرزندان زینب (س) هستند ولی لا یوم کیومک یا اباعبدالله (ع) عصر روز عاشورا یا وز یازدهم این زینب (س) است که مظلوم واقع شده است . آمد در قتلگاه . نیزه شکسته ها را کنار می زند . به سراغ مرادش می گردد . مگر چه کرد اند بر حسین (ع) که زینب (س) پیدایش نمی کند . مگر حسینش کجاست . زیر طلی از نیزه ها . زینب (س) نامید شده دارد بر می گردد . یک زمانی از حلقوم بریده ی حسین (ع) صدا می آید اُخیَّ اِلیَّ زینبم صبر کن آن نشانه هایی که دادی بیا من حسینت هستم . عجب صحنه ی میمون و مبارکی است آمد لب هایش را گذاشت روی رگ های بریده ی حسین (ع) ...
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
 در محضر شریف شما سروران گرامی و نورچشمان، برادران مؤمن و بابصیرت و انقلابی ، خواهران شاگرد مکتب فاطمی و زینبی در ابتدا خودم و خودم و خودم و بعد هه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم .
عرض کردیم آثار تقوا را . امروز یکی از ملزومات مورد نیاز تقوای الهی در روابط اجتماعی است . امرز دشمن برای روابط اجتماعی مان نقشه کشیده اند . بزرگترین معضل جامعه کنونی عدم برخورداری از ارتباط حسنه ای است که از مکتب عاشورا منقش شده باشد . در بگیریم . ما می بینیم هر ساله درست در شب عاشورا لباس هایی در عزای امام حسین (ع) می رود پیدا می کند همه ی مان می دانیم حضور در مراسم اهل بیت ادب حضور دارد که باید مراعات گردد. آیا این وضع عزاداری است . آیا این مکتب سبک زندگی عاشورایی است . آیا پدران با غیرتشان غیرت از دست داده اند  . شوهر های باغیرتشان غیرت از دست داده اند که لخت و عُر با لباس های مطابق با متد و مدل غربی با حالت بزک کرده در شب و روز عاشورای امام حسینی که زمین و آسمان و دریا می گرید . این چنین می شود نیاز به شناخت شناسی ودرک معرفت شناسی الهی است . شما شاگردان مکتب تقوا و پرهیزگاری هم با خون باید پرهیز از گناه کرد و هم دیگران را نهی از منکر و امر به معروف کنیم . امر به معروف یعنی اینکه ضرورات دین را برای مردم تبیین کردن . روحانیت معظم قطعاً امروز باید مطابق با روز سخن بگویند . درد ها و مشکلات جامعه را عنوان کنند . فتنه ای که از طریق نفوذ دشمنان در مسر نظام مقدس جمهوری اسلامی است که می خواهند همان مکاتب غرب را ورود در عزاداری های مان کنند . امروز تشیع انگلیسی در صدد منحرف کردن عزای اباعبدالله الحسین (ع) است . اما شما با بصیرتان ، شما عاشقان ، شما مؤمنین و مؤنات ، شما ارادت مندان به امامت و ولایت ، شما شاگران مکتب علوی و فاطمی ، زن ها یی که در مکتب حضرت زهرا (س) درس گرفتنند که وقتی به نامحرم میرسد عقب نشینی می کند و. وقتی با سؤال پدر مواجه می شود عرضه می دارد که بوی من زن را استشمام می کند . شما با عفت ، پاکدامنی ، وقارت و متانت خودتان آموزگاری هستید که ما را تربیت کردید . پس بیاییم جامعه مان را نجات دهیم . تربیت کنیم خانه و خانواده مان را . نوادگان خودتان را ، نسل و نتیجه های خودتان را . بیایید آشنا به شعائر دینی کنید .
