پادشاهان آسیا مقابل تزارهای روسیه/ نزدیک به جام و جاودانه شدن
6 مهر 1395 ، دیدگاه 0
تیم ملی فوتسال ایران بامداد چهارشنبه در دیدار نیمه نهایی جام جهانی فوتسال به مصاف روسیه خواهد رفت؛ دیداری که پیروزی در آن می‌تواند ملی پوشان فوتسال را در تاریخ ورزش ایران جاودانه کند.

تیم ملی فوتسال ایران از ساعت ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتسال در کلمبیا به مصاف تیم روسیه خواهد رفت. تیم ملی ایران که به عنوان تیم سوم گروه خود به مرحله یک هشتم نهایی رسیده بود، بعد از پیروزی مقابل برزیل و پاراگوئه، تحسین کارشناسان فوتسال و رسانه‌های دنیا را برانگیخت و حالا در آستانه جاودانه شدن در تاریخ است.

محرومیت یک ملی پوش از بازی با روسیه
قهرمان بلامنازع فوتسال آسیا در حالی مقابل روسیه قرار می‌گیرد که فرهاد توکلی را به خاطر محرومیت در اختیار ندارد و وضعیت مصدومیت یکی، دو بازیکن نامشخص است. محمد طاهری به خاطر آسیب دیدگی در بازی‌های گذشته فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرد و البته احمد اسماعیل‌پور هم هنوز از ناحیه کمر احساس درد دارد.

دلگرمی وزیر به تیم ملی
هرچند در روزهای گذشته تعیین پاداش ۳ هزاردلاری برای قهرمانی ایران در جام جهانی سر و صدای زیادی به پا کرد ولی در نهایت وزیر ورزش در تماس با اعضای تیم در کلمبیا اعلام کرد که پاداش قهرمانی نفری ۱۰ هزار دلار خواهد بود. به این ترتیب بازیکنان ایران با انگیزه بیشتری به مصاف روسیه خواهند رفت تا به روند خوب خود در جام جهانی ادامه بدهند.

برتری ایران در دیدارهای گذشته
ایران و روسیه بارها در سالهای اخیر به مصاف هم رفته‌اند که در اکثر مسابقات برتری با ایران بوده است. آخرین مصاف دو تیم به سال ۲۰۱۵ بر می‌گردد که ایران و روسیه در اولین تجربه سرمربیگری سیدمحمد ناظم الشریعه در ارومیه مقابل روسیه یک برد و یک تساوی به دست آورد.

سرمربی ایران: باید خونسرد باشیم
ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران پیش از این بازی گفت: می‌دانیم چطور با روسیه بازی کنیم. برای پیروزی لازم است تا زمان به صدا درآمدن سوت پایان مسابقه، خونسردی خود را حفظ کنیم. ما تیم کاملا آماده ای داریم و برای بازی با روسیه تمرینات خود را برگزار کرده ایم و تمام تمرکزمان در رقابت با این تیم است نه مرحله نهایی. 

سرمربی تیم ملی در پاسخ به اینکه کیفیت و نحوه بازی ایران برابر روسیه چگونه خواهد بود؟ گفت: روسیه، تیم بسیار بزرگی است و نقاط ضعفشان در حمله را با استفاده از بازیکن برزیلی رفع کرده اند. ما با روسیه دائما بازی دوستانه انجام داده ایم و با نوع فوتسال آنها آشنا هستیم. رقابت دیرینه ای با این تیم داریم و آخرین بازی که با این تیم داشتیم سال گذشته بود. فکر می کنم بازی بسیار زیبایی را در دیدار فردا از هر دو تیم شاهد باشیم.

خبر خوشحال کننده برای ایران
خبر خوشحال کننده فیفا برای تیم ملی ایران بخشیدن کارت‌های زرد گذشته بود. ۱۰ بازیکن ایران تا پیش از مرحله نیمه نهایی کارت زرد داشتند که با اعلام فیفا، این کارتها بخشیده شده است تا ملی پوشان ایران بدون نگرانی بابت از دست دادن دیدار فینال یا رده بندی، مقابل روسیه صف آرایی کنند.

به این ترتیب ایران فقط در این مرحله فرهاد توکلی را به خاطر محرومیت در اختیار ندارد. تیم روسیه هم «روملو» را به خاطر دریافت دو کارت زرد در مسابقات گذشته برای دیدار با ایران از دست داده است.

بازیکنان برزیلی روسیه و توصیه فیفا به ایران
تیم روسیه که نایب قهرمان قاره اروپاست، همانند دیگر تیم‌های اروپایی حاضر در جام جهانی، بازیکن برزیلی دارد که مطرح‌ترین و خطرناک‌ترین آنها، «لیما» است. این بازیکن ۳۲ ساله، تاکنون ۶ گل در جام جهانی به ثمر رسانده است. وی در دوره گذشته رقابتهای جام جهانی توانسته بود با ۹ گل عنوان بهترین گلزن را از آن خود کند.

سایت فیفا در خصوص این بازیکن توصیه جالبی به ایران داشته است: «تیم ایران اگر می‌خواهد مقابل روسیه زنده بماند، باید به این بازیکن بچسبد و او را مهار کند.»

شگفتی‌سازی تکمیل می‌شود؟
تیم ایران تا اینجا کاری کرده است کارستان. شاگردان ناظم الشریعه بعد از ۲۴ سال توانستند مجددا ایران را به مرحله نیمه نهایی جام جهانی برسانند و رکورد تیم محمد مایلی کهن را تکرار کنند. با این حال پتانسیل و توانایی بازیکنان تیم ملی در حدی هست که بتوانند نتیجه خوبی را مقابل روسیه رقم بزنند و برای اولین بار در تاریخ فوتسال ایران، به فینال جام جهانی برسند.

وحید شمسایی سرمربی تیم تاسیسات دریایی در این خصوص گفت: «شاید این فرصت طلایی ۳۰ یا ۴۰ سال دیگر دوباره برای ایران تکرار شود. بازیکنان حالا که به اینجا رسیده‌اند، باید جاه طلب‌تر باشند و به فینال فکر کنند.»

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0