در آستانه ماه محرم؛
8 مهر 1395 ، دیدگاه 0
نشست صمیمی روحانیون و مسئولین شهرستان آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، نشست صمیمی روحانیون و مسئولین شهرستان آمل با حضور ائمه جمعه و جماعات ، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل،  روحانیون مستقر در آمل و شهرهای همجوار، مسئولین ادارات و نهادها، نیروهای نظامی و انتظامی و دکتر حمید رضا طاهر پور مدیریت مجموعه اکسین در بیت امام جمعه آمل و در آستانه ماه محرم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با بیان اینکه نگاه ما باید به روحانیت شهر باشد، گفت: روحانیون فرماندهان قرارگاه فرهنگی شهرستان آمل هستند و همه باید برای گسترش و تعمیم فرهنگ ناب محمدی تلاش و همت والایی را داشته باشیم.

 وی افزود: جامعه روحانیت شهرستان آمل انصافا به عنوان قوت قلب شهرستان بوده و هستند و جامعه روحانیت مثل دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس وارد میدان شوند و در نگاه فرهنگی حرف اول و آخر را بزنند.

 امام جمعه آمل با قدردانی از تلاش و زحمات ائمه جمعه بعد از پیروزی انقلاب شهرستان که عهده دار مسئولیت هدایت و راهبردی مردم را بودند، ادامه داد: نماد امام جمعه آمل بنام کسی است که افتخار جهان اسلام و جامعه عالمان و دانشمندان که نخستین سنگربان این نهاد مقدس یعنی حضرت علامه حسن زاده آملی بوده است.

 حجت الاسلام مرتضوی اظهار داشت: همه باید قدردان زحمات ائمه جمعه و در ادامه روحانیت، خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان که نور چشمان ما هستند باشیم هرچند که در فراز و نشیب زندگی مشکلاتی دارند که باید حل شود.

وی با اشاره به دیدار با مرجع عالیقدر آیت الله جوادی آملی که فرمودند وحدت و همدلی باید میان روحانیت شهرستان حفظ شود، گفت: نگاه و توجه به حوزه های علمیه برادران وخواهران در راس کارها قرار دارد تا بتوانیم در حوزه قرآنی که در کشور حرف نخست را می زنیم برنامه هایی را در دستور کارمان قرار دهیم تا حافظان خوبی تربیت کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و انجام کارهای فرهنگی اظهارداشت: فصل الخطاب همه هیئت های مذهبی باید روحانیت باشد و گوش بفرمان باشیم تا بتوانیم جامعه را به سمتی ببریم که شور و شعور را همراه کنیم.

امام جمعه آمل با بیان این که وظیفه همه ما در این ماه بسیار سنگین است، ادامه داد: همه باید در مسیر اصول عزاداری که رضایت خداوند و امام زمان (عج) باشد حرکت کنیم که اعتقاد داریم مساجد و حسینیه ها زمینه ساز پیروزی هشت سال دفاع مقدس بود که مردم را آماده می کردند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به مسئولیت خطیر روحانیت در مقابله با کسانی که می خواهند مسیر اصلی عزادارای را به انحراف بکشانند، گفت: امام حسین(ع) در مقابل ظلم قد علم کرد و سر تعظیم فرود نیاورد که خونش شده ثارالله و همه نگاهها به سید و سالار شهیدان باشد و برای خلاف ها ، موسیقی های کذایی و علم بلندکردن ها ایستادگی کنیم که می خواهیم محرم حفظ شود.

وی در پایان تاکید کرد: هر آنچه که داریم از برکت محرم و صفر است و دشمن به دنبال این بوده که محرم را با حرکات زننده از مابگیرد و نباید سکوت کنیم.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که جامعه روحانیت شهرستان در بعد از پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس میدان دار بودند، گفت: متاسفانه چند مدتی است که حضور این جامعه کم رنگ شده است و باحضوردر این مراسم ثابت کردید که دنبال رو همان روحانیت اصیل و انقلابی هستید که گوش بفرمان امام عزیز بودند و الان شما عزیزان گوش بفرمان مقام معظم رهبری هستید.

 وی ادامه داد: در ماه محرم فرصتی را فراهم کنیم که عزاداران واقعی باشیم و امسال با این تجمع حتما شاهد محرم بسیار شکوفایی خواهیم بود و همه باید توجهمان به فرمایشان علامتین جوادی و حسن زاده آملی باشد.

 نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که ائمه جمعه و روحانیت شهرستان دارای پتانسیل بسیار بالقوه ای هستند، عنوان داشت: باید این عزیزان در حول محوریت ائمه جمعه شهرهای آمل سازماندهی شود که بتوانیم از وجود گرانقدرشان در حل مشکلات شهری استفاده کنیم.

 وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در درس خارج فقه گفت: با فرمایشات ایشان که نصب العین همه ما است در امر ریاست جمهوری که دشمن به دنبال دوقطبی کردن بود راه را برای آقای روحانی باز کردند تا مسائل اقتصادی کشور و بیکاری که به نقطه بحرانی رسیده حل شود.

 یوسفیان ملا با اشاره به این که درگذشته خدایی ناکرده کسی مسئله مالی در دستگاههای اجرایی پیدا می کرد نگران و ناراحت بودند، تصریح کرد: متاسفانه الان شرایط به نحوی شد که اگر کسی رشوه نگیرد او را نکوهش می کنند و کارمندان و مسئولینی هستند سی سال خدمت صادقانه کردند اما هنوز خانه و ماشین ندارند.

عضو ستاد مبازره با مفاسد اقتصادی کشور با بیان این که اعدام مفسدان اقتصادی مشکلی را حل نمی کند، اظهارداشت: از روز نخست با اعدام بابک زنجانی مخالف بودم و باید به دنبال این باشیم بجای اعدام مبلغ دو میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون یورو را پرداخت کند.

وی ادامه داد: الان بهترین محکمه افکار عمومی است که هرچه اتفاق می افتد باید به مردم گفت تا به نتیجه برسیم.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با بیان این که روحانیت درماه محرم فضائل اخلاقی و معرفتی سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) را برای مردم بازگو کنند، گفت:  قیام امام حسین(ع) قیام اسلام در برابر همه کفر بود و این امام همام ویاران باوفایش خون خودشان را تقدیم کردند تا اسلام زنده بماند.

 وی اشاره کرد: در اسلام قال الباقر و قال الصادق داریم و یک بعد دیگر حماسه انسان ساز عاشورا است که باید برای جوانان خوب تبیین شود.

 فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: امروز زمانی که در جای جای کشورهای منطقه مردم از ناامنی رنج می برند ایران اسلامی جزیره ثبات، صلح و آرامش است که این را مدیون توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و عزیزانی که هیچگاه جبهه نبرد و وصال به معبود و شهادت را رها نکردند هستیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0