اما مناسبت هایی که در پیش رو داریم . ما این آیه ی شریفه را چندین بار عرض کردیم . ابتداءاً در پایان ماه ذی الحجه و در قدمگاه حضور به ماه محرم الحرام هستیم . عرض تعزیت و تسلیت دارم محضر شریف امام زمان (عج) و محضر شریف ولی مطلقه ی فقیه و محضر شما اعزه ی مکرم ، شیعیان و شیفتگان . امروز رسالت تشیع ناب محمدی (ص) بازخوانی قیام عاشورایی است . سبک زندگی عاشورایی برای خود  و فرزندان مان ایجاد کنیم . ببینیم هدف و غایت این قیام چه بوده است . مکرر فرموده است هیهات من الذله مبلغان عزیز با تبیین و بازخوانی قیام عاشورایی بصیرت افزائی بکند و زندگی خود و خانواده مان را مطابق با آن ایجاد بکنیم و یکی از مشکلات مان این هست درک درستی از ولایت و امامت نداشته و نتوانسته ایم معرفی لازم را به جهانیان بکنیم . و نیز توصیه می کنم خدمت بخشداران عزیز و دهیاران و شوراها و هیأت أُمناهای معزز هر دو بخش نسبت به برگذاری مراسم عزای امام حسین با حفظ شئونات سعی و تلاش خود را بکنند و همه ی روستاها با حضور مبلغان بصیرت افزائی شود و البته باید مطابق با نیاز روز جامعه سخنرانی بکنند تا هم در مورد نفوذ و فتنه های موجود در قبال دشمنان دین و نظام مردم شریف را روشنگری نمایند.
با بهره گیری از سبک زندگی حسینی می توان مسیر سعادت جامعه ی امام زمانی خود را رقم بزنیم و اگر با تفکر ولایت فاصله بگیریم اهل خسران ضرر خواهیم بود با مرور نامه ها و خطبه ها و سخنرانی امام حسین علیه السلام این بازخوانی محقق خواهد شد.
 محور دوم عرائض بنده در بیان این آیه نورانی مطابق با مناسبت هفته می باشد«و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه» اما با قوت و قدرت تمام در مقابل هجمه های دشمنان داخل و خارج ایستادگی داشته باشند .
به برکت انقلاب نیروهای مسلح از سپاه و ارتش گرفته تا نیروی معزز انتظامی منشاء خیرات و برکات این نظام گردیداند شجاعت صلابت درایت و مقاومت از بارزترین و شاخص ترین شاکله شخصیتی سبزپوشان نیروی انتظامی است امنیت حاصل شده در نظام در سایه وحدت و همدلی این نیروهای مخلص و جانفدائی رهبری می باشد هم در امنیت و هم در مدیریت و مبارزه با مواد افویونی مخدر و مشروبات الکلی که متاسفانه مواد مخدر صنعتی شده و محصولات متعددی را از آن خارج کرده اند و فرزندانمان آلوده به آن شده اند که با برنامه ریزی این نیروی مخلص در اشاعه ی این مواد مهلک جوانان مان را نجات می دهند و نیز در مورد بدحجابی و بی عفتی با درایت خاص و ویژه خود بسیار زیبا ایستادگی نموده تا به فضل خدا این ویروس مخرب منبعث شده از غرب را ریشه کن و نابود نمایند و البته آحاد مردم باید در این امر مهم کمک لازم بنمایند و فرزندان و دلبندان خود را دعوت به عفت و پاکدامنی نمایند . امروز گزارش خوبی از بعضی از تالارها و عروسی ها و حتی از روابط خانوادگی بعضی خانواده ها نمی دهند و بعضی شوهرها و پدرها و خانواده ها مبادرت به روابط نامشروع و بی عفتی و بدحجابی می کنند که نیاز هست بصیرت لازم را بکار گیریم. نگوییم که مردم آزاد باشند . آزادی در کنار دین راهمه ی مان قبول داریم . اگر خدایی ناکرده در مقابل دین باشد مفسده ایجاد می کند . این بدحجابی ها و بی بند و باری ها در صورتی محقق می شود که مدیریت نشود .
