افتتاح 29 پروژه بخش امامزاده عبدالله در روز ملی روستا
7 مهر 1395 ، دیدگاه 0
بخشدار امام زاده عبدالله : میزان اعتبار برای افتتاح پروژه‌ها 11 میلیارد و 902 میلیون ریال برای استفاده 960 بهره‌بردار می باشد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، یحیی عسگری پور بخشدار امام زاده عبدالله در جمع خبرنگاران  برنامه های روز ملی روستا را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه بخش امام زاده عبدالله دارای جاذبه های گردشگری می باشد گفت: این بخش با برخورداری از مواهب الهی همچون جنگل ، جلگه و کوهستان و وجود آستان مبارک امام زاده عبدالله همچون نگینی در شهرستان و حتی استان می درخشد.

وی اشاره کرد: روستا محل آرامش روحی و روانی و محل تولید که بیشترین سود را به خزانه دولت واریز می کند باید زنده و پویا باشد.

بخشدار امام زاده عبدالله آمل ادامه داد: بخش امامزاده عبدالله از 72 نقطه شامل مزارع، مکان و روستاها تشکیل شده است و دارای 44 روستا، دو دهستان بالا خیابان لیتکوه و چلاو بوده و حدود 802 کیلومتر مربع وسعت دارد.

عسگری پور  بیان داشت: جمعیت ثابت این بخش به بیش از 12 هزار نفر می‌رسد وجمعیت شناور این بخش در ایام تابستان و بهار به حدود 60 هزار نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر وامید علیرغم تحریم نگاه ویژه ای را به روستاها دارد ادامه داد: افزایش 1200 درصدی واریز اعتبارات دولتی از محل ارزش افزوده به حساب دهیاری ها در سال اول دولت نسبت به سه سال اول دولت قبلی مبین توجه دولت به روستا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات که هم‌اکنون شاهد آن هستیم اختصاص درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برای روستاها حتی روستاهای فاقد دهیاری و شورای اسلامی است.

بخشدار امام زاده عبدالله آمل با اعلام اینکه قیمت‌گذاری مطلوب برای برنج سبب می‌شود تا کشاورزان و شالیکاران دست به حفظ زمین زراعی بزنند و از فروش اراضی شالیزاری خودداری کنند. ادامه داد: امروزه ساخت‌وساز غیرمجاز در روستاها به سامان خوبی رسیده است و دستگاه قضایی، دستگاه‌های متولی و دهیاری‌ها با حضور همیشه در صحنه مانع از ساخت و سازها شدند.

وی تاکید کرد: درهمین رابطه آزاد سازی بیش از 10 هکتار اراضی کشاورزی ، جلوگیری از تعرض به منابع طبیعی با 91 مورد ، جلوگیری از تغییر کاربری زراعی وباغات 120 مورد ، اجرای احکام مقابله وبرخورد با متعرضین به منابع ملی ، آزادسازی اراضی ملی 58 مورد و غیره بوده است.

عسگری ‌پور با اعلام اینکه مراسم روز ملی روستا و همایش بزرگ دهیاران و شورای اسلامی بخش امامزاده عبدالله روز شنبه 10 مهر امسال برگزار می‌شود، بیان کرد: این برنامه به صورت متمرکز در روستای دیورز برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد 29 پروژه بخش امامزاده عبدالله در روز ملی روستا با حضور مسؤولان استانی و شهری افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها از محل سرفصل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره‌کل امور روستایی استانداری مازندران و کمک دهیاری‌ ها بهره‌برداری می‌شود و میزان اعتبار برای افتتاح پروژه‌ها 11 میلیارد و 902 میلیون ریال برای استفاده 960 بهره‌بردار است.

وی تصریح کرد: پروژه‌ها در زمینه مبلمان روستایی، ایجاد فضای سبز، پارک و بوستان روستایی، نهال‌کاری پیاده‌روها، ایجاد شبکه برق، نصب دوربین پایش تصویری، غنی‌سازی اوقات فراغت با احداث زمین‌های ورزشی و نصب وسایل ورزش همگانی، بازسازی حمام روستایی در روستای اندوار و ایجاد ساختمان دهیاری در روستای نشل است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0