افتتاح مجتمع آموزشی دخترانه و پسرانه پرفسور سمیعی درآمل +عکس
6 مهر 1395 ، دیدگاه 0
پرفسور سمیعی : من افتخار می کنم که اسم مرا بر روی مجتمع آموزشی گذاشتید که نوعی تشویق برای دانش آموزان می باشد که با افتخار اعلام کنند در مدرسه پرفسور سمیعی مشغول به تحصیل هستم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور پرفسور سمیعی ، مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش مازندران ، فرماندار ویژه آمل ، رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش آمل ، هیئت موسس مجتمع آموزشی ، اولیا ودانش آموزان، مجتمع آموزشی دخترانه و پسرانه پرفسور سمیعی در آمل افتتاح شد.

دکتر علی محمد صفانیا یکی از اعضای هیئت موسس مجتمع آموزشی دخترانه و پسرانه پرفسور سمیعی در آمل با خیر مقدم گوئی به پرفسور سمیعی و قدردانی از حضور ایشان و هیئت همراه در افتتاح مجتمع آموزشی گفت: به شهر عالم پرور آیت الله میرزاهاشم آملی ، جوادی و حسن زاده آملی خوش آمدید.

 وی افزود: این شهر افتخار دارد که مهرماه سال 95 میزبان دانشمند فرزانه و فرهیخته ای بنام پرفسور مجید سمیعی باشد و به افتخار نام حضرتعالی از دو سال قبل باتصمیم دوستان خوبمان عزم کردیم موسسه آموزشی را از مقطع ابتدائی تا دبیرستان افتتاح کنیم.

صفانیا اشاره کرد: این مجتمع آموزشی در دو مقطع دخترانه و پسرانه باهمت والای مدیرکل آموزش و پرورش ، فرماندار ویژه ، شهردار ، رئیس و نائب رئیس شورای شهر آمل و ریاست آموزش و پرورش آمل راه اندازی شده است.

 وی عنوان داشت: هدف ما این نیست که دانش آموزان زیادی را داشته باشیم و می خواهیم که دانش آموزان مستعدی داشته باشیم و دانش آموزان برتر و شاگردان شما نهایتا در سطح عالی در نظام جمهوری اسلامی و دنیا خوش بدرخشند.

وی تصریح کرد: هدف ما اصلا درآمد زائی نمی باشد و دوستان درحقیقت با هماهنگی عده ای از افراد گمنام خصوصا آقای پرفسور ابراهیم کتابچی عضو افتخاری هیئت موسس و 20 نفر از اعضای دیگر هیئت موسس دور هم جمع شدیم تا به لطف الهی در بخش آموزشی از سه مقطع تحصیلی شروع کنیم و امیدواریم در این امر با کمک دوستان و راهنمایی هوشمند جنابعالی موفق باشیم.

پرفسور مجید سمیعی با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموزان این موسسه آموزشی گفت: امروز من بسیار لذت می برم از اینکه کشور عزیزمان کشور قوی و غنی می باشد که دختران و پسرانی از دامن پدر و مادران عزیزی پرورش یافتند.

وی افزود: شما عزیزان بسیار بزرگوار هستید و علاقمند به تعلیم وتربیت در جهت پیشرفت در علم و دانش برای کشورمان دورهم جمع شدید تا به این دانش آموزان خدمت کنید.

وی ادامه داد : من افتخار می کنم که اسم مرا بر روی مجتمع آموزشی گذاشتید که نوعی تشویق برای دانش آموزان می باشد که با افتخار اعلام کنند در مدرسه پرفسور سمیعی مشغول به تحصیل هستم.

وی یادآورشد: تمام امکانات را در آینده در دست خودتان دارید و پدر و مادرانی که شما را تربیت کردند و معلمین پرتلاش سعی کنید تا کسب علم کنید.

