در جلسه شورای شهر آمل در خصوص وضعیت سرویس مدارس چه گذشت؟
7 مهر 1395 ، دیدگاه 1
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل : تمام هدف ما این بود که امنیت رفت وآمد سرویس مدرسه را به دست کسانی بدهیم که نظارت قوی ودارای تجربیات باشند تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، در جلسه علنی شورای اسلامی با حضور اعضای شورا ، مدیرعامل و معاون اداری مالی سازمان تاکسیرانی آمل و مسئول اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی شهر آمل وضعیت سرویس مدارس مورد بررسی قرار گرفت.

علیرضا شیرسوار مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل با بیان اینکه انتخاب پیمانکار برای سرویس مدارس براساس دستورالعمل صادره انجام شد  گفت: پس از ابلاغ با فراخوان آگهی در روزنامه در امر سرویس مدارس 8 پیمانکار شرکت کردند.

 وی افزود: انتخاب پیمانکار براساس دستورالعمل ارسالی  با حضور هیئت مدیره سازمان مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سال اول کاریی نیاز به شرکتی بودیم که دارای رزومه کاری  قابل قبولی باشد که خوشبختانه پس از آگهی شرکت طلوع سحر خیزان علم آمل که سابقه انجام پیمانکاری سرویس مدارس درشهر مشهد را برعهده داشت برنده شد.

وی تاکید کرد: تمام هدف ما این بود که امنیت رفت وآمد سرویس مدرسه را به دست کسانی بدهیم که نظارت قوی  ودارای تجربیات باشند تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل ادامه داد: امسال با مجموعه ای که دارای تجربیات کافی است شروع کنیم و درسالهای آتی هم از وجود شرکت های دیگر در امر سرویس مدارس استفاده کنیم.

شیر سوار تاکید کرد: قرارداد سرویس مدارس با اداره آموزش وپرورش آمل می باشد و ما فقط نظارت را برعهده داریم.

وی اضافه کرد: در انتخاب راننده برای سرویس مدارس از رانندگان شهرآمل استفاده می شود که همگی عضو اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی آمل هستند و نباید این عزیزان هیچ دغدغه در این رابطه داشته باشند.

خسرو ابراهیم زاده نایب رییس شورای شهر آمل با بیان اینکه امنیت دانش آموزان با انتخاب پیمانکاران خوب وبا تجربه در امر سرویس مدارس باشد گفت: خوشبختانه با حمایت های شورای شهر و شهرداری سازمان تاکسیرانی در این خصوص اقدامات خوبی را انجام داده است.

 وی یادآورشد: در انتخاب پیمانکار وبراساس دستورالعمل اولویت برای شهروندان آملی باشد که درسخت ترین شرایط در کنار ما هستند و برای حل مشکلات بین اتحادیه آژانس های تاکسی تلفنی با سازمان بزودی جلسه فوق العاده سازمان به ریاست فرماندار تشکیل شود.

 روح اله آذرگشت نماینده شورای شهر در شورای سازمان تاکسیرانی آمل گفت: اتفاق خوبی در شهر افتاد که سرویس مدارس به دست پیمانکاری مجرب و دارای رزومه کاری باشد قرار گیرد.

 وی با ابراز نگرانی از سرویس مدارس در سالهای گذشته بیان داشت: متاسفانه در سرویس مدارس که دریک ماشین می بایستی 4 نفر سوار شوند حداقل تا 11 نفر را سوار می کردند که خدایی ناکرده در بروز حوادث بیمه فقط خسارت 4 سرنشین را پرداخت می کرد ومابقی خانواده ها دچار مشکل می شدند.

 وی عنوان داشت: کارفرمای سرویس مدارس آموزش وپرورش آمل می باشد وسازمان تاکسیرانی نظارت دارد تا پروانه بهره برداری را صادرکند.

سید محمود ابراهیمیان معاون اداری مالی سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل با اشاره به روند انتخاب پیمانکار درامر سرویس مدارس گفت: براساس اساسنامه فراخوان داده شد و درجلسه هیئت مدیره تمام اسناد پلمپ شده باز و مورد بررسی قرار گرفت.

 وی تاکید کرد: در جلسه هیئت مدیره تمام آیتم های دقیق مورد بررسی قرارگرفت که متاسفانه از 8 شرکت شرکت کننده درمناقصه 7 شرکت شاخص های لازم را نداشتند.

 معاون اداری مالی سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل اظهارداشت: متاسفانه سرویس مدارس توسط کسانی انجام می شد که سرویس مدارس نبودند بلکه راننده آژانس بودند و بلد نبودند که چطور به عنوان سرویس مدارس وظایف خود را خوب عمل کنند.

ابراهیمیان یادآورشد: رانندگان تاکسی براساس اشتغالی که دولت برای آنها بوجود آورده صاحب درآمد شدند وباید قرارداد داشته باشند و کسورات ، بیمه ومالیات پرداخت کنند.

وی گفت: قراردادی که بسته می شود پای تامین اجتماعی به میان می آید و ما به دنبال این هستیم که سازمان را چابک کنیم.

وی اضافه کرد: انتخاب شرکت طلوع سحر خیزان علم آمل به عنوان سرویس مدارس باتوجه به استعلامات بعمل آمده با آموزش وپرورش وسازمان تاکسیرانی مشهد دارای سابقه ده ساله که کوله باری از تجربه در امر سرویس مدارس می باشد بسته شد.

وی گفت: ما به دنبال کیفیت بخشی کار هستیم تا بتوانیم از تجربیات این شرکت درامر سرویس مدارس در آینده استفاده کنیم و تمام تلاشمان این است که درسال آتی شهر رابه دو قسمت کنیم و دو شرکت مسئولیت سرویس مدارس رابرعهده بگیرند

حسین کرد مسئول اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی شهر آمل با بیان اینکه 17 سال است که سرویس مدارس را برعهده داریم گفت: دو سال است که با آموزش وپرورش قرارداد داریم.

وی با بیان اینکه شرکت حمل ونقل ثبت شده نزدیک به 3 هزار راننده را تحت پوشش خود دارد ولی علیرغم تمام پیگیریها امسال امر سرویس مدارس رابه پیمانکار دیگری واگذار کردند.

وی اشاره کرد: در اکثر شهرهای مازندران درامر سرویس مدارس از چند شرکت استفاده می کنند ولی در شهرآمل فقط یک پیمانکار را برای سرویس مدارس استفاده می کنند.

مسئول اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی شهر آمل اعلام کرد:حتی نشستی که با مسئولین شهری اعم از امام جمعه ، فرماندار و مدیرآموزش وپرورش آمل داشتیم نامه برای سازمان تاکسیرانی زدند تا از وجوداتحادیه در امر سرویس مدارس استفاده شود.

در ادامه جلسه مقرر شد که تا بصورت فوری شورای سازمان سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل تشکیل شود تا به موضوع رسیدگی کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. علی

    علی

    ان شااله شهر آمل از دست این مفسدان نفس راحتی بکشه. از این 13 نفر حداقل 10 نفرشون هیچ خاصیتی برای امور شهر ندارند و فقط دارند رشوه گرفنه و از بیت المال استفاده نابجا می کنند. همین باعث شده یک سری افراد بیسواد و سودجو از قبال آنها استفاده کنند و درآمدهای دولتی و شخصی زیادی داشته باشند.