آغاز نخستین لیگ حافظان قرآن کریم کشور در شهرستان آمل
9 مهر 1395 ، دیدگاه 0
آغاز نخستین لیگ حافظان قرآن کریم کشور با حضور رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در آمل برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی، رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در مراسم آغاز نخستین دور لیگ حافظان قرآن کریم که در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: ترویج فرهنگ قرآنی از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید مفاهیم والای آن را در سراسر جهان گسترش دهیم.

وی تصریح کرد:  مفاهیم قرآنی نیازمند فراگیری جهانی است که نیاز است این امر ارزنده و والا صورت گیرد و عزم شایسته ای در این عرصه وجود داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی اظهارداشت: ضرورت دارد توجه بیشتری نسبت به قرآن کریم صورت گیرد و برنامه های والایی برای توسعه آن انجام شود که برکات والایی دارد.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور با اشاره به برگزاری لیگ حافظان قرآن کریم ادامه داد: برگزاری این مسابقات دستاوردهای ارزنده ای دارد و می تواند زمینه رقابت سالم را در عرصه فعالیتهای قرآنی فراهم کند.

وی تصریح کرد: برگزاری این مسابقات بسیار ارزشمند و گرانقدر است که امید می رود با تلاش و برنامه ریزی سازمان دهی شده و به نحو خوبی در سطح کشوری صورت گیرد.

حجت الاسلام حسینی اظهارداشت: فعالیتهای خوبی در عرصه قرآن و فرهنگ در این استان صورت می گیرد که جای تقدیر و سپاس از همه فعالان دارد.

وی ادامه داد: باید از همه ظرفیتها و فرصتها در مسیر ترویج قرآن کریم استفادا کرده و تلاشهای شایسته ای را در این مسیر صورت دهیم که زمینه ساز دستاوردهای بسیاری می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران نیز در این مراسم تصریح کرد: این مسابقات برای نخستین بار است که در سطح کشور برگزار می شود و برترینهای قرآنی استان در آن شرکت می کنند.

وی اظهارداشت: ترویج قرآن کریم باید به نحوی شایسته در جامعه وجود داشته باشد که می تواند اثرگذاری والایی ایفا کند.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: ضرورت دارد به تکالیف خود برای قرآن کریم به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است عمل کنیم و اهتمام والایی در این عرصه صورت دهیم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران ادامه داد: ضرورت دارد عزم ویژه ای وجود داشته باشد تا بتوانیم فضای جامعه را بیش از پیش قرآنی کنیم که زمینه ساز خنثی شدن هجمه های دشمنان می شود.

حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: باید در عرصه توسعه فعالیتهای قرآنی تمام توان و تلاش خود را استفاده کنیم تا بتوانیم به توفیقات ارزشمندی در این عرصه دست پیدا کنیم و بتوانیم اثرگذاری ارزشمندی داشته باشیم.

امام جمعه آمل نیز در این مراسم با بیان اینکه باید به حافظان قرآنی توجه ویژه‌ای شود و مورد تشویق همگان قرار گیرد گفت: هر آنچه که برای قرآن انجام دهیم جامعه ما از آن استفاده می‌برد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی افزود: هر بار خواندن قرآن اشتیاق بیشتری بر حافظان قرآن می‌شود و قرآن در منزل هر خانواده‌ای باشد بی‌حجابی و بی‌بندباری کمتر است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0