 رئیس انجمن جهانی جراحان مغز و اعصاب تاکید کرد: برای اینکه نامم را بخاطر داشته باشید مواظب تک تک شما هستم و کارنامه شما فقط در مدرسه نیست بلکه در دست خودم است و گزارش عملکردی هرساله را به من ارائه کنید تادر سراسر دنیا نشان بدهم که این دختران و پسران ما هستند با یک نیروی بسیار بالائی برای فراگیری علم ودانش تلاش می کنند.

پرفسور سمیعی با بیان اینکه دختران و پسران زرنگ و درس خوان توانستند در این مجتمع آموزشی قبول شوند. اظهارداشت: خواهش من این است که شما عزیزان دست به دست هم دهید تا آینده کشورمان را رقم بزنیم و نیرویی که درایران داریم بالاترین نیرو در مقایسه با سراسر کشورها می باشد.

وی با تاکید براینکه اگر دکتر و یا مهندس شدید فقط به این بسنده نکنید که فلان مقامی هستید اضافه کرد: بعد از گرفتن مدرک دکتری و مهندسی با تراوشات دانش خودتان خود را معرفی کنید.

پرفسور سمیعی در مراسم تجلیل از مقام وارسته علمی‌ شان که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و دانش آموزان  در سالن همایش‌های بین‌المللی اریکه آریایی برگزار شد با بیان اینکه در مقابل ابراز علاقه پر شور مردم مازندران زبان‌ها قاصر بوده از ادامه بیان باز می‌ماند گفت: مردم مازندران در این دو روز همه احساسات، محبت و مهر خود را در عمل اثبات کردند و نمی‌توان این ابراز احساسات را به زبان آورد.

وی با تأکید بر اینکه عشق و علاقه مرکز ثقل انسان‌ها است، یادآور شد: زمانی که در زندگی خود را در کشورهای مختلف دنیا گذرانده باشید و از مردم لطف و مهر ببینید واژه عشق مقابل دیدگان شما معنا می‌شود.

پرفسور سمیعی با اعلام اینکه بدون عشق زندگی رو به مرگ می‌رود، اظهار کرد: خوشحالم که در سفر به مازندران فقط عشق و محبت می‌بینم.

وی با اشاره به اینکه عشق برای به دست آوردن دانش، خدمت به مردم، باز کردن راه برای دیگران و گره‌گشایی از دردها در این دیار موج می‌زند، ادامه داد: محققان دنیا با تمام تجربیاتی که داشتند به این نتیجه رسیدند که مشکل‌ترین معمای زندگی انسان‌ها درک کردن عشق است زیرا درک عشق بسیار سخت بوده و اگر بین هزاران نفر از عاشقان یک نفر آن را درک وکشف کند دنیا را تسخیر می‌کند.

رئیس بیمارستان علوم اعصاب هانوفر آلمان با اعلام اینکه خوشحالم عاشقی در به دست آوردن علم و دانش در چهره جوانان این دیار نمودار می‌شود، افزود: این امر الهی است هر چند والدین در تربیت فرزندان و سوق دادن آنها نقش اساسی دارند و در کودکی سعی می‌کنند تا آنها را در راه محبت هدایت کنند.

پرفسور سمیعی با اشاره به اینکه قاسم رضایی دارنده دو مدال طلا و برنز المپیک 2012 و 2016 در رشته ورزشی کشتی در جمع مردم حاضر در همایش به این سالن بین‌المللی آمد، خاطرنشان کرد: کسب مدال در المپیک کار ساده‌ای نیست و به این مدال‌آوری جوان ایرانی افتخار می‌کنم.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح مرکز آموزشی و دبیرستان پرفسور سمیعی در آمل، گفت: مسؤولان کشورمان هنوز نتوانستند بعد از اتمام دانشگاه‌ها برای فارغ‌التحصیلان امکانات لازم و بین‌المللی را فراهم کنند تا محققان کشور مجبور نباشند ایران عزیز را ترک کنند.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0