الحمدلله در کنار امنیت منطقه ای در حاشیه مرزهای خارجی نیز حضور سربازان انتظامی برای دفاع از مرزهای ایران نیز شاهد رشادت های این سربازان دلسوز بوده ایم و شهدای عزیزی هم از این بیت شریف نیروی انتظامی تقویم اسلام نموده ایم که شهید عزیز حاجی زاده نیز از آمل در سال گذشته به فوز فیض عظیم شهادت نائل آمده اند که برای همه این عزیزان علو درجات را مسألت داریم.
اگر عنوان فرمودند که ما حدود چندین هزار شهید در نیروی انتظامی داریم شهدای عزیز دفاع مقدس . امروز هم در عرصه ی دفاع از حرم و حریم امامت و لایت رسالت مان شجاعت در مقابل دشمنان هست . دشمنی که هدف قرار داده رسالت و عزت و سعادت مان را . نمی توانیم به ان دل خوش کنیم . به آمریکا دل خوش کردن سراب ایست . آنها هل مکر و نیرنگ هستند . در همین جریان اخیر سوریه ما دیدیم که اهل مکر هستند . و لطمه خواهند خورد و قطره قطره ی خون شهدای عزیزمان جواب گو خواهد شد . ما خون شهدای در یمن و سوریه و لبنان و فلسطین و جاهای دیگر را داریم که ان شاءالله عامل موفقیت خواهد بود .
خوب همانگونه که عرض کردیم ما نسبت به داشته های مان شاکر هستیم . پیغمبر مکرم اسلام (ص) در جریان جنگ تبوک اعلان داشته که نمی خواهم تکرار مکررات کنم . ما امروز به فضل خدا شهردارمان جناب آقای مهندس قاسمی عزیز شاگرد مکتب ولایت است . بخشداران مان چه در دابودشت و چه در دشت سر ثابت کرده اند که انقلابی هستند و تفکر انقلابی گری خواهند داشت . دهیاران و شوراها و پایگاه های ما این چنین است . فرمانده هان حوزه های مقاومت مان این چنین هستند . فرمانده های پایگاه های مان و بسیجی های مان . مردم شریف مان ، مسئولین شهرستان مان ، امروز در دابودشت یکی از مواهب الهی حضور نیروهای انقلابی است که از ابتدایی ترین لحظه ی این بخش زحمات زیادی را گشیدند . چهره هایی که هم در عرصه ی دفاع ایستادگی کدند و هم در جریان اسارت توأم با عزت که در محضر معاون عزیز فرمانداری ویژه جناب آقای رسولی هستیم . ایشان هم زحمات زیادی را در پیشرفت این منطقه کشیده اند . مدیران و مسئولین مان . بخشدران سابق مان و عزیزان و نورچشمان مان و امروز جانشین مکرم نیروی انتظامی که با سخنان و گزارشات مبسوط شان همه ی ما را مشعوف نمودند و فرا رسیدن هفته ی نیروی انتظامی را تبریک عرض میکنم . ایشان از فرزندان دابودشت است . فرماندهی معزز دابودشت جناب سروان نورمفیدی عزیز که بسیار خوب درخشیده اند و هر باره گزارشات مبسوطی را عنوان داشتند . در همه ی مسائل و جرائم با شجاعت تمام حضور داشتند . امروز باید این چنین باشد . امروز مطابق با این آیه ی شریف قدرت مان بیانگر کردار و رفتار و اعمال مان خواهد بود . اگر سستی داشته باشید ، اگر ترس و واهمه نسبت به دشمنانی که بارها و بارها ثابت کرده اند که جای هیچ اعتمادی به آنها نیست . امروز دشمنان مان در صدد دو قطبی کردن جامعه مان هستند . آمده اند که به نظام مان لطمه بزنند . تخریب کنند و ترور های شخصیتی کنند . اخیراً هم الحمدلله ولی مطلقه فقیه در درس خارج شان ، عنوان ولایی شان را عنوان فرموده اند و به لطف خداوند متعال سرباز ولایت شان با نامه ای که داده اند سر فرود آورده اند نسبت به فرمایشات رهبری . باید این چنین بود و به مسئلان توصیه می کنم در صدد تخریب سربازان ولایت و انقلابیان نباشید اگر می خواهیم جامعه مان را از این رکود و این مسائل اقتصادی نجات دهیم باید این چنین باشیم . آن روز جنگ تحمیلی بود و امروز جنگ اقتصادی است . آنهایی که در مقابل مان تحریم فلج کننده را به بار آوردند و در مقابل مان قرار دارند امروز به سراغ تحلیل های فلج کننده هستند و تحلیل های فلج ککنده شان شدیدتر از تحریم هایشان هست . امروز دخل تصرف در مدیریت نظام خواهند داشت . امروز چند تن از مدیران دو تابعیتی در برخی از وزرارت خانه ها داریم . باید دقت لازم را داشته باشیم . ما هم دولت را دوست داریم . در صورتی که در مسیر تبعیت از ولایت بلاشند و جز خط قرمز نظام ولی فقیه زمان هست .
 ما بحمدلله از سوی شورای محترم نگهبان چند روز گذشته مهمان و سخنرانی داشتند جناب آقای شریعت مداری که بسیاری از مسائل را عنوان داشتند . دیروز هم یادگار هشت سال دفاع مقدس ، شخصیتی که جانباز هستند و توانسته اند جریان مذاکرات را با شجاعت تمام جناب آقای جلیلی  سخنان مبسوطی داشتند . امروز باید بصیرت افزایی شود . بصیرت افزایی در مقابل دولت قرار گرفتن نیست بلکه در کنار دولت قرار گرفتن است . توصیه به دولت تمکین تبعیت از فرامین رهبری است . این که ذوب در ولایت بودن است . آنچه را که رهبری معظم عنوان داشته اند که می فرماید دور شدن از دو قطبی نمودن جامعه و ایجاد وحدت و همدلی است و توصیه داریم دست از تخریب سربازان ولایت بردارید.
FATF  توصیه مکرر و درخواست مان به نمایندگان محترم مجلس تصمیم گیری جدی و درایت لازم در این باره می باشد. ما بتوانیم آن کیاست را داشته باشیم که به نظام لطمه وارد نشود . کمک کارتان خواهیم بود . در کنارتان هستیم . ما در جریان اخیری که مسئولین کشوری و استانی و شهرستانی و بخشدار معزز ومدیران معزز جهاد کشاورزی و کسانی که کمک کارمان بودند در جریان جشنواره ی برنج خوش درخشیده اند . دومین جشنواره ی ملی برنج را الحمدلله ما گرفتیم . بازتاب فراوانی داشته است . استاندار محترم در این مراسم معظم عنوان داشند . مطالبه ی بنده این بوده و حقیقتاً سه سال است که سعی و تلاش کردیم بتوانیم به این حقوق حقه برسیم که برنج دابودشت ثبت ملی شود و آمل به عنوان پایتخت برنج کشور که بحمدالله این قول را استاندار محترم داده و بنده به برادران جهاد کشاورزی به بازوان بنده توصیه می کنم که پیگیر ثبت ملی شدن برنج دابودشت و شهرستان آمل پایتخت برنج شدن باشند و بخشدار ساعی و دهیاران و شوراهایی که زحمت کشیده اند ، مدیران و در رأس فرماندار محترم و ارشاد محترم و معزز و مسئولین استانی و کشوری ضمن تقدیر توصیه دارم که به این حقوق حقه برسیم و انشاءالله دبیرخانه مرکزی جشنواره برنج در بخشداری دابودشت مستقر خواهد شد.
اماعرض آخر بعضا در منطقه افرادی شایعه پراکنی می کنند و فکر می کنند با اشاعه اخبار کاذب جلوی پیشرفت نظام مان را بگیرند توصیه می کنم دست از شیطنت و تخریب و ترور شخصیتی بردارید باید جوابگوی خدا و رسول و اهل بیت باشید و بین مان مودت و محبت بوده و با تمام قوت و قدرت پشت هم و خدمات شایسته و بایسته ای را انجام خواهیم داد ما می توانیم با آنها برخورد بکنیم ولی در شأن مان نیست لذا به آنها توصیه می کنم اگر دست از این افعال برندارند خودشان ضرر خواهند